Jesteśmy wolontariuszami w schronisku Sonieczkowo w Żarnowie Pierwszym koło Augustowa. Działamy  jako Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce oddział w Suwałkach. Schronisko Sonieczkowo powstało w 2014 roku,  aby miasto i gmina Augustów mogły odebrać swoje psy ze schroniska w Radysach. Walka wolontariuszy o psy trwała kilka lat. Jest schronisko i są ogromne potrzeby między innymi potrzeby inwestycyjne.

Podlaskie to zagłębie bezdomności, a walka z nią to droga bez końca. Brakuje wszystkiego: dobrej woli, serca, świadomości i przede wszystkim pieniędzy.

Na Suwalszczyźnie mamy 3 schroniska w promieniu 30 km od siebie - Suwałki 400 psów, Augustów 400 psów i Sejny 100 psów. Kilka organizacji prozwierzęcych działających w tych miastach, sprawuje opiekę nad 100 psów w azylu, w domach tymczasowych. Razem 1000 psów. Permanentny brak wolontariuszy do wyprowadzania psów.

Sytuacja tych psów jest dramatyczna. Bez wolontariatu, bez poprawy warunków w schroniskach, psy skazane są na wieczny koszmar. Nikt nie robi ogłoszeń psom suwalskim, psy z Sonieczkowa ogłoszenia mają szczątkowe. Psów w Sonieczkowie przybywa w tempie zatrważającym.

Podlaskie to setki suk bezdomnych ze swoimi szczeniętami. Bardzo często rozmnożonych bezmyślnie, a potem porzuconych, w lesie, w polu, przy drodze. Te psy, jeśli będą w porę znalezione, unikną śmierci z głodu, ale to nie oznacza, że umkną śmierci w ogóle.

Schronisko nie jest dla nich dobrym miejscem, ze względu na skupisko różnych wirusowych chorób, śmiertelnych dla bezbronnych, nieodpornych szczeniąt.

Zimny, ciemny, mokry kojec wewnątrz zaadoptowane hali - a w nim w jednej budzie gromadka bezradnych, skrzywdzonych przez los psów... Bez gryzaków, za to z rozmazanymi odchodami dookoła. To jest schroniskowa rzeczywistość. Nie do ogarnięcia. Piszemy to w poczuciu ogromnego żalu do całego świata.

Naszym pragnieniem jest, aby te psy mieszkały w cieple. 

Ze zbiórki pieniędzy chcemy stworzyć im lepsze  warunki w schronisku. Chcemy postawić przestronne kojce z wybiegami  tak, aby były  one dla psów wygodne, jasne, suche i miały ciepłe budy.


Komplet 5 kojców z wybiegami o powierzchni 15m2 każdy czyli 75m2 zestaw tych 5 kojców   to koszt 15.000zł. Zamieszka w nim 20 psów, które opuszcza tą smutną ciemną halę bez promyku słońca i z minimalną dawką światła.


Aktualności

  • Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce oddział w Suwałkach - awatar

    Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce oddział w Suwałkach

    17.02.18
    17.02.18

    Dziękujemy serdecznie naszym Darczyńcom. To dzięki Wam około 50 psów mogło opuścić halę i zamieszkać w takich kojcach jak na filmie. Potrzebujemy jeszcze dla ponad 100 psów takich kojców z wybiegami. dlatego tak bardzo prosimy o pomoc.

Wpłaty - 10

Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Beata - awatar
50
Beata
Agnieszka - awatar
50
Agnieszka
Arkadiusz Bogoński - awatar
50
Arkadiusz Bogoński
Zofia Agata Zięba - awatar
20
Zofia Agata Zięba
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anka - awatar
10
Anka
Ajka - awatar
20
Ajka
Zaneta - awatar
20
Zaneta
Marian Koniuszko - awatar
20
Marian Koniuszko

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij