Zbiórka Pomóżmy Ince wrócić na wolność! - miniaturka zdjęcia

Pomóżmy Ince wrócić na wolność! Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóżmy Ince wrócić na wolność! - zdjęcie główne

Pomóżmy Ince wrócić na wolność!

398 zł  z 600 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anita Weidknecht - awatar

Anita Weidknecht

Organizator zbiórki

Inka - kawka bez kofeiny, za to z wielkim sercem! 🐦

Cześć, tu Noe, ta od Arki i potrzebujących zwierząt. Znalazłam - uwaga, niespodzianka! - potrzebujące zwierzę i - uwaga znowu! - potrzebuję dla niego pomocy. Może chciał(a)byś pomóc dzikiej kawce wyzdrowieć i wrócić do natury? Albo pomóc młodej rencistce nie umrzeć z głodu na rzecz leczenia tego ptaszyska? :D

Inkę znalazłam w drodze do lekarza, nielotna pierdoła niemal wpadła mi pod nogi. Zabrałam ją do weta, gdzie okazało się, że:

- jest raczej stara, ale jeszcze sporo przed nią,

- jest podziobana przez inne ptaki (pewnie silniejsze kawki ze stada),

- ma powiększone serduszko,

- ma silne duszności (to prawdopodobnie przez to nie lata)

- i bardzo bogate życie wewnętrzne (tasiemiec, nicienie, kapilaria) oraz zewnętrzne (doświadczona ptasia wetka pierwszy raz widziała naraz tyle piórojadów).

Zabrałam ją do domu na leczenie. Dostała antybiotyk, leki przeciwzapalne i na robale. Duszności ustąpiły. Robale niemal zniknęły. Inka nadal nie lata.

W tej chwili powtarzamy kurację przeciw kapilarii i ćwiczymy latanie. Ptaszor zaczął też brać kąpiele, żeby czyścić pióra z pasożytów. Ma więc w mojej wannie willę z basenem. Wygląda po takiej zabawie jak po koncercie punkowym.

Za nami już dwa tygodnie terapii i około 300-400 złotych wydanych na wizyty, badania, leki, karmę, środki higieniczne i szeroko pojęte utrzymanie ptaszyska. Kawka jest przesympatyczna i szybko zdrowieje, ale jej lot wciaż nie wygląda zbyt dobrze. Najbliższy tydzień spędzi na ćwiczeniach na balkonie. Jeśli zacznie latać, wróci na wolność i zostawi mi na pamiątkę parę zdjęć i miłych wspomnień oraz kilka stówek na minusie (mam inne zwierzęta i przerwany remont, pomijając brak pracy ze względu na niepełnosprawność - jest ciężko).

Jeśli nadal będzie latać jak poczwara, będzie konieczna dalsza diagnostyka. Przede wszystkim rentgen w 3 projekcjach (ok. 200-300 zł doliczając koszt wizyty) i kto wie, co jeszcze. Będę jej też wtedy szukała woliery. Póki co jednak muszę przede wszystkim wyjść na zero z obecnymi rachunkami za tę jakże korzystną znajomość. Bardzo liczę na Wasze wsparcie 💜

Ps. Nie oddaję ptaków do Ptasiego Azylu. Pospolite gatunki nie są tam bezpieczne. Leczę ptaki od kilku lat i wiele z nich wróciło już na wolność lub znalazło dobre domy. Mam nadzieję, że wspólnie damy radę pomóc także Ince. Będę bardzo wdzięczna za każdą wpłatę i udostępnienie zbiórki. Peace 💜🐦


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Anita Weidknecht - awatar

  Anita Weidknecht

  29.09.2019
  29.09.2019

  Aktualizacja! 🐦
  Po miesiącu leczenia u mnie Inka trafiła na krótki trening latania do innego ptasiego zapaleńca. Okazało się, że nie umie wystartować z ziemi i wciąż powłóczy prawym skrzydłem. Kwestia niewydolności oddechowej czy robaczycy już zamknięta - więc niezbędny jest rentgen. Ten może wykonać w Rabce opiekunka dzikich ptaków, Tamara. Potrzebujemy jednak na to funduszy. Weterynarz Tamary zgodził się wykonać rtg w 3 projekcjach za 100, a nie jak miało być do tej pory - mocno ponad 200zł. Mimo to wciąż jest to kwota, której brakuje - obie mamy sporo innych zwierząt pod opieką. Potrzebny był również transport. Stąd kolejna gorąca prośba o wsparcie i udostępnianie zbiórki. Bardzo liczymy na Waszą pomoc 💜🐦
  Na zdjęciu oburzony kawczak w pudełku przed transportem. ;)
  Podajcie linka dalej! Please.

  Zdjęcie aktualizacji 37 752

398 zł  z 600 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anita Weidknecht - awatar

Anita Weidknecht

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 12

Tamara - awatar
Tamara
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Nati Buu - awatar
Nati Buu
23
Alispo - awatar
Alispo
20
Kuba Babiarz - awatar
Kuba Babiarz
100
Anitka Smugała - awatar
Anitka Smugała
20
Majcia i kotki - awatar
Majcia i kotki
20
Michał Sobczyński - awatar
Michał Sobczyński
20
Ania Szcześniak - awatar
Ania Szcześniak
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij