131 uratowanych tuż przed śmiercią !

15.07.2016 r. godzina 13:00 otrzymaliśmy pilne wezwanie na interwencję do hodowli królików od pracowników Urzędu Miejskiego w Gliwicach oraz pracowników Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Gliwicach, Policji i Straży Miejskiej.Teren ”hodowli” przypominał wysypisko śmieci, na którym znajdowało się dosłownie wszystko – od normalnych śmieci po odpady o sporych gabarytach, dodatkowo zasypane blachami i innymi sprzętami, które normalnie znajdują się na złomowisku.Panował tam niewyobrażalny smród. Wydawało się wręcz niemożliwe, żeby pod tym wszystkim mogło być cokolwiek, nie mówiąc już o zwierzętach. Pod stertą śmieci odnajdywaliśmy  kolejne chore i brudne króliki, które tłoczyły się w ciasnych klatkach. Aż 132 !!  Wraz ze Służbami wspólnie podjęliśmy decyzję o odebraniu zajęczaków".

Większość wyciągniętych królików wymagała natychmiastowej pomocy weterynaryjnej, ze względu na otwarte ropiejące rany, widoczne zmiany grzybicze i świerzbowe, widoczne ślady pogryzienia, połamane łapki (!!!), itp.
 

Zwierzęta były zabijane w okrutny sposób. W naszej obecności rzucono jednym o ścianę, a następnie wyrzucono go na śmietnik. Co najgorsze, właściciel nie widział nic złego w sposobie traktowania swoich zwierząt. Podczas interwencji próbował je ubijać i rzucał nimi na oślep…

Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !

Hope, królisia która wymknęła się śmierci

Kochani Hope TO jedna z króliczyc zabranych podczas naszej piątkowej interwencji. Dziewczynka ledwo uszła z życiem po tym, jak właściciel "hodowli" chciał ją zabić na oczach naszych i przedstawicieli służb miejskich. Misia na sygnale pojechała do weterynarza, który wstępnie zdiagnozował wstrząśnienie mózgu, obrzęk całego ciała i zmiażdżoną łapkę. Dokładniejsza diagnoza wymaga kilku dni, ponieważ stan uszaka musi ustabilizować się na tyle, żeby móc jej podać narkozę:( Misia została na hospitalizacji w przychodni weterynaryjnej.

Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !

Ledwo uszła z życiem

Misia, którą "hodowca" chciał z pazerności uśmiercić podczas zabierania królików, ma martwicę, która jest bardzo rozległa i niestety operacji będzie kilka. Najbardziej boimy się powikłań, bo martwica jest bardzo zaawansowana.

Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !

Leczenie i potworne koszty

Kolejne wizyty u lekarza i kolejne faktury:( Futrzaki, które są w domach tymczasowych po kilka sztuk dojeżdżają do przychodni ze swoimi opiekunami. Do domów, gdzie królików jest więcej dojeżdża lekarz. Poniżej zdjęcia pierwszych faktur.

Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !

Gryzonie

Oprócz królików pod naszą opieką znajduje się około 100 chomików, szynszyle, koszatniki, myszoskoczki, świnki morskie, mastomyszy i szczury. Trafiają do nas w różny sposób. Część jest zabierana ze złych warunków jakie panują w sklepach zoologicznych, część oddawana z różnych powodów przez bezmyślnych ludzi. Jeszcze inne miały służyć jako pokarm dla węży lub szczury doświadczalne w laboratorium.

Większość z nich jest chora, mają pasożyty, świerzb i inne robactwo ale każde z nich chce żyć.
Część samic jest w zaawansowanej ciąży, ponieważ ich nieodpowiedzialni właściciele nie widzieli nic złego w ich rozmnażaniu. Niektóre są tak zestresowane, że cierpią na drgawki na tle stresowym.
 

Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !

Szczury z laboratorium

Jakiś czas temu otrzymaliśmy wiadomość, czy moglibyśmy zaopiekować się szczurkami z laboratorium. 12 ok. rocznych szczurzych panów miało zostać poddanych uśpieniu. Nie mogliśmy odmówić pomocy, musieliśmy je zabrać do siebie tym bardziej, że roczny szczur, to nie stary szczurek i ma jeszcze szansę na przeżycie sporej ilości swojego życia.
Gdy przyjechaliśmy zobaczyliśmy warunki w jakich nigdy nie chcielibyśmy zobaczyć szczurków... no ale to laboratorium.. klatki standardowe.
Wszystkie szczury mają pasożyty, świerzb i inne robactwo. Jeden zapalenie płuc.
Dodatkowo prawie wszystkie są niesamowicie otyłe. Szczurki ważą po 600-700g a jeden waży nawet 790g!!

Zdjęcie opisu zbiórki Nie zjadaj mnie, proszę !

BŁAGAMY O POMOC!!

Kochani, po raz kolejny jesteśmy zmuszeni prosić Was o pomoc. Koszt kastracji wszystkich królików wyniesie ok 12 tys zł! Do tego dochodzi utrzymanie i leczenie całego stada. Błagamy o pomoc!!!!

<3 RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ <3

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.07.17
  02.07.17

  ;']

 • Byzdra - awatar

  Byzdra

  03.02.17
  03.02.17

  :-)

 • Kasia - awatar

  Kasia

  16.01.17
  16.01.17

  Zdrowia i dobrych domów Uszatki !!

 • Agnieszka M - awatar

  Agnieszka M

  15.01.17
  15.01.17

  Mam nadzieję że choć trochę pomoglam. Zdrówka dla zwierzaków.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.12.16
  18.12.16

  Dla uszatków ;-)Pozdrawiam i trzymam kciuki.

Wpłaty - 275

Monika - awatar
30
Monika
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Paulina - awatar
15
Paulina
Agni - awatar
50
Agni
Paulina - awatar
5
Paulina
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Barbara Łobożewicz - awatar
50
Barbara Łobożewicz

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij