Zbiórka Walczymy o Krzyśka Gunię - miniaturka zdjęcia

Walczymy o Krzyśka Gunię

Adam Nowak - awatar

Adam Nowak

Organizator zbiórki

Minęło już kilka miesięcy, a walka o zdrowie Krzyśka nadal trwa. Po trzymiesięcznym pobycie w ośrodku rehabilitacyjnym Krzysiek wraca do zdrowia w domu, wśród rodziny i najbliższych. To tutaj nabiera pełni sił do walki, więcej rzeczy potrafi i na coraz więcej bodźców reaguje. Dom jest dla niego najlepszym lekarstwem. To tutaj budujemy dla niego  poczucie bezpieczeństwa oraz staramy się zapewnić wszystko to, czego aktualnie potrzebuje: rehabilitacja, logopeda, neurologopedia, opieka pielęgniarska i lekarska.
Dzięki Wam, udało się osiągnąć wiele, ale możemy zrobić jeszcze więcej, więc walczymy wspólnie dalej o powrót Krzyśka do normalnego życia!
Za wszystkie wpłaty z całego serca dziękujemy i pamiętajcie, że dobro powraca.


**********************************************


29 grudnia 2017, dzień w którym życie Krzyśka uległo diametralnej zmianie.

Od wielu lat w jego organizmie kryje się bezlitosna padaczka, która niestety przypomina o sobie co jakiś czas. Codzienne branie leków i opieka lekarzy pozwalały Krzyśkowi funkcjonować w taki sposób, że ciężko było dostrzec chorobę, która w nim drzemie. Ataki pojawiały się w różnych sytuacjach - w dzień, w nocy, w domu, czasami w pracy.


Tego dnia Krzysiek doznał kolejnego ataku będąc w domu, wśród rodziny, która zna procedurę pomocy. Ten atak wyglądał jak każdy inny i w chwili kiedy zdawało się, że zaczyna już odpuszczać, rozpoczęły się problemy ze złapaniem oddechu. Przyjechało pogotowie - najpierw jedna karetka, chwilę później druga. Po zabraniu Krzyśka do ambulansu nastąpiło zatrzymanie akcji serca, rozpoczęła się akcja resuscytacji.

Po dotarciu do szpitala, lekarze ze względu na ciężki stan podjęli decyzję o wprowadzeniu Krzysia w stan śpiączki farmakologicznej. Jak wykazały późniejsze badania podczas akcji reanimacyjnej doszło do niedotlenienia mózgu, w konsekwencji czego pojawił się obrzęk mózgu oraz powstały zmiany niedokrwienne w mózgu.

W ciągu kilku ostatnich tygodni na oddziale intensywnej terapii rozgrywał się ten sam trudny scenariusz. Krzyśka atakowały różne infekcje oraz gorączka. Po każdorazowym pokonaniu tych przeciwności i próbach odłączenia od respiratora sytuacja ulegała zapętleniu.

Obecnie Krzysiu jest wybudzony ze śpiączki w stanie minimalnej świadomości. Ma otwarte oczy, wodzi za głosem lub osobą, reaguje na dotyk i ból, słyszy, zaczyna ruszać głową, nogą, czasami ręką. Jest intensywnie rehabilitowany zarówno fizycznie jak i psychicznie. Jest pobudzany wszystkimi możliwymi sposobami: pokazując zdjęcia, puszczając filmy, muzykę, przyprowadzając nowe osoby, opowiadając o wszystkim co się dzieje itp. Nie wiadomo ile z tych informacji do niego dociera, jednak lekarze są dobrej myśli, ponieważ w głowie Krzysia pojawiają się reakcje, których do tej pory nie było...


Teraz nasz kolega / syn / chłopak / szef musi nauczyć się żyć od nowa. Wierzę, że możemy mu w tym pomóc. Obecnie jego rodzina i bliscy są w stanie zapewnić mu rehabilitanta, który przychodzi do szpitala, jednak po wyjściu z niego będzie wymagana intensywna neurorehabilitacja w specjalistycznych ośrodkach, której koszt sięga kilku tysięcy złotych miesięcznie.


Mamy jasny cel - zebrać pieniądze dla Krzysia na jego powrót do jak najpełniejszej sprawności!* rodzina zgadza się na przeprowadzenie zbiórki na leczenie Krzysia.

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  07.01.19
  07.01.19

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • Julia - awatar

  Julia

  30.08.18
  30.08.18

  Trzymaj się Krzysiu !

 • Marcin Kaźmierczak - awatar

  Marcin Kaźmierczak

  18.04.18
  18.04.18

  Szybkiego powrotu do zdrowia! :)

 • Dariusz Ignasiak - awatar

  Dariusz Ignasiak

  17.04.18
  17.04.18

  zdrówka życzę!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.04.18
  11.04.18

  <3

Adam Nowak - awatar

Adam Nowak

Organizator zbiórki

Wpłaty - 147

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
ZZAW - awatar
200
ZZAW
www.idzpodprad.pl - awatar
1
www.idzpodprad.pl
Lizzi Meyer Jensen - awatar
200
Lizzi Meyer Jensen
Anonimowy Darczyńca - awatar
1 000
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij