Zbiórka Klatki w kociarni schroniska - zdjęcie główne

Klatki w kociarni schroniska

3 408 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 68 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Zbieramy środki na wykonanie klatek weterynaryjnych – podniesienie higieny, ograniczenie rozprzestrzeniania wirusów wśród kociąt.

Ta zbiórka jest edycją poprzedniej. Z funduszy już zgromadzonych pokryliśmy koszty: klejów do płytek, fug, zakupu lamp UV przepływowych (i też z innych darowizn), których łącznie mamy teraz 4 sztuki :)

Zapewne pamiętacie,że w ubiegłych latach ogłaszaliśmy zbiórkę na budowę kociarni w schronisku. Ze względu na pewne zawiłości formalne, ten plan nie jest realny na najbliższy czas, ale nie martwcie się. Środki zostały zabezpieczone i robimy z nich użytek w odniesieniu do kocich lokatorów schroniska.

Musimy przygotować się na sezon letni. Szalejąca w zeszłym roku panleukopenia pokazała nam, że trzeba ulepszać swoją pracę jeszcze intensywniej. Mamy nowe standardy jakości, nowe plany zabezpieczeń na ten rok. Z tego powodu bardzo martwi nas szalejąca pandemia SARS-Cov-2. Dostęp do skutecznych środków dezynfekcji: np. Aldewir oraz fartuchów ochronnych jest ograniczony i boimy się już naprawdę, że nie uda nam się zgromadzić dość dużo zapasów.Rocznie przez schronisko przechodzi ok. 160 kociąt. Sezon szczytowy to około 5 miesięcy, a więc minimum 150 dni. Każdego dnia pracownik opiekujący się kotami zużyje nawet 3 fartuchy ochronne i jeszcze więcej par rękawiczek (każdy kot/miot kociąt to nowe rękawiczki i po drodze dezynfekcja). Nie mamy tych zapasów, a dostępność jest co najmniej słaba, zaczynamy się niepokoić.

Powstała kwestia infrastruktury. Przez ograniczenia finansowe i kadrowe tej zimy nie udało nam się położyć płytek na ścianach pomieszczeń. Działamy teraz. Jedno już za nami, to izolatka. Zakończone, umyte,zdezynfekowane. Lampa do sterylizacji powietrza już czeka do mocowania. 

Przed nami jeszcze jedno pomieszczenie. Tam też staną klatki pełne kociąt. I tutaj rodzi się kwestia:

- zakup kolejnych klejów, fug i farby → to już mamy dzięki zbiórce ubiegłych lat

- wykonanie klatek weterynaryjnych.

Ten drugi punkt wymaga wyjaśnienia. Ze względów higieny i umiejętności wirusów (kichnięcie kota oznacza rozpylenie go w promieniu najbliższego 1,5 metra) musimy zmienić utrzymanie kociąt. Dotychczas były to klatki kennelowe, które mają otwarte ścianki. Teraz chcemy postawić na ścianki zabudowane, za wyjątkiem frontowych, na kształt tych w klinikach weterynaryjnych. Takich klatek potrzeba nam minimum 20.Niestety, zakup to dla nas zbyt duży koszt – 2000 zł za 1 szt.nas przerasta. Chcemy je wykonać samodzielnie, ze stali nierdzewnej.

Będą to klatki bezpieczniejsze niż obecne, których używamy. Poza tym, obecne klatki, które mamy już około 2-3 lata są w większości do wyrzucenia, nie da się ich już naprawiać, uzupełniać, a często myte elementy uległy zniszczeniu. Nie była to nierdzewna stal niestety.

Koszt wykonania jednej takiej klatki (liczymy wyłącznie materiał, robocizna to nasza bezcenna praca ;) ) to 600 zł.

Na cel 20 klatek musimy uzbierać zatem 12 000 zł. 

poniższe zdjęcie to archiwum. To właśnie te klatki wymagają wymiany.

Wciąż rozważamy też inne opcje technologiczne, ale bądź co bądź klatki i tak musimy wymienić.

Gdyby ktoś posiadał taką klatkę w rozmiarze L, to chętnie przyjmiemy.

Link do przykładowego sklepu: https://www.zooplus.pl/shop/psy/transporter_klatka_dla_psa/klatki_transportowe/transportowe/32926

Cały zysk ze sprzedaży rzeczy w Charity Shop Świdnica, a także ekspresowy bazarek, który już za chwilkę trafi na ten cel. 

Czy zdążymy? Mamy czas do czerwca. Musimy zawalczyć i Was prosimy o wsparcie w tej walce. Każda kolejna klatka to lokum dla kolejnych 30 jej lokatorów,których potem oddamy do adopcji i uratujemy ich życie!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Mam Pomysł - awatar

  Fundacja Mam Pomysł

  20.05.20
  20.05.20

  Płytki na ścianach już prawie są :) Fotografia nieco z pobojowiska, ale będzie naprawdę pięknie lada dzień! Płytki różne różniste, podarowane przez Was. Ze środków ze zbiórki mogliśmy zakupić kolejne kleje i fugi <3 Nad klatkami pracujemy, jest pewien plan, jeszcze lepszy od pierwotnego :) trzymajcie kciuki, może udać się zrobić więcej za mniej :D

  Zdjęcie aktualizacji 49 781

Komentarze


 • Renata - awatar

  Renata

  09.08.19
  09.08.19

  Trzymam mocno kciuki za akcję ! Pozdrawiam :)

 • MONIKA BANAŚ - awatar

  MONIKA BANAŚ

  28.03.19
  28.03.19

  Warto pomagać

 • Madzia - awatar

  Madzia

  25.03.19
  25.03.19

  Trzymam kciuki za wszystkie kotki!

3 408 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 68 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 68

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Natalia - awatar
Natalia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Karolina - awatar
Karolina
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Andrzej Siorek - awatar
Andrzej Siorek
30
Gutaszko - awatar
Gutaszko
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij