Zbiórka Łapa dla EKLERKA! - miniaturka zdjęcia

Łapa dla EKLERKA!

Zbiórka Łapa dla EKLERKA! - zdjęcie główne

Łapa dla EKLERKA!

33 840 zł z 45 000 zł (Cel)
Wpłaciły 654 osoby
Wpłać teraz
 

"Roztrzaskane psie kości na ścieżce i psia farba, to znak. Pozbyłem się na amen delikwenta. Wiesz? Wcale łatwo nie było. To sztuka zabić tak zwinnego psa. Codziennie płoszył sarny, zrywał wnyki, i straszył kury. Doprowadzał do szału pół wioski. Kiełbasy z gwoźdźmi nie ruszył, przechytrzył gminnego hycla. Próbowałem z wiatrówki dziadka. Poszło pod serce. Zaskowyczał i uciekł. Przynajmniej celnie ale po kilku dniach wrócił. Dziś znów dorwałem białe ścierwo. Dubeltówka od szwagra spisała się na medal, weszło jak w masło. A raczej w przednią łapę. Długo nie pociągnie. Niech zdycha. To nasza ziemia, nasza zwierzyna!"

Historia jak z horroru, a jednak zdarzyła się naprawdę... EKLERK - przekochany psiak, został potraktowany jak co najmniej szkodnik. Na szczęście ktoś zobaczył zdychającego psa i się nad nim zlitował. Zawiózł go do schroniska gdzie przez dobre tygodnie cierpiał z bólu. Chyba przeoczył, że ma postrzeloną łapę... Walczyliśmy o nią z całych sił... nie udało się. Z wielkim bólem musieliśmy amputować mu przednią łapkę. Nie poddaliśmy się jednak! Jest nadzieja i EKLERK ma szansę stanąć na czterech łapach. Proteza to jego jedyna szansa na życie. Bez względu na koszty i przeciwności, zrobimy wszystko żeby dostał to, co jednym strzałem dubeltówki odebrał mu człowiek. Poruszymy cały świat. Pójdziemy z nim po szczęście na piechotę... Obiecujemy!

Was z kolei prosimy o wsparcie, dołączcie do nas, razem zwróćmy Eklerkowi to, co zabrał mu człowiek!

CZY TO MA SENS?
Na przykładzie psa FORESTA, naszego wcześniejszego pacjenta mamy dowód na to, że protetyka weterynaryjna, choć jeszcze jako dziedzina eksperymentalna, jest niezwykle skuteczna i przynosi kalekiemu zwierzęciu wymierne korzyści. Pozwala mu znacznie sprawniej funkcjonować zastępując utracone kończyny odciążając kręgosłup i chroniąc przed jego zwyrodnieniami. Warunkiem tutaj jest zastosowanie rozwiązań technologicznych z najwyższej półki, które tylko i wyłącznie zastosowane wszystkie jednocześnie mogą przekuć się na sukces w leczeniu:

1. ENDOPROTEZOWANIE - inaczej wewnętrzne protezowanie, technika polegająca na stałym wszczepieniu implantu w kość zwierzęcia. Implant ten towarzyszy pacjentowie dożywotnio, a zwierzę zaczyna traktować go, jak swoją własną łapę.
2. PROJEKT - czyli implant indywidualnie dostosowany do konkretnego pacjenta (proteza szyta na miarę). Opracowywany przez nasz zespół doświadczonych lekarzy i inżynierów.
3. MATERIAŁ - z którego zostanie wykonany implant musi być stopem tytanu o odpowiednich właściwościach i odpowiedniej obróbce, co zapewni jego akceptację przez organizm pacjenta, wytrzymałość oraz późniejszy odpowiedni rozkład obciążeń przy codziennym ruchu.
4. ZAPLECZE HOSPITALIZACYJNE I CHIRURGICZNE - niezbędne do odpowiedniego przygotowania pacjenta do zabiegu oraz przeprowadzenia samej operacji.
5. ZAPLECZE REHABILITACYJNE - niemniej ważne, gdyż potrzebne do opieki nad pacjentem w okresie pooperacyjnym i oswojenia go z nową łapą. Zaplecze to pomaga szybciej zaakceptować zwierzęciu protezę oraz uczy go podświadomie jej używać.

oraz najważniejszy czynnik:

6. ZESPÓŁ - który od początku do końca obejmie pieczę nad procesem wszczepienia implantu. Tutaj liczy się przede wszystkim zgranie, doświadczenie i profesjonalizm. Nad Eklerkiem czuwać będą doktorzy z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu: Radosław Fedaczyński, Jakub Kotowicz, Michał Stelmaszyk, dla których medycyna weterynaryjna jest pasją, a nie zawodowym obowiązkiem, którzy całym sobą gwarantują, że razem z Państwa wsparciem, zrobią wszystko co w ich mocy, aby z powrotem postawić Eklerka na wszystkie 4 łapy! Dokładnie tak, jak na 4 łapach stanął pies Forest.

NA CO POTRZEBNA NAM WSKAZANA KWOTA I NA CO JĄ PRZEZNACZYMY?

Zbieramy na pokrycie kosztów implantu, hospitalizacji, rehabilitacji, utrzymania i operacji psa EKLERKA:
- koszty medykamentów (leki, igły, wenflony, strzykawki, środki opatrunkowe,  płyny, materiały chirurgiczne)
- koszty specjalistycznej diagnostyki i zabiegów weterynaryjnych
- koszty wyżywienia, utrzymania i przygotowania pacjenta do zabiegu
- koszty projektu i wykonania implantu z tytanu
- koszty rehabilitacji pooperacyjnej

MEDIA O NAS I NASZYCH SUKCESACH W PROTETYCE WETERYNARYJNEJ: 

TVN FAKTY - 28 MAJA 2017:
https://drive.google.com/file/d/0B6wyHovm85mEVVZHY0VNYXFPSlE/view
RADIO ESKA - KWIECIEŃ 2017 - O FOREŚCIE I ENDOPROTEZOWANIU:
https://www.facebook.com/centrumadopcyjne/videos/1999167363654321/
TVN FAKTY - 25 MAJA 2016:
https://drive.google.com/file/d/0B6wyHovm85mETEllZWVhUWp3SDA/view
TVN24 - 25 MAJA 2016:
https://drive.google.com/file/d/0B6wyHovm85mENzlqdmpSSHNKa2s/view
Dzień Dobry TVN - 15 CZERWCA 2016 - STUDIO:
https://drive.google.com/file/d/0B6wyHovm85mETXdEYmo1LXBlbzA/view
Dzień Dobry TVN - 15 CZERWCA 2016 - REPORTAŻ:
https://drive.google.com/file/d/0B6wyHovm85mETkJNNXV5dXlZVzg/view
KRÓTKO O PSIE FOREŚCIE:
Pies Forest trafił do Centrum Adopcyjnego w Przemyślu w marcu 2016 roku bez dwóch prawych łap. Zaplątał się we wnyki kłusownicze i leżąc osamotniony dwa tygodnie w lesie odgryzł sobie kończyny szukając ostatniej możliwości oswobodzenia się. Pod swoje skrzydła przygarnął go dr Jakub, który najpierw uratował mu życie, a potem obiecał Forestowi, że odda mu to, co zabrał człowiek. Cały proces trwał ponad rok i skupił wokół siebie kilkunastu specjalistów z dziedziny medycyny weterynaryjnej. Dzisiaj Forest chodzi już na czterech łapach, a z Jakubem nie rozstają się na krok!

FILMY O FOREŚCIE:

FOREST - DRUGIE ŻYCIE:
https://drive.google.com/file/d/0B6wyHovm85mEZ3lISENwc2h4NmM/view
FOREST - HISTORIA PRAWDZIWA:
https://drive.google.com/file/d/0B6wyHovm85mEYnBmZ3BJWnNXRGs/view
KIM JESTEŚMY I DLACZEGO PAŃSTWA WSPARCIE JEST TAK WAŻNE?

W naszym "Centrum Adopcyjnego Lecznicy ADA" działającym pod skrzydłami fundacji Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu udzielamy pomocy zwierzętom towarzyszącym pokrzywdzonym przez los - głównie z winy człowieka. Podejmujemy się działania w sytuacji, w której zawiodły wszystkie inne instytucje oraz opcje pomocy, kiedy każdy rozłożył ręce nierzadko całkowicie już przekreślając szansę zwierzęcia. Walczymy, leczymy, wskrzeszamy nowe życie i przygotowujemy do adopcji, która gwarantując naszym pacjentom kochający i pełen miłości dom jest swoistą wisienką na torcie całego procesu metamorfozy.  Ponadto nasz Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych jest jedyną placówką w województwie podkarpackim, która udziela pomocy dzikim zwierzętom. Posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego. Rocznie do naszego ośrodka trafia ponad pięćset rannych osobników głównie zwierząt chronionych - i to nie tylko z województwa podkarpackiego, a również z wielu innych regionów kraju. Na przyjęcie o dowolnej porze dnia i nocy, a następnie na całodobową opiekę może u nas liczyć każde dzikie zwierzę, które znajdzie się w potrzebie. około 55-60 procent z pośród naszych podopiecznych odzyskuje wolność. Tak wysoka sukcesywność leczenia nie miałaby miejsca, gdyby nie Państwa dobrowolne wsparcie m.in. głównie w formie darowizn od osób fizycznych lub corocznego jednego procenta. To właśnie dzięki pomocy finansowej udaje nam się zdziałać najwięcej. Nasze dalsze funkcjonowanie i rozwój zależne są przede wszystkim od wysokości funduszy, jakie na bieżąco uda nam się pozyskiwać w przyszłości. Przekazując nam swoje wsparcie macie Państwo pewność, że zostanie ono spożytkowane dobrze i uratuje wiele dzikich istnień. Jako pasjonaci z powołania gwarantujemy Państwu rzetelność, bezinteresowność, oddanie i profesjonalizm w wykonywaniu swoich obowiązków związanych z ratowaniem i leczeniem dzikich zwierząt wymagających intensywnej hospitalizacji. Zapewniamy, że każdy grosz z podarowanej nam przez Państwa darowizny, bezpośrednio przełoży się na jeszcze więcej sukcesów w tak wymagającej i trudnej rehabilitacji z jaką mamy do czynienia w przypadku dzikiej fauny.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu - awatar

  Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu

  28.01.18
  28.01.18

  Odwiedziliśmy z Eklerkiem Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, gdzie psiak został poddany badaniu tomografem komputerowym. Jest to pierwszy niezbędny krok do rozpoczęcia procesu projektowania implantu. Obrazowanie to pozwoli nam na dokładne odwzorowanie trójwymiarowych modeli kości Eklerka z tworzywa sztucznego, na podstawie których powstaną pierwsze, wstępne projekty. Eklerk pięknie zniósł badanie oraz związaną z tym narkozę, co zawdzięcza dr Radkowi, Kubie i Michałowi, którzy na każdym etapie przygotowania do transportu oraz zasadniczego badania czuwali nad jego bezpieczeństwem, dzięki czemu obyło się bez niespodziewanych komplikacji! Wszystko jest na najlepszej drodze, niemniej pilnie potrzebujemy Państwa wsparcia, dzięki czemu możliwe będzie rozpoczęcie pierwszych prac nad projektem.

  Zdjęcie aktualności 11 374

Komentarze


 • Dorota - awatar

  Dorota

  23.03.18
  23.03.18

  Wpłata zrobiona

 • Grzesiek&Adrian - awatar

  Grzesiek&Adrian

  18.02.18
  18.02.18

  Zdrowiej Psiaku

 • szynsz - awatar

  szynsz

  13.02.18
  13.02.18

  a co z właścicielem psiaka który tak go skrzywdził? Odpowie za to ??

 • Adam - awatar

  Adam

  13.02.18
  13.02.18

  Zwierzętom trzeba pomagać !

 • Kasia - awatar

  Kasia

  12.02.18
  12.02.18

  Jesteście kochani !!!

33 840 zł z 45 000 zł (Cel)
Wpłaciły 654 osoby
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 654

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Zbyszek - awatar
Zbyszek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Ania - awatar
Ania
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Aleksandra Sobocińska - awatar
Aleksandra Sobocińska
5
Malgorzata - awatar
Malgorzata
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij