Jurka marzenie o komputerze

owner

Klaudia Kaczmarek

Organizator zbiórki

Zbiórka

Jurek to młody 11-letni, wesoły chłopak. Jego największym marzeniem jest posiadanie swojego własnego komputera aby móc się uczyć, ale również grać z kolegami z klasy w gry :) Typowe marzenie każdego nastolatka.

Nie zawsze jednak było tak kolorowo...

Los nie oszczędzał Jurka już od samego początku. Jego tata umarł jeszcze zanim Jurek się urodził, biologiczna matka gdy chłopiec miał około 2 lat bardzo go zaniedbywała, jej partner potrafił wyciągnąć małego chłopczyka boso, w zimny listopadowy wieczór i zostawić pod sklepem gdy on kupował kolejne piwa. Jurek we wczesnym dzieciństwie doświadczył dużo przemocy, bólu, smutku i płaczu. Niedojadał, a przede wszystkim, kompletnie nie doświadczał matczynej miłości. Zamiast tego spędzał całe noce sam. Jego matka sprowadzała do domu też innych mężczyzn, nie zważając na to, że syn nie śpi. Jurek wszystko to widział.

Szczęście w nieszczęściu, chłopiec miał babcię, która zabiegała by jak najczęściej u niej nocował. Z początku były to pojedyncze dni, później dni zaczynało być coraz więcej, w końcu były to już tygodnie, miesiące, aż w końcu matka Jurka zostawiła go na stałe u babci, urywając kontakt, pobierając jego alimenty po zmarłym ojcu. Porzuciła syna. W wyniku wielu perturbacji losu, ciężkiej sytuacji materialnej starszej osoby, Jurek ostatecznie trafił do rodziny zastępczej, osób związanych z nim więzami krwi. Miał wówczas 3 lata. Został w końcu otoczony ciepłem, miłością, opieką, tak jak każdy chłopczyk w jego wieku. Bardzo długo trwało nauczenie go czym jest bliskość, że nikt go nie chce skrzywdzić, że mówienie przekleństw jest nieładne, że innym może być przykro gdy jest niegrzeczny. Jednak udało się! Jurek wyrósł na bystrego, mądrego chłopaka. Bardzo docenia to co dostał od losu, na swoich przyszywanych rodziców mówi mama i tata. Bardzo ich kocha. Nie wymaga wiele, nie chce różnych, często drogich gadżetów, które mają koledzy z klasy. Ten skromny chłopak rozumie, że to tylko sprzęt, a jego rodziców na to nie stać.

Kiedy zapytałam go czy jest coś co by chciał dostać odpowiedział, że on już dostał to co chciał - ma mamę i tatę. Dopiero gdy powiedziałam, że to wspaniale, że tak uważa, ale może jest coś co by jednak chciał, powiedział po chwili zastanowienia, że może by chciał komputer, taki, żeby móc sobie pograć z kolegami z klasy w gry, a i do szkoły byłoby mu łatwiej poszukać różnych rzeczy. Zaraz jednak dodał, żebym nie mówiła jego rodzicom, bo będzie im smutno, że nie mogą mu go kupić. Serce mi pęka.

Rodziny Jurka nie stać na komputer, dlatego postanowiłam pomóc! Komputer, który posłuży kilka lat wraz z monitorem to koszt około 2500 zł, mnie samej też nie stać na taki wydatek. Nie mogę natomiast bezczynnie patrzeć jak taki wspaniały chłopak, który w życiu dużo się wycierpiał i przytrafiło mu się wiele złego, nie mógł dostać czegoś co posiada prawie każdy nastolatek. Chciałabym móc spełnić jego marzenie na Święta Bożego Narodzenia. Wiem, że jest pełno potrzebujących, ale nie proszę o wiele by spełnić jedno dziecięce marzenie.

Proszę pomóżcie!

Komentarze

 • Oski

  10.10.16
  10.10.16

  Strasznie chciałbym zeby, wydawałoby się ogólnodostępne, marzenie chłopca, spełniło się !!!

  • Klaudia Kaczmarek

   Klaudia Kaczmarek - Organizator zbiórki

   14.10.16
   14.10.16

   Bardzo dziękuję za wsparcie :) Zbieramy dalej, mam nadzieję że uda się spełnić marzenie chłopca na Święta.

 • Natalia

  10.09.16
  10.09.16

  Trzymam kciuki za szybkie zakończenie zbiórki! :-)

  • Klaudia Kaczmarek

   Klaudia Kaczmarek - Organizator zbiórki

   10.09.16
   10.09.16

   Bardzo Ci dziękuję za wparcie :) Przekaż nas dalej proszę!

 • ewelina

  09.09.16
  09.09.16

  Dokładam cegiełkę i trzymam kciuki za szybkie zakończenie zbiórki

  • Klaudia Kaczmarek

   Klaudia Kaczmarek - Organizator zbiórki

   09.09.16
   09.09.16

   Ewelina bardzo dziękuję za wpłatę :)! Proszę udostępnij nas dalej!

 • Paulina

  09.09.16
  09.09.16

  Marzenia które się spełniają dodają skrzydeł niech dadzą je Tobie 😊

  • Klaudia Kaczmarek

   Klaudia Kaczmarek - Organizator zbiórki

   09.09.16
   09.09.16

   Bardzo dziękuję za wpłatę :) I proszę o dalsze udostępnienia :)

 • Fisza

  09.09.16
  09.09.16

  Pamiętam, jaką radość sprawił mi (właściwie nam, bo każdy z pięciorga rodzeństwa dostał jego część) pierwszy komputer w prezencie bożonarodzeniowym. :)

  • Klaudia Kaczmarek

   Klaudia Kaczmarek - Organizator zbiórki

   09.09.16
   09.09.16

   Cześć! Dokładnie to będzie wielka radość i duża pomoc w nauce! Jurek zasłużył na taki prezent ! Proszę o udostępnianie :)

owner

Klaudia Kaczmarek

Organizator zbiórki

Wpłaty - 39

 • Avatar Dawid
  10
  Dawid
 • Avatar Igor
  10
  Igor
 • Avatar Oski
  10
  Oski
 • Avatar Kamila
  20
  Kamila
 • Avatar Magdalena Fedoruk
  20
  Magdalena Fedoruk
 • Avatar Michal
  10
  Michal
 • Avatar Radek
  20
  Radek
 • Avatar Iza
  10
  Iza
 • Avatar Karolina
  5
  Karolina
 • Avatar Karolina
  30
  Karolina

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Obróc, aby zobaczyć stronę