Zbiórka POMÓŻMY KUBIE chodzić - miniaturka zdjęcia

POMÓŻMY KUBIE chodzić

POMÓŻMY KUBIE chodzić

20 519 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 177 osób
Wpłać teraz
 
Iwona Michałowicz - awatar

Iwona Michałowicz

Organizator zbiórki

Witam serdecznie,                                                                                                                                       Kuba ma obecnie 13 lat. Dwa lata temu naszej rodzinie zmienił się całkowicie  świat. Żaden wypadek, żadna choroba, ogólnie zdrowy chłopiec, (alergik) nagle przy obiedzie został sparaliżowany od pasa w dół. Początkowo okropny ból nóg, krzyk, a potem już nic.... całkowity niedowład, brak czucia. 2 miesiące spędzone w szpitalu w nadziei na wyzdrowienie zawiodły. 

Diagnoza: "zapalenie stożka rdzenia kręgowego" Przyczyna: nieznana. Może wirus, bakteria, autoimmunologiczne, wszystko niby wykluczone. Choroba rzadka, aczkolwiek może spotkać każdego również po niedoleczonej grypie lub przeziębieniu!!!

Skutek: taki sam jak w powypadkowych urazach rdzenia kręgowego: zaburzenia w przewodzeniu impulsów nerwowych, zaburzenia fizjologiczne, niedowład nóg, w konsekwencji wózek inwalidzki, niepełnosprawność.

Rokowania: rozbieżne, głównie milczenie. Zalecenia: rehabilitacja bez szczegółów. Rehabilitacja okazało się, że  niejedno ma imię: rehabilitacja neurologiczna na pewno  znaczy dzień w dzień ćwiczenia po parę godzin : to zajęcia indywidualne, masaż, akupunktura, fizykoterapia, tlenoterapia, robotyka: egzoszkielety, lokomat,  w tym jeżdżenie po całej Polsce , szukanie specjalistycznych ośrodków, konsultacji, lekarzy, poszukiwanie alternatywnych terapii ( np. komórki macierzyste) głównie prywatnie, wszystko na swój koszt - wydatki od kilku do kilkunastu tys. miesięcznie ) Wszystkiego tego się uczym y.

Po 2 latach Kuba samodzielnie już porusza nogami, porusza się o chodziku ale dzięki sile rąk a nie nóg i  wciąż ćwiczy aby  mięśnie nie zanikały i mogło dojść do reinerwacji, ale okazuje się , że to za mało. Wciąż nie może się utrzymać w pionie, stać samodzielnie na nogach bez podpierania, ale to nie jedyna niepełnosprawność , jest szereg innych związanych  głównie z nerkami, stanami zapalnymi, infekcjami i  o to też walczymy bo to rodzi groźne konsekwencje . By wrócić do sprawności, chociażby częściowej potrzebna jest elektrostymulacja mięśni i nerwów rdzenia, dna miednicy. To tak jakby mieć w samochodzie karoserię, ale bez komputera czy silnika. 

Dlatego ZBIERAMY NA: NEUROSTYMULATOR I DALSZĄ REHABILITACJĘ po operacji ( w Stanach wszczepiają już od 20 lat, w Szwajcarii osiągnęli sukcesy Egzoszkielet intensywna rehabilitacja+Neurostymulator)

Jako, że jest to choroba rzadka i zdarzenie losowe nie podlegamy  żadnej refundacji ani ubezpieczeniu z którego moglibyśmy skorzystać. Rzuciliśmy wszystkie nasze oszczędności, ale okazuje się, że jest to bardziej skomplikowane a proces długotrwały. Bez Państwa pomocy  sami dalej  nie udźwigniemy  leczenia, tym bardziej ,że Kuba potrzebuje stałej opieki jednego rodzica 24 h/dobę.

Kuba ćwiczy  i robi postępy, aczkolwiek trwa to długo, jest to bardzo duży wysiłek fizyczny i psychiczny,  miewa chwile załamania. Międzyczasie zmienił się bardzo,  urósł.  Wstydzi się  już zdeformowanego kręgosłupa od ciągłej pozycji siedzącej, wstydzi się wychodzić do ludzi . Nie może z pewnych względów jeszcze uczęszczać do szkoły, koledzy się powykruszali.  Jest samotnym nastolatkiem. Jego główne zajęcie i świat to rehabilitacja i ośrodki rehabilitacyjne. Czasami błaga mnie: "Mamo zrób coś żebym znowu zdrowy". Dlatego, zwracam się do Państwa z apelem o wsparcie, gdyż dzięki Państwa pomocy będziemy w stanie zapewnić Kubie powrót do zdrowia i dać szansę na jak największą samodzielność, tym bardziej, że pomału  widać efekty jego pracy!!!!

Za każde wsparcie bardzo dziękuję i dziękuję jeszcze raz wszystkim którzy do tej pory nam pomogli. Słowa nie wyrażą naszej wdzięczności.

Iwona MichałowiczWybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Iwona Michałowicz - awatar

  Iwona Michałowicz

  17.07.19
  17.07.19

  Kuba po badaniu angiografii ostatecznie wykluczającej malformacje rdzenia .

  Zdjęcie aktualizacji 34 387

Komentarze


 • Zbigniew Piotrowski - awatar

  Zbigniew Piotrowski

  18.12.19
  18.12.19

  Kuba, Bożonarodzeniową kolędą wyśpiewali to skromne wsparcie Twoi szkolni Przyjaciele :)

  • Iwona Michałowicz - awatar

   Iwona Michałowicz - Organizator zbiórki

   19.12.19
   19.12.19

   Dziękujemy bardzo bardzo to dla nas dużo znaczy :)Wiemy, że nie jesteśmy sami.

 • Dominika Kaliszewska - awatar

  Dominika Kaliszewska

  16.12.19
  16.12.19

  Kuba nie poddawaj się:)

 • good luck. - awatar

  good luck.

  26.09.19
  26.09.19

  Good luck with everything

 • Agata - awatar

  Agata

  20.09.19
  20.09.19

  Mam nadzieje ze uda ci zebrać kwotę

 • Jerzy K - awatar

  Jerzy K

  06.09.19
  06.09.19

  Dużo zdrowia🙏

20 519 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 177 osób
Wpłać teraz
 
Iwona Michałowicz - awatar

Iwona Michałowicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 177

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Janusz Wardak - awatar
Janusz Wardak
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij