Zbiórka Koło, które przywraca radość - miniaturka zdjęcia

Koło, które przywraca radość

Zbiórka Koło, które przywraca radość - zdjęcie główne

Koło, które przywraca radość

0 zł z 40 000 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Iwona Kamieńska - awatar

Iwona Kamieńska

Organizator zbiórki

Artur pięć lat temu przeżył wypadek. Stracił władzę w nogach, ale nie stracił marzeń i odwagi mierzenia się z codziennością. Choć nie może chodzić, ciężko pracuje, sam remontuje i urządza dom, dba o rodzinę. Swoją olbrzymią siłą ducha dzieli się z innymi.

Magda 15 lat temu przeżyła wypadek samochodowy. Straciła władzę w nogach, ale nie straciła radości. Sama wychowała syna, skończyła studia, założyła małą firmę i ciężko pracuje, bo Polska oferuje dorosłym osobom z niepełnosprawnościami, które powstały w wyniku wypadków rentę w kwocie około tysiąca złotych. 

Obydwoje nie zdołaliby związać końca z końcem licząc jedynie na pomoc instytucji państwowych.

Są przyjaciółmi. Największym ich marzeniem jest  wyzdrowieć, ale do spełnienia tego marzenia droga jest bardzo daleka i bardzo kosztowna. Mają jeszcze jedno, trochę mniejsze marzenie: móc cieszyć się życiem i światem, pojechać czas od czasu na rowerową przejażdżkę, poczuć wiatr we włosach...

To akurat możliwe, bo dla osób, które nie mogą chodzić są specjalne przystawki do wózków inwalidzkich działające podobnie jak rower! Napędzane są siłą rąk i wspomagane elektrycznym akumulatorem. Problem w tym, że są bardzo, bardzo drogie. Jedna taka przystawka kosztuje około 20 tys zł. Teoretycznie PFRON powinien zakup refundować, ale obydwoje przez kilka lat z rzędu składali wnioski o takie dofinansowanie i odpowiedź urzędników za każdym razem była odmowna. Tłumaczono ją brakiem funduszy.

Na początek za własne zaoszczędzone pieniądze kupili  używane, wysłużone egzemplarze bez akumulatora, służące wyłącznie do jazdy "miejskiej" aby wypróbować jak się na podobnym sprzęcie jeździ. Można było znów wyjechać z bliskimi na spacer. Świat pełen barier z takim dodatkowym "kółkiem" nagle otwiera się przed ludźmi, którym dostęp do wielu miejsc zabrała niepełnosprawność.  

Magda i Artur ogromnie chcieliby wrócić tam, gdzie ostatnio mogli być wiele lat temu na własnych nogach..... na kręte ścieżynki Beskidu Sądeckiego, Pienin, Gorców.  Aby to było możliwe potrzebny jest solidny sprzęt z elektrycznym wspomaganiem. Ten wysłużony bez elektrycznego wspomagania nie radzi sobie z pokonywaniem wzniesień.

Otworzenie najpiękniejszych zakątków świata przed Magdą i Arturem kosztuje zbyt wiele, aby mogli pozwolić sobie na zakup rowerów bez pomocy życzliwych ludzi. Na pomoc urzędników już nie liczą. Ale ufają, że sojuszników w spełnianiu ich marzenia nie braknie.

Chcą pokazać wszystkim innym, którzy nie chodzą, że niepełnosprawność nie musi być smutna, że można cieszyć się życiem i żyć aktywnie bez względu na to czy przemierza się świat na własnych nogach, czy na kołach.

Bo można. Trzeba jedynie wierzyć, że w drodze po marzenia nikt nie jest sam...

Sprzęt na który zbieramy można obejrzeć pod linkiem: https://www.sunrisemedical.be/wozki-inwalidzkie/quickie/przystawki-rowerowe/attitude-hybrid

Celem zbiórki jest zakup dwóch egzemplarzy. Dla Magdy i Artura.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł z 40 000 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Iwona Kamieńska - awatar

Iwona Kamieńska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij