Maciej Paczuła - awatar

Maciej Paczuła

Organizator zbiórki


  Szanowni Państwo

Zwracam się z gorącą prośbą o udzielenie finansowego wsparcia. Nazywam się Maciej Paczuła mam 25 lat, mieszkam na wsi, wraz z rodzicami i rodzeństwem.

W styczniu 2010 roku rozpoznano u mnie nowotwór pnia mózgu. Pierwszą operację neurochirurgiczną przeprowadzono w Warszawie w Centrum Zdrowia Dziecka. Jej przebieg był skomplikowany i powikłany. Już w pierwszej dobie wystąpił krwotok i konieczna była ratująca życie reoperacja. Po niej zapadłem w trzymiesięczną śpiączkę. Miałem trudności z oddychaniem dlatego założono mi rurkę tracheostomijną oraz zastawkę, ponieważ wzrastało mi ciśnienie śródczaszkowe.Kolejnym etapem leczenia było założenie stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa (kamizelka „halo”) Do kości czaszki miałem przykręcone 8 śrub przez okres 20 miesięcy. Lekarze nie dawali mi zbyt wielkich szans na wybudzenie. Mówili, że będę „roślinką”.Tak się jednak nie stało. Moja ogromna wola życia, chęć walki i determinacja całej rodziny sprawiła, że się obudziłem. Bardzo duży w tym udział miał profesor Jan Talar z Bydgoszczy, do którego pojechałem z rodzicami. Do dziś rodzina stosuje się do jego zaleceń ćwicząc mnie i stymulując. W wyniku powikłań pooperacji jestem całkowicie sparaliżowany. Nie poruszam żadną kończyną ( jedynie lewą ręką udaje mi się wykonać jakiś ruch)ale mówię, widzę, słyszę i doskonale wiem co się ze mną dzieje.

To co najistotniejsze dla mnie to ciągła rehabilitacja. Regularne ćwiczenia są niezwykle niezbędne. Mięśnie muszą być poddawane stymulacji, żeby były gotowe na różne bodźce. Pionizacja polepsza krążenie, ćwiczenia bierne zapobiegają przykurczą mięśni. Wirówki rozluźniają ręce, masaż zmniejsza spastykę. Wszystko to mogę osiągnąć ćwicząc z osobą profesjonalną, doświadczoną znającą się na fachu. 

Osobiście lubię ćwiczyć,daje mi to odskocznię od myślenia o problemach. Jeszcze lepszą formą wypoczynku psychicznego są turnusy rehabilitacyjne, gdzie mogę otaczać się miłymi ludźmi, profesjonalnym personelem. Takie turnusy są jednak sporym obciążeniem dla rodziny. Wcześniej rodzina opłacała mi fizjoterapeutę, który przyjeżdżał do domu i ćwiczył ze mną 3 razy w tygodniu przez okres ok. 2 lat.

W tej chwili rodziców niestać, pomimo, że pracują. Pieniądze wystarczają na bieżącepotrzeby oraz  opłacenie opiekunki, która przychodzi codziennie odponiedziałku do piątku. Rodzice odkładają przez cały rok abymmógł pojechać raz do roku na dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny.Wierzę, że znajdzie się osoba, która jest gotowa mi pomóc.Pomimo ciężkiej choroby i powikłań nie poddaje się, tryskam humorem i energią. Nie przestaje ufać, że moje życie będzie choćtrochę lepsze i łatwiejsze. Niby nie wiele a jednak tak dużo. Zgóry dziękuję i pozdrawiam.


                                                                                                Maciej Paczuła

Wybierz kwotę

Aktualności

  • Maciej Paczuła - awatar

    Maciej Paczuła

    24.07.18
    24.07.18

    Szanowni Państwo Zwracam się z gorącą prośbą o udzielenie finansowego wsparcia. Nazywam się Maciej Paczuła mam 24 lata, mieszkam na wsi, wraz z rodzicami i rodzeństwem. W styczniu 2010 roku rozpoznano u mnie nowotwór pnia mózgu. Pierwszą operację neurochirurgiczną przeprowadzono w Warszawie w Centrum Zdrowia Dziecka. Jej przebieg był skomplikowany i powikłany. Już w pierwszej dobie wystąpił krwotok i konieczna była ratująca życie reoperacja. Po niej zapadłem w trzymiesięczną śpiączkę. Miałem trudności z oddychaniem dlatego założono mi rurkę tracheostomijną oraz zastawkę, ponieważ wzrastało mi ciśnienie śródczaszkowe. Kolejnym etapem leczenia było założenie stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa (kamizelka „halo”) Do kości czaszki miałem przykręcone 8 śrub przez okres 20 miesięcy. Lekarze nie dawali mi zbyt wielkich szans na wybudzenie. Mówili, że będę „roślinką”. Tak się jednak nie stało. Moja ogromna wola życia, chęć walki i determinacja całej rodziny sprawiła, że się obudziłem.

Maciej Paczuła - awatar

Maciej Paczuła

Organizator zbiórki

Wpłaty - 32

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Asia - awatar
20
Asia
Kamila Zawadzka - awatar
20
Kamila Zawadzka
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Asia - awatar
20
Asia
Daniel Ciecholewski - awatar
50
Daniel Ciecholewski
Bozena - awatar
50
Bozena
Asia - awatar
20
Asia
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Asia - awatar
30
Asia

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.