Zbiórka Kicia i Kuba - zdjęcie główne

Kicia i Kuba

130 zł z 300 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby

Kuba i Kicia to koty wolno żyjące. Mieszkają przy jednym z zakładów pracy w Łodzi. Niegdyś dzikie – dzisiaj ufają swojej opiekunce bardzo i pozwalają na bliski kontakt. Codziennie czekają o stałej porze, w stałym miejscu, niezależnie od pogody. Czy pada deszcz, śnieg czy wieje silny wiat. One są i czekają. Karmione są tylko raz dziennie, a więc pilnują, żeby nie przegapić pory obiadowej ;-)
 Kicia najada się do syta i znika szybko w krzakach, Kuba zaś - kręci jeszcze kilka piruetów na ziemi i domaga się sowitej porcji pieszczot :-) Dzięki temu, że koty przyzwyczaiły się już do swojej opiekunki – można je odrobaczyć czy podać preparat na pchły i kleszcze, a nawet opatrzyć rany – bo te niekiedy też się zdarzają. Dzięki temu robaki nie buszują w ich przewodach pokarmowych a kleszcze i pchły nie sieją spustoszenia. Taka profilaktyka jest bardzo ważna, jeśli oczywiście koty są na tyle oswojone aby im te preparaty zaaplikować. Kicia i Kuba mają ten komfort i dzięki temu ich życie na wolności jest znacznie łatwiejsze.

Jednak abyśmy mogli tym kotom pomagać nie wystarczy tylko nasz poświęcony codziennie czas, którego i tak jest jak na lekarstwo. Potrzebne są też środki finansowe na zakup jedzenia, środków na odrobaczenie i odpchlenie, czasem wizytę weterynaryjną.

 Pomóżcie nam w opiece nad tymi wolno żyjącymi kotami. Mają tylko nas.

Aktualności


 • KOTYlion z miłości do kotów - awatar

  KOTYlion z miłości do kotów

  30.08.18
  30.08.18

  Niestety Kici nie ma już wśród nas :-( Na poczatku lipca zniknęła na 3 dni nie przychodziła o stałej porze. Gdy się pojawiła zachowywała się dziwnie i było widać, że coś jej dolega. Nie dała się jednak złapać. Udał się dopiero na 2 dzień, natychmiast zawieźliśmy ją do lekarza. W buzi był rozległy stan zapalny i nadżerki w niemal każdym miejscu :-( Niestety stan Kici pogarszał się z godziny na godzinę, nie czekaliśmy już na wynik krwi, pomogliśmy Kici odejść :-( Nie wiemy co było przyczyną nagłego pogorszenia jej stanu zdrowia, dlatego tym bardziej trudno się z tym pogodzić :-( Czy się zatruła, czy przyczynił się do tego człowiek? Tego już się nie dowiemy… I choć to niby tylko wolno żyjący kot to dla jej opiekunów – ktoś bardzo bliski :-( Żegnaj Kiciu, do zobaczenia w lepszym świecie…

  Zdjęcie aktualności 19 110

130 zł z 300 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby

Wpłaty: 4

Agnieszka - awatar
Agnieszka
50
Agnieszka - awatar
Agnieszka
50
Ankh - awatar
Ankh
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij