Za nami pierwsza tura letniej akcji kowal!

126 koni ma już zrobione kopytka. Wszystko przebiegało sprawnie, poza małymi wyjątkami, kiedy to niektóre koniki stanowczo stwierdzały, że "nie dzisiaj". Przy tych starszych i grzeczniejszych praca odbywała się na dwóch frontach, ponieważ tym razem przyjechało do nas dwóch kowali – Adam z woj. pomorskiego i Damian z woj. podkarpackiego. Te bardziej niegrzeczne koniki, młode i niepokorne przeważnie musiały być wprowadzane do poskromu – dla bezpieczeństwa ich i naszego.

Regularne werkowanie kopyt to dla koni bardzo ważna sprawa. Przede wszystkim ze względów zdrowotnych - za długie kopyto sprawia, że koń inaczej chodzi, co ma wpływ na stawy i ścięgna, w nieprzyciętej strzałce może dochodzić do zakażeń. Komfort chodzenia na dobrze zrobionych kopytać też jest zupełnie inny, nie mówiąc już o możliwości pochwalenia się przed kumplami na łące nowym pedicure ;) A dla nas to regularny, spory wydatek. Dlatego, Kochani, zwracamy się do Was z prośbą  o wsparcie. Pomóżcie nam opłacić rachunek za struganie kopyt u 177 koni!

Dziękujemy!

(kk)

Wybierz kwotę

Wpłaty - 3

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
aga be - awatar
20
aga be

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.