Maciej Paczuła - awatar

Maciej Paczuła

Organizator zbiórki


  Szanowni Państwo

Zwracam się z gorącą prośbą o udzielenie finansowego wsparcia. Nazywam się Maciej Paczuła mam 25 lat, mieszkam na wsi, wraz z rodzicami i rodzeństwem.

W styczniu 2010 roku rozpoznano u mnie nowotwór pnia mózgu. Pierwszą operację neurochirurgiczną przeprowadzono w Warszawie w Centrum Zdrowia Dziecka. Jej przebieg był skomplikowany i powikłany. Już w pierwszej dobie wystąpił krwotok i konieczna była ratująca życie reoperacja. Po niej zapadłem w trzymiesięczną śpiączkę. Miałem trudności z oddychaniem dlatego założono mi rurkę tracheostomijną oraz zastawkę, ponieważ wzrastało mi ciśnienie śródczaszkowe.Kolejnym etapem leczenia było założenie stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa (kamizelka „halo”) Do kości czaszki miałem przykręcone 8 śrub przez okres 20 miesięcy. Lekarze nie dawali mi zbyt wielkich szans na wybudzenie. Mówili, że będę „roślinką”.Tak się jednak nie stało. Moja ogromna wola życia, chęć walki i determinacja całej rodziny sprawiła, że się obudziłem. Bardzo duży w tym udział miał profesor Jan Talar z Bydgoszczy, do którego pojechałem z rodzicami. Do dziś rodzina stosuje się do jego zaleceń ćwicząc mnie i stymulując. W wyniku powikłań pooperacji jestem całkowicie sparaliżowany. Nie poruszam żadną kończyną ( jedynie lewą ręką udaje mi się wykonać jakiś ruch)ale mówię, widzę, słyszę i doskonale wiem co się ze mną dzieje.

To co najistotniejsze dla mnie to ciągła rehabilitacja. Regularne ćwiczenia są niezwykle niezbędne. Mięśnie muszą być poddawane stymulacji, żeby były gotowe na różne bodźce. Pionizacja polepsza krążenie, ćwiczenia bierne zapobiegają przykurczą mięśni. Wirówki rozluźniają ręce, masaż zmniejsza spastykę. Wszystko to mogę osiągnąć ćwicząc z osobą profesjonalną, doświadczoną znającą się na fachu. 

Osobiście lubię ćwiczyć,daje mi to odskocznię od myślenia o problemach. Jeszcze lepszą formą wypoczynku psychicznego są turnusy rehabilitacyjne, gdzie mogę otaczać się miłymi ludźmi, profesjonalnym personelem. Takie turnusy są jednak sporym obciążeniem dla rodziny. Wcześniej rodzina opłacała mi fizjoterapeutę, który przyjeżdżał do domu i ćwiczył ze mną 3 razy w tygodniu przez okres ok. 2 lat.

W tej chwili rodziców niestać, pomimo, że pracują. Pieniądze wystarczają na bieżącepotrzeby oraz  opłacenie opiekunki, która przychodzi codziennie odponiedziałku do piątku. Rodzice odkładają przez cały rok abymmógł pojechać raz do roku na dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny.Wierzę, że znajdzie się osoba, która jest gotowa mi pomóc.Pomimo ciężkiej choroby i powikłań nie poddaje się, tryskam humorem i energią. Nie przestaje ufać, że moje życie będzie choćtrochę lepsze i łatwiejsze. Niby nie wiele a jednak tak dużo. Zgóry dziękuję i pozdrawiam.


                                                                                                Maciej Paczuła

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Maciej Paczuła - awatar

  Maciej Paczuła

  24.07.18
  24.07.18

  Szanowni Państwo Zwracam się z gorącą prośbą o udzielenie finansowego wsparcia. Nazywam się Maciej Paczuła mam 24 lata, mieszkam na wsi, wraz z rodzicami i rodzeństwem. W styczniu 2010 roku rozpoznano u mnie nowotwór pnia mózgu. Pierwszą operację neurochirurgiczną przeprowadzono w Warszawie w Centrum Zdrowia Dziecka. Jej przebieg był skomplikowany i powikłany. Już w pierwszej dobie wystąpił krwotok i konieczna była ratująca życie reoperacja. Po niej zapadłem w trzymiesięczną śpiączkę. Miałem trudności z oddychaniem dlatego założono mi rurkę tracheostomijną oraz zastawkę, ponieważ wzrastało mi ciśnienie śródczaszkowe. Kolejnym etapem leczenia było założenie stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa (kamizelka „halo”) Do kości czaszki miałem przykręcone 8 śrub przez okres 20 miesięcy. Lekarze nie dawali mi zbyt wielkich szans na wybudzenie. Mówili, że będę „roślinką”. Tak się jednak nie stało. Moja ogromna wola życia, chęć walki i determinacja całej rodziny sprawiła, że się obudziłem.

Komentarze

 • Dorota - awatar

  Dorota

  06.06.19
  06.06.19

  Powodzenia!!

 • Karolina - awatar

  Karolina

  21.05.19
  21.05.19

  Dużo zdrowia

  • Maciej Paczuła - awatar

   Maciej Paczuła - Organizator zbiórki

   21.05.19
   21.05.19

   Dziękuje!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.02.19
  26.02.19

  Wracaj do zdrowia

  • Maciej Paczuła - awatar

   Maciej Paczuła - Organizator zbiórki

   27.02.19
   27.02.19

   Dzięki :]

Maciej Paczuła - awatar

Maciej Paczuła

Organizator zbiórki

Wpłaty - 45

Dorota - awatar
50
Dorota
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Karolina - awatar
20
Karolina
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Ireneusz Meyer - awatar
200
Ireneusz Meyer
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Patryk - awatar
50
Patryk
Trzymaj się! - awatar
20
Trzymaj się!

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij