Zbiórka Nowe, elektryczne kółka! - miniaturka zdjęcia

Nowe, elektryczne kółka!

Magdulińska Kiwilszoczka - awatar

Magdulińska Kiwilszoczka

Organizator zbiórki

Kim jestem?

Mam na imię Magda. Z porażeniem mózgowym żyję prawie 28 lat. Skończyłam liceum, później dwa lata studiowałam dziennikarstwo. Moja droga jednak zmieniła nieco kierunek i zajęłam się projektowaniem grafiki i stron internetowych – od września 2015 roku zaczęłam studia z mediaworkingu w Collegium Da Vinci w Poznaniu, by poszerzyć nieco wiedzę w tym zakresie.

Mimo moich czterech kółek, staram się pędzić przez życie z uśmiechem na twarzy i tak szybko, jak tylko się da. Spełniam swoje marzenia, dążę do realizacji kolejnych. Jestem osobą, która kieruje się dewizą, że bariery są tylko w naszych głowach i to od nas samych zależy czy je przełamiemy. Tylko dzięki takiemu podejściu udało mi się zrobić rzeczy, o których w innym wypadku mogłabym zapomnieć. Od ponad pięciu lat jeżdżę konno - dzięki tym wspaniałym zwierzakom odzyskałam wiarę w to, że mogę. Trzy lata temu zdecydowałam się na dotknięcie chmur - skoczyłam w tandemie ze spadochronem z 4000 metrów - było to jedno z najbardziej szalonych przeżyć pokazujących, że nie ma żadnych granic, dla nikogo. Ponad to uwielbiam zwiedzać świat - dzięki podróżom odzyskuję spokój i zaspakajam ciekawość. Dlaczego zatem tu jestem?

Wszystko co robię, wymaga obecności drugiej osoby. Mam wspaniałych przyjaciół, wspaniałą rodzinę i wiem, że zawsze mogę na nich liczyć. Przychodzi jednak w końcu taki czas, kiedy człowiek chciałby zrobić coś sam i stać się w ten sposób powoli niezależnym.

Czym jest dla mnie niezależność i jak ją mogę osiągnąć?

Myślę, że dla każdego człowieka samodzielność jest kluczowym celem w życiu. Dla osób z dysfunkcją ruchu, ten cel jest nie tylko bardzo istotny z naturalnych przyczyn, ale także dlatego, że są one postawione przed dużym wyzwaniem. Moim wyzwaniem nie są nogi, jakby się mogło wydawać, ale ręce. Napięcie mięśniowe jest niestety rzeczą bardzo ułomną. Nigdy nie wiadomo, kiedy się pojawi i kiedy się nasili.

To właśnie przez zwiększoną spastykę w górnej części ciała nie jestem w stanie opuścić swobodnie rąk na koła i samodzielnie się poruszać na swoim pojeździe. W tej chwili, ta samodzielna jazda jest dla mnie największym spełnieniem marzeń. Nie mam potrzeby robić od razu maratonów, ale gdybym mogła pójść sama choć na krótki spacer, do sklepu, lub po prostu jechać obok mojego towarzysza, zamiast wciąż prosić o pomoc, byłabym bardzo szczęśliwa.

Co mi jest potrzebne?

Moim pierwszym celem było hybrydowe piąte kółko, zwane przystawką handbike firmy Sunrise Medical. Przy niewielkim użyciu siły dzięki akumulatorowi można nim osiągnąć prędkość do 23 km/h. Przystawka ma 20 calowe koło, co daje większy komfort w pokonywaniu nierówności oraz ergonomiczne, pionowe korby, które z łatwością mogą chwycić osoby z niedowładami i spastycznością. To rozwiązanie wydało mi się najrozsądniejsze, póki nie odkryłam drugiego sprzętu jakim jest segway dla osób mających kłopot ze staniem. Blumil – to urządzenie zaprojektowane przez Polaka, który po wypadku samochodowym sam porusza się na wózku inwalidzkim i wie doskonale z czym mierzy się osoba niepełnosprawna. Model Airwheel S5 osiąga prędkość do 15 km/h i można nim pokonać 30 km. Co ważne, Blumil w we wspomnianym modelu może być używany o każdej porze roku i w każdych warunkach: na śniegu, na piasku, na kostce brukowej, w lesie, na trawie – dojedziemy nim praktycznie wszędzie.

Cena obu tych propozycji jest podobna: około 22 000 zł włączając wszystkie potrzebne akcesoria i udogodnienia. Z tego też powodu mam wielki dylemat, ale wierzę, że gdy zbiorę całą sumę, będę już absolutnie pewna, co wybrać.

Tego, czego jestem pewna teraz, to to, iż chcę w końcu mieć szansę na normalne, samodzielniejsze życie. Chciałabym iść ze swoim partnerem, a nie przed nim. Nie chcę wciąż kogoś prosić, by mnie obwiózł po sklepie czy galerii handlowej, chcę to zrobić sama – na spokojnie i bez pospiechu. Chciałabym również być niezależna i wolna na uczelni lub podczas spotkań z klientami, a kiedy przyjdzie właściwa chwila, spełniłabym kolejne marzenie o posiadaniu psa, który nie tylko byłby moją opoką na co dzień, ale także wstępem do założenia rodziny. To wszystko mam nadzieję będę mogła osiągnąć dzięki sprzętom opisanym wyżej. Nie chcę pozwolić swojemu schorzeniu, by odebrało mi kolejne kilka lat.

Jestem w połowie drogi

Do tej pory dzięki pomocy fundacji Avalon, artystów i sportowców, udało mi się zebrać ponad 11 tys. złotych. Wierzę, że z Waszą pomocą uda mi się zebrać całą kwotę.

Gadżety na aukcje podarowali (kolejność przypadkowa):

Blumil lub piąte kółko to ogromna szansa na normalność i niezależność. To droga ku lepszemu życiu, które w Polsce nie jest łatwe do osiagniecia.

Wszystkie pieniądze zebrane na tym portalu zostaną przekazane na konto Fundacji Avalon, a dalej przeznaczone na zakup opisanego sprzętu, akcesoriów do niego i ewentualną rehabilitację.

Więcej o mnie, o celu i sposobach pomocy (darowizna, 1% podatku, aukcje charytatywne, sms, FaniMani) na moich stronach:

www.krecamniekolka.pl oraz www.facebook.com/krecamniekolka

Za każdą, nawet najmniejszą kwotę bardzo bardzo bardzo dziękuję!

Aktualności

 • Magdulińska Kiwilszoczka - awatar

  Magdulińska Kiwilszoczka

  04.07.17
  04.07.17

  Ostatnio w komentarzach jednej z moich reklam pojawiły się bardzo przykre, być może niepokojące stwierdzenia, że specjalistyczny sprzęt na który zbieram pieniążki to zwykła fanaberia, bo przecież mam wózek manualny. Trudno uwierzyć, że jest to komentarz osoby niepełnosprawnej. Śpieszę zatem z wyjaśnieniami: porażenie mózgowe to schorzenie powiodujące napięcia mięśniowe, które uniemozliwiają samodzielne poruszanie się. Osoba która to napisała, podobno siedzi w domu i nigdzie nie jeździ. Czy to jest argument dla którego wyzywa się mnie od żebraka i sugeruje, że ja też nie mam żyć? Wydaje mi sie, że nie. http://krecamniekolka.blogspot.com/2017/07/jak-atwo-zniszczyc-marzenia.html

  Zdjęcie aktualności 6 068

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.03.17
  02.03.17

  Powodzenia !

  • Magdulińska Kiwilszoczka - awatar

   Magdulińska Kiwilszoczka - Organizator zbiórki

   19.03.17
   19.03.17

   Bardzo, bardzo dziękuję :)

 • Kasia Jeska - awatar

  Kasia Jeska

  24.02.17
  24.02.17

  Mam nadzieje, że moja wplata coś pomoże

  • Magdulińska Kiwilszoczka - awatar

   Magdulińska Kiwilszoczka - Organizator zbiórki

   19.03.17
   19.03.17

   Dziękuję, każde kilka złotych naprawdę pomaga :)

Magdulińska Kiwilszoczka - awatar

Magdulińska Kiwilszoczka

Organizator zbiórki

Wpłaty - 42

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Ewel - awatar
20
Ewel
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij