Zbiórka Elektryczny wózek Ichair MC3! - miniaturka zdjęcia

Elektryczny wózek Ichair MC3!

Joanna Aleksandra Jarosz - awatar

Joanna Aleksandra Jarosz

Organizator zbiórki

Elektryczny nowy wózek poprawi mój komfort życia!

Mam na imię Joanna, ale mówią o mnie Merida Waleczna. Coś w tym chyba jest!  :-)

Prawdę mówiąc, jedyne, co mam sprawne, to głowa. Mam 30 lat, urodziłam się z okołoporodowym czterokończynowym porażeniem dziecięcym oraz lewostronnym niedowładem. Mam też porażone struny głosowe i nabytą epilepsję.
Mimo to nigdy się nie poddaję – chcę poznawać świat i doświadczać nowych wyzwań. Mam mnóstwo szalonych pomysłów, które – z pomocą przyjaciół - skrupulatnie wcielam w życie. Prowadzę bloga, napisałam książkę, zaręczyłam się, zrobiłam sobie tatuaż, a ostatnio  wraz z moimi przyjaciółmi Anią i Rafałem ukończyłam 10-kilometrowy Ogólnopolski Bieg Między Zamkami Opinogóra – Ciechanów.

Muzyka to moje życie, moja walka o normalność, o prawo do marzeń. Uwielbiam jeździć na koncerty, stać pod samą sceną, a po koncercie spotykać się z artystami (pozdrowienia dla Dawida Kwiatkowskiego i Roberta Gawlińskiego :-) ).  Dla Nas, osób niepełnosprawnych, są to jeszcze bardziej bezcenne chwile niż dla osób pełnosprawnych, ponieważ wynagradzają nam wielki trud związany z dojazdem na koncert (jeśli chcę pojechać gdzieś pociągiem, muszę to zgłosić PKP kilka tygodni wcześniej, i stawić się na stacji kolejowej ok 120 min przed odjazdem).Zrozumiałam ostatnio, że to żaden wstyd prosić innych o pomoc, głupotą jest o nią nie prosić – Człowiek sam w sobie jest nikim, to inni kształtują jego wartość. Dlatego mam do Was wielką prośbę.Poruszam się przy pomocy sześcio letniego elektrycznego wózka inwalidzkiego (sześć lat dla takiego wózka to jest naprawdę dużo), który przy mojej codziennej eksploatacji i bardzo  aktywnym trybie życia (ciągłych podróżach) już po prostu niedomaga i wymaga jak najszybszej wymiany, ponieważ bardzo powoli lecz skutecznie wysiada mu elektryka i  który w każdej chwili może przestać działać – wtedy będę kompletnie „uziemiona”, a wszystkie moje plany i marzenia pozostaną tylko mrzonkami niepełnosprawnej dziewczyny. Natomiast wymiana w nim części, które  się psują kosztuje więcej niż on sam. Dlatego dopóki jeszcze jeździ muszę zawalczyć o nowe nie śmigane swoje nogi. :) Wózek, który „wytrzymałby” mój intensywny tryb używania i byłby w pełni przystosowany do mojego niezbyt sprawnego ciała, kosztuje 26200 zł. W ramach dostępnych państwowych refundacji mogę liczyć tylko na 3000zł dofinansowania. Od momentu złożenia wniosku o dofinansowanie do NFZ i przyznania otrzymania refundacji w minimum 8 tygodni muszę uzbierać resztę.

Opis wózka elektrycznego Ichair MC3:

Elektryczny model wózka produkcji niemieckiej, który sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach, jak i w terenie. Doskonale radzi sobie na nierównych nawierzchniach, gdyż jego projekt uwzględnia przemyślaną i zoptymalizowaną do konkretnego użytkownika konstrukcję. Posiada szereg cech, znacząco podnoszących jego funkcjonalność oraz bezpieczeństwo jazdy.


ODPORNE NA PRZEBICIE, ANTYWYWROTNE KOŁA

Ogumienie zamontowane w wózku jest wyjątkowo solidne i cechuje się zaskakującą odpornością na ewentualność przebicia - dzięki temu użytkownik może być spokojny, jeżdżąc nawet po niepewnych i niezweryfikowanych nawierzchniach.

WYJĄTKOWA ZWROTNOŚĆ I OPTYMALNA PRĘDKOŚĆ

Wózek jest bardzo zwrotny, osiągając prędkość maksymalną 10 km/h.

MOŻLIWOŚĆ REGULACJI PARAMETRÓW

 Większość parametrów wózka można dostosować, uwzględniając indywidualne predyspozycje użytkownika - dzięki temu każdy może wykreować własny, idealny do swoich potrzeb model.

OŚWIETLENIE LED

Mocne lampy typu LED umożliwiają oświetlanie drogi podczas jazdy w ciemnościach - zdecydowanie ułatwia to codzienne funkcjonowanie, znosząc ograniczające użytkownika bariery.


Prezentowany model wózka to nowoczesna propozycja dla użytkowników, którzy potrzebują wsparcia podczas codziennego przemieszczania się - dzięki innowacyjnemu projektowi, osoby z ograniczeniami ruchowymi zyskują realne możliwości mobilne. Wózek gwarantuje bezpieczeństwo oraz jest solidnym modelem, który w razie potrzeby towarzyszyć może danej osobie przez wiele lat.
Optymalizacja parametrów odnosi się zarówno do regulacji głębokości i szerokości siedziska, jak również twardości amortyzatorów. Twardość zawieszenia dopasowuje się do wagi użytkownika, dzięki czemu jazda odbywa się w maksymalnym komforcie. Również położenie dżojstika może zostać dostosowane indywidualnie.
Wózek waży 115 kg i można go z łatwością złożyć do niewielkich rozmiarów - dzięki temu może zostać przewieziony w bagażniku samochodowym w dogodne miejsce. Maksymalne obciążenie wózka to 150 kg, co sprawia, że model ten odnajdzie zastosowanie wobec wielu osób, również tych z nadwagą.

Co w zestawie podstawowym? Plus moje indywidualne dostosowanie oraz  wycena wózka elektrycznego MC3:

Akumulatory
Oświetlenie LED
Prostownik do wózka akumulatorowego - Ładowania

Wycena:


Podstawa 17500 zł
Wzmocnione akumulatory 400 zł
Dżojstik odchylany 400 zł + Kulka jako dżojstik 200 zł
Cała płyta podnóżkowa 400 zł
Winda ze zmianą systemu, która ułatwi mi sięganie rzeczy z wyższych wysokości 5200zł  + 2100 zł
W sumie cały koszt tego zestawu to 26200 zł

Refundacja NFZ - 3000 zł
Dopłata pacjenta - 23200 zł

Faktura Vat!Pomożecie?
Wierzę w Was! :-)

Jeśli ktoś z Państwa nie ufa takim stroną jak ta to informuję, że działa ona na zasadzie skarbonki i jest ona połączona z moim prywatnym kontem bankowym, gdzie po zleceniu wypłaty ze strony w ciągu dwóch dni roboczych trafią pieniążki zebrane podczas tej zbiórki.


Z góry dziękuję za każdą choćby najmniejszą wpłatę!
Joanna Aleksandra Katarzyna Jarosz 

Ps. Zbiórka jest ustawiana na troszkę większą kwotę niż potrzebuję, ponieważ portal od uzbieranej kwoty odlicza dla siebie 7,5% za utrzymanie zbiórki.


Aktualności

 • Joanna Aleksandra Jarosz - awatar

  Joanna Aleksandra Jarosz

  13.07.18
  13.07.18

  Kochani już zostało niewiele, bo tylko 8 578zł! Więc proszę Was zróbmy wszystko, aby tą zbiórkę zakończyć sukcesem! Z całego serca dziękuję za wszystkie dotychczasowe wpłaty! Pamiętajcie, że dobro powraca! <3

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.07.18
  13.07.18

  Trzymam kciuki, zeby udalo sie zebrac cala kwote!

 • Katarzyna Leszczynska - awatar

  Katarzyna Leszczynska

  09.07.18
  09.07.18

  Powodzenia, trzymam kciuki!

 • TadeuszWróbel - awatar

  TadeuszWróbel

  06.07.18
  06.07.18

  Pwodzenia!

 • Tadeusz Wróbel - awatar

  Tadeusz Wróbel

  21.06.18
  21.06.18

  Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.06.18
  21.06.18

  Dobro powraca:) _ doswiadczam. Spełniania marzeń !

Joanna Aleksandra Jarosz - awatar

Joanna Aleksandra Jarosz

Organizator zbiórki

Wpłaty - 252

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anna Karwat - awatar
50
Anna Karwat
Małgorzata Borowa - awatar
20
Małgorzata Borowa

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.