Zbiórka Kastracja uratowanych ogierów - miniaturka zdjęcia

Kastracja uratowanych ogierów

Minęło kilka miesięcy od tegorocznej akcji ratowania koni na targu w Skaryszewie.

Dla przypomnienia – dzięki Waszemu wsparciu finansowemu uratowaliśmy 63 konie (w tym 17 koni już bezpośrednio z rzeźni).  

Kiedy ratowaliśmy te życia nie patrzyliśmy na to czy są to klacze czy ogiery. Ważne były tylko te oczy wołające o pomoc, o życie. 

Wśród uratowanych znalazło się 31 ogierów

Musicie wiedzieć, że młode ogiery w większości są od razu skazane na śmierć jeszcze w źrebięcym wieku. Dla handlarzy są warte tyle ile kilogram ich ciała. Klacze mogą jeszcze przynieść zysk rodząc kolejne źrebięta na rzeź dlatego"daruje" się im kilka lat zanim i one trafią na śmierć.

Nasze uratowane stado ogierów powoli zapomina o traumatycznych przeżyciach ze swojego młodego życia, zawiązują nowe przyjaźnie, uczą się, że człowiek niemusi oznaczać bólu, cierpienia i strachu, już wiedzą co to zabawa, beztroska,pyszne siano i marchewki.  Dorastając  stają się ogierami. Chcemy dołączyć je do reszty stada żeby mogły żyć w swojej społeczności, tworzyć więzi, uczyć się życia końskiego od swoich starszych współbraci. 

Żeby to było możliwe wszystkie musimy wykastrować. To jedyny sposób żeby zapobiec rozmnażaniu koni w schronisku i okrutnym walkom na śmierć i życie pomiędzy sobą.

Dlatego dziś prosimy pomóżcie nam je wykastrować! Koszt kastracji jednego ogiera to ok 1000 zł -  6 ogierów musieliśmy wykastrować natychmiast ze względu na to, że osiągnęły już dojrzałość płciową i hormony dały znać o sobie groźnymi starciami między nimi, czując klacze, próbowały się do nich dostać i zdemolowały nam pół stajni. 

Do wykastrowania zostało nam 25 ogierów. Musimy to zrobić jak najszybciej ponieważ te ogiery już za chwilę będą dla siebie niebezpieczne. 

Prosimy Was bardzo serdecznie o wsparcie tego przedsięwzięcia. To bardzo ważne dla tych koni aby mogły bezpiecznie żyć w swoim nowym stadzie i razem z nim paść się na Tarowych pastwiskach. 

Wpłaty - 19

Emi O - awatar
5
Emi O
Rena - awatar
50
Rena
dominika - awatar
50
dominika
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Joanna Barszczewska - awatar
10
Joanna Barszczewska
Wioletta Szutta - awatar
20
Wioletta Szutta
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Agnieszka Domaradzka - awatar
100
Agnieszka Domaradzka
Mateusz - awatar
5
Mateusz
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.