Zbiórka Pomoc dla Kornelki. - miniaturka zdjęcia

Pomoc dla Kornelki.

Zbiórka Pomoc dla Kornelki. - zdjęcie główne

Pomoc dla Kornelki.

1 574 zł z 19 500 zł (Cel)
Wpłaciły 52 osoby w ciągu 14 dni.
Wpłać teraz
 
Agnieszka Wach - awatar

Agnieszka Wach

Organizator zbiórki

Mam na imię Kornelka i chciałabym podzielić się z Wami moją historią… Proszę, zatrzymaj się na chwilę, poświęć mi trochę swojego cennego czasu. Ale zanim o mnie, opowiem Wam jeszcze o mojej rodzinie… 

Miałam siostrę Amelkę, która teraz jest Aniołkiem. Odeszła zbyt szybko, ale zawsze pozostanie w moim serduszku. Po pewnym czasie pojawiłam się ja. Chociaż w brzuszku u mamy było mi bardzo wygodnie, wszystko zaczęło się komplikować. Podczas pobytu w Świnoujściu mama usłyszała od lekarza: ,,Proszę jechać natychmiast do szpitala, skrócenie szyjki i uwypuklenie pęcherza płodowego”. Czułam, jak mama się stresuje, że boi się o moje życie. Był to 22 t.c – bardzo wcześnie, za wcześnie…W 23 t.c mama przeszła zabieg założenia szwu Mc Donalda. Nie powiódł się… Odeszły wody i rodzice usłyszeli, że niebawem się urodzę. Czułam, że nasz świat się wali…Wtedy wszystkich zaskoczyłam – wytrzymałam bez wód płodowych 3 tygodnie, pokazałam, że silna ze mnie kruszynka  Z resztą nie tylko ja – mama przyjmowała dożylnie antybiotyk, który rozrywał jej żyły, kuli ją po kilka razy, co parę godzin, codziennie przez 3 tygodnie. Wytrzymałyśmy to wszystko z nadzieją, że będzie już tylko lepiej i że najgorsze już za nami, a to był dopiero początek.Po odstawieniu antybiotyku, wdało się zakażenie, wykonano cesarskie cięcie i transfuzję krwi mamie. Trafiłam na ITN, moim domem stał się inkubator – na długo. To było 18.09.2018 r., ważyłam zaledwie 870g, najmniej 755g i miałam 35 cm.           Skala Apgar 3 – 5 – 6.

W 7 dobie życia stwierdzono NEC ( drenaż otrzewnej ), czyli martwicze zapalenie jelit z podwójną perforacją, do tego kwasica, cholestaza, transfuzje krwi, wymagałam operacji, ale mój stan zdrowia na to nie pozwalał… Wtedy mama usłyszała te słowa: ,,Proszę wejść się pożegnać, zostały Wam 3 h.”Ale i wtedy wszystkich zaskoczyłam, zwyciężyłam! W tym czasie mamie pomagali bardzo dobrzy ludzie. Dobro wraca, wierzycie w to? Ja tak!Gdy mój stan był na tyle stabilny, że pozwalał na wykonanie operacji, mama spędziła najgorsze dwie godziny pod drzwiami Sali operacyjnej. To była operacja ratująca życie . Wycięto mi 30 cm jelita i wyłoniono stomie. Kilka dni było ok, bez zapaleń, po czym przyszło mi się zmagać z zapaleniem płuc. Mam dysplazję oskrzelowo – płucną IV stopnia – moje płuca już teraz są bardzo zniszczone.

Z innych bolesnych chorób - zmiany ogniskowe w główce (do obserwacji), pozostałość po tętnicy Bottala, asymetria i obniżone napięcie - wymagające rehabilitacji.Potem kolejny cios w serce mamy – miałam 1600g i nagle się okazało, że mogę nie widzieć! Diagnoza: retinopatia 3 +stopnia z odklejającą się siatkówką. Trafiliśmy do wspaniałej pani profesor, która załatwiła nam szybką operację i lek lucentis do oczu. Operacja się powiodła, ale muszę być pod opieką okulistyczną przez kilka lat.Zamknięto mi stomie i wróciliśmy do domu, po 139 dniach. Uczyliśmy się siebie od nowa. Na razie w Świnoujściu, dom babci stał się moim drugim mieszkankiem, zaraz po szpitalu. A do Sosnowca droga daleka, bo aż 700 km.We wrześniu skończę 2 latka, cieszę się życiem mimo licznych badań i kontroli. Z czym się obecnie zmagam? Lista jest długa, a koszty leczenia ogromne ...

• ASD II – wada serca - wynosiło 8 mm, teraz jest prawdopodobnie zamknięte, ale wymaga kontroli kardiologa,

• PDA – wada serca – nadal 2 mm,

• Hipoplazja szkliwa ze znaczną próchnicą,

• Obniżone napięcie mięśniowe, asymetria – wymagana rehabilitacja,

• dyspazja oskrzelowo płucna w tym astma,

• problemy na tle emocjonalnym wizyty u psychologa oraz terapia behawioralna.

Chociaż mam już zaraz  dwa lata, mam bardzo poważne problemy z jedzeniem, ważę jedynie 8 kg. Do tego refluks wszystko pogarsza… Oprócz tego niedawno się okazało, że mam przepuklinę pooperacyjną, wymagającą dalszej diagnostyki i kontroli.Jestem obecnie pod opieką następujących specjalistów:

• Psycholog,

• Neurologopeda,

• Gaetronerolog,

• Neurolog,

• Okulista,

• Pulmunolog,

• Chirurg,

• Pedodonta,

• Kardiolog,

• Fizjoterapeuta.

Wizyty są dla mnie bardzo uciążliwe, niektóre odbywają się w Szczecinie, 700 km od domu. Koszty także są wysokie, przewyższają nasz domowy budżet. Dlatego proszę o wsparcie mojego leczenia, każda złotówka ma znaczenie. I pamiętajcie, że dobro wraca.      Kornelia z Rodzicami

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Hania Jamroziak ♥️ - awatar

  Hania Jamroziak ♥️

  18.09.20
  18.09.20

  Wszystkiego Najlepszego Wojowniczko 🎂 😘 Hania

 • Karolina C - awatar

  Karolina C

  18.09.20
  18.09.20

  Rośnij zdrowa księżniczko <3

 • Monika Prośniewska - awatar

  Monika Prośniewska

  18.09.20
  18.09.20

  Oby kwota szybciutko się zebrała ❤️ Zdrówka dla księżniczki ❤️

 • Marta Mól - awatar

  Marta Mól

  10.09.20
  10.09.20

  dużo zdrówka....pozdrawiamy

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.09.20
  09.09.20

  Odzież dziecięca

1 574 zł z 19 500 zł (Cel)
Wpłaciły 52 osoby w ciągu 14 dni.
Wpłać teraz
 
Agnieszka Wach - awatar

Agnieszka Wach

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 52

Martyna - awatar
Martyna
20
Monika Dyczko - awatar
Monika Dyczko
20
Rozalia Grzegorczyk - awatar
Rozalia Grzegorczyk
2
Wiktoria Filipiak - awatar
Wiktoria Filipiak
100
Hania Jamroziak ♥️ - awatar
Hania Jamroziak ♥️
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Karolina C - awatar
Karolina C
5
Monika Prośniewska - awatar
Monika Prośniewska
5
Dorota Grigoryan - awatar
Dorota Grigoryan
50
Izula - awatar
Izula
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij