Zbiórka Pomóżmy Krzysiowi stanąć na nogi - miniaturka zdjęcia

Pomóżmy Krzysiowi stanąć na nogi

Karolina Kuliberda - awatar

Karolina Kuliberda

Organizator zbiórki

16 maja 2018r nasze życie legło w gruzach...Mój mąż w wieku 37lat przeżył NZK (nagłe zatrzymanie krążenia)Cudem...po bardzo długiej reanimacji wrócił do tego świata. Dopiero urodziła się na nasza druga córka. ..byliśmy szczęśliwi..razem.Teraz szpital to mój drugi dom...Niedotlenienie poskutkowało uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego. Krzyś ma silną spastykę i porażenie czterokończynowe.Codziennie od nowa walczymy o każdy gest i każdy uśmiech. ... Krzysiek jest cudownym ojcem czterech córek dwóch 16latek oraz trzyletniej Gabrysi i siedmiomiesięcznej Lilki.Bardzo nam go brakuje. ..

Po czterech miesiącach zaczynam mieć kontakt z mężem, choć od samego początku czułam ze go mam...że mnie rozumie. ..wierzę w niego z całego serca, choć niektórzy zwątpili. .. ja się nigdy nie poddam. Krzyś to najlepszy człowiek jakiego było dane mi poznać, za co dziękuję Bogu...i będę walczyć o niego do końca! 

Poprawę jego stanu zdrowia można uzyskać dzięki intensywnej fizjoterapii oraz specjalnym lekom psychostymulujacym.Próbujemy również leczenia olejem CBD.

   

  Obecnie Krzysiek przebywa na oddziale Rehabilitacji Neurologicznej Szpitala Uniwersyteckiego, gdzie daje z siebie wszystko ,aby jak najszybciej wrócić do zdrowia. Aby zapewnić mu optymalne warunki do kompleksowej rehabilitacji niezbędne jest zaopatrzenie ortopedyczne,które pozwala utrzymać kończyny w prawidłowej autonomicznej pozycji.

Dzięki rodzinie,przyjaciołom i znajomym Krzysiek ma specjalistyczny wózek,dzięki któremu po wielu miesiącach leżenia w łóżku może wyjechać na świeże powietrze ,specjalne łuski kończyn dolnych,umożliwiające prawidłowe ułożenie i obciążenie kończyn podczas stania np.w parapodium,oraz ortezy kończyn górnych by zniwelować przykurcze.Zostaly zakupione również drogie leki psychoaktywne(m.in.Proaxon),jak również  kuracja olejem Cbd.

   To tylko kropla w morzu potrzeb... Krzysiu potrzebuje jeszcze wiele innych przyrządów medycznych, pozwalających na przystosowanie domu dla osoby niepełnosprawnej ,oraz stworzenie warunków do kompleksowej rehabilitacji, między innym:

*buty ortopedyczne - zapewniające prawidłowe obciążenie stopy 

*podnośnik -umożliwiający transport z łóżka na wózek 

*parapodium-pozwalające na pionizację w warunkach domowych

*specjalistyczny sprzęt do ćwiczeń ,maty ,podpórki 

*specjalny wózek umożliwiający umycie pod prysznicem 

Krzysiu niedługo wychodzi ze szpitala,wiec trzeba przystosować dom, a także zapewnić mu ciągłość rehabilitacji, 45 min fizjoterapii domowej to koszt 100 zł ,a musi ją mieć minimum 2 godziny dziennie. Trzeba zapewnić mu również wizyty neuropsychologa i logopedy kilka razy w tygodniu.

Aby mój mąż wrócił do sprawności niezbędne jest również zapewnienie mu pobytu w prywatnych ośrodkach rehabilitacji, w których koszty dwutygodniowego turnusu oscylują w granicach 5 tysięcy zł. 

Krzysiu jest zagorzałym kibicem Zawiszy Bydgoszcz...już przeżył swój najważniejszy mecz...mecz o życie i WYGRAŁ  ! Teraz Ty możesz pomóc mu wygrać kolejną walkę,by stanąć na nogi,wrócić do zdrowia, do stęsknionych córeczek i kochającej nad życie żony.Ten wspaniały ojciec i cudowny mąż zasługuje na szansę powrotu do zdrowia. ..pierwszy rok jest najważniejszy w procesie rehabilitacji, dlatego musimy działać!  Razem możemy więcej! Ja się nigdy nie poddam ,ale potrzebuje waszej pomocy,by postawić Krzyśka na nogi  Dziękuję  za wasze wsparcie ❤

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Karolina Kuliberda - awatar

  Karolina Kuliberda

  12.09.18
  12.09.18

  Dziękuję wszystkim za słowa wsparcia i otuchy, które są dla nas niezmiernie ważne i oczywiście za każdą wpłatę, przybliżającą nas do celu. Dziękuję wszystkim serdecznie i życzę wszystkiego dobrego.

  Zdjęcie aktualności 19 572

Komentarze

 • Karolina Piasecka-Lewandowska - awatar

  Karolina Piasecka-Lewandowska

  20.09.18
  20.09.18

  Kulas walcz i nigdy się nie poddawaj bo wszyscy na Ciebie czekają, przede wszystkim Twoja kochająca rodzina 😘

 • Jaro - awatar

  Jaro

  17.09.18
  17.09.18

  Chłopie walcz, dla Twojej rodziny i siebie..

 • Hanss - awatar

  Hanss

  16.09.18
  16.09.18

  Kuliś życzę szybkiego powrotu do zdrowia, a najbliższym dużo sił i wytrwałości... musi być dobrze!!!

 • Michał Górski - awatar

  Michał Górski

  15.09.18
  15.09.18

  Szybkiego powrotu do zdrowia .

 • Monika Żubka - awatar

  Monika Żubka

  15.09.18
  15.09.18

  Dużo zdrowia życzymy

Karolina Kuliberda - awatar

Karolina Kuliberda

Organizator zbiórki

Wpłaty - 87

Zdrowiaa !!💪 Pogoń Lębork ! - awatar
100
Zdrowiaa !!💪 Pogoń Lębork !
Laura Piórkowska - awatar
20
Laura Piórkowska
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
POGOŃ LĘBORK - awatar
30
POGOŃ LĘBORK
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Karolina Piasecka-Lewandowska - awatar
50
Karolina Piasecka-Lewandowska
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Szymi - awatar
100
Szymi

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.