Zbiórka Walczymy o Krzyśka Gunię - miniaturka zdjęcia

Walczymy o Krzyśka Gunię

Zbiórka Walczymy o Krzyśka Gunię - zdjęcie główne

Walczymy o Krzyśka Gunię

15 354 zł z 32 000 zł (Cel)
Wpłaciło 179 osób
Wpłać teraz
 
Adam Nowak - awatar

Adam Nowak

Organizator zbiórki

Minęło już kilka miesięcy, a walka o zdrowie Krzyśka nadal trwa. Po trzymiesięcznym pobycie w ośrodku rehabilitacyjnym Krzysiek wraca do zdrowia w domu, wśród rodziny i najbliższych. To tutaj nabiera pełni sił do walki, więcej rzeczy potrafi i na coraz więcej bodźców reaguje. Dom jest dla niego najlepszym lekarstwem. To tutaj budujemy dla niego  poczucie bezpieczeństwa oraz staramy się zapewnić wszystko to, czego aktualnie potrzebuje: rehabilitacja, logopeda, neurologopedia, opieka pielęgniarska i lekarska.
Dzięki Wam, udało się osiągnąć wiele, ale możemy zrobić jeszcze więcej, więc walczymy wspólnie dalej o powrót Krzyśka do normalnego życia!
Za wszystkie wpłaty z całego serca dziękujemy i pamiętajcie, że dobro powraca.


**********************************************


29 grudnia 2017, dzień w którym życie Krzyśka uległo diametralnej zmianie.

Od wielu lat w jego organizmie kryje się bezlitosna padaczka, która niestety przypomina o sobie co jakiś czas. Codzienne branie leków i opieka lekarzy pozwalały Krzyśkowi funkcjonować w taki sposób, że ciężko było dostrzec chorobę, która w nim drzemie. Ataki pojawiały się w różnych sytuacjach - w dzień, w nocy, w domu, czasami w pracy.


Tego dnia Krzysiek doznał kolejnego ataku będąc w domu, wśród rodziny, która zna procedurę pomocy. Ten atak wyglądał jak każdy inny i w chwili kiedy zdawało się, że zaczyna już odpuszczać, rozpoczęły się problemy ze złapaniem oddechu. Przyjechało pogotowie - najpierw jedna karetka, chwilę później druga. Po zabraniu Krzyśka do ambulansu nastąpiło zatrzymanie akcji serca, rozpoczęła się akcja resuscytacji.

Po dotarciu do szpitala, lekarze ze względu na ciężki stan podjęli decyzję o wprowadzeniu Krzysia w stan śpiączki farmakologicznej. Jak wykazały późniejsze badania podczas akcji reanimacyjnej doszło do niedotlenienia mózgu, w konsekwencji czego pojawił się obrzęk mózgu oraz powstały zmiany niedokrwienne w mózgu.

W ciągu kilku ostatnich tygodni na oddziale intensywnej terapii rozgrywał się ten sam trudny scenariusz. Krzyśka atakowały różne infekcje oraz gorączka. Po każdorazowym pokonaniu tych przeciwności i próbach odłączenia od respiratora sytuacja ulegała zapętleniu.

Obecnie Krzysiu jest wybudzony ze śpiączki w stanie minimalnej świadomości. Ma otwarte oczy, wodzi za głosem lub osobą, reaguje na dotyk i ból, słyszy, zaczyna ruszać głową, nogą, czasami ręką. Jest intensywnie rehabilitowany zarówno fizycznie jak i psychicznie. Jest pobudzany wszystkimi możliwymi sposobami: pokazując zdjęcia, puszczając filmy, muzykę, przyprowadzając nowe osoby, opowiadając o wszystkim co się dzieje itp. Nie wiadomo ile z tych informacji do niego dociera, jednak lekarze są dobrej myśli, ponieważ w głowie Krzysia pojawiają się reakcje, których do tej pory nie było...


Teraz nasz kolega / syn / chłopak / szef musi nauczyć się żyć od nowa. Wierzę, że możemy mu w tym pomóc. Obecnie jego rodzina i bliscy są w stanie zapewnić mu rehabilitanta, który przychodzi do szpitala, jednak po wyjściu z niego będzie wymagana intensywna neurorehabilitacja w specjalistycznych ośrodkach, której koszt sięga kilku tysięcy złotych miesięcznie.


Mamy jasny cel - zebrać pieniądze dla Krzysia na jego powrót do jak najpełniejszej sprawności!* rodzina zgadza się na przeprowadzenie zbiórki na leczenie Krzysia.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Bartas - awatar

  Bartas

  02.09.19
  02.09.19

  Trzymaj się Krzysiu

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  07.01.19
  07.01.19

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • Julia - awatar

  Julia

  30.08.18
  30.08.18

  Trzymaj się Krzysiu !

 • Marcin Kaźmierczak - awatar

  Marcin Kaźmierczak

  18.04.18
  18.04.18

  Szybkiego powrotu do zdrowia! :)

 • Dariusz Ignasiak - awatar

  Dariusz Ignasiak

  17.04.18
  17.04.18

  zdrówka życzę!!!

15 354 zł z 32 000 zł (Cel)
Wpłaciło 179 osób
Wpłać teraz
 
Adam Nowak - awatar

Adam Nowak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 179

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Paulina - awatar
Paulina
20
Dorota - awatar
Dorota
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Adam Głębocki - awatar
Adam Głębocki
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Dużo zdrowia Krzysiek, trzy maj się . - awatar
Dużo zdrowia Krzysiek, trzy maj się .
500

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij