Zbiórka Pomoc w sfinansowaniu leczenia - miniaturka zdjęcia

Pomoc w sfinansowaniu leczenia

Joanna Rod - awatar

Joanna Rod

Organizator zbiórki

Mam na imię Joanna i mam 25 lat. Trudno prosić o pomoc ale muszę bo chcę choć trochę odciążyć moja siostrę która mi pomaga. Niestety z powodów zdrowotnych trudno mi podjąć pracę a czasami nawet normalnie funkcjonować. W tamtym roku dostałam umiarkowany stopień niepełnosprawności i rentę ale niestety to nie starcza. Miesięczny koszt leków to ponad 200 zł plus opłata za mieszkanie to 400 zł. Zacznę od początku. Odkąd pamiętam byłam alergikiem nieustanny katar i zatkany nos i ciągle bóle głowy i leczyłam się u neurologa dostawałam leki na migrenę które nic mi nie pomagały.   5 lat temu dostałam pierwszego ataku astmy zaczęłam leczyć się u pulmonologa. 3 lata temu zachorowałam na depresję byłam hospitalizowana na oddziale zamkniętym ponad miesiąc później przenieśli mnie na oddział nerwic gdzie przebywałam 5 miesięcy i tam zrobili mi szczegółowe badania gdzie zdiagnozowali guza przysadki i zaczęłam leczyć się u endokrynologa bo guz jest czynny hormonalne (hormon tarczycy, prolaktyny i kortyzol)  Po 4 miesiącach miałam kontrolny rezonans i okazało się że guz rośnie w ciągu 4 miesięcy urósł 2mm. Kiedy wyszłam ze szpitala zaczęłam mieć ataki tachykardii i nadciśnienie więc lekarz przepisał mi kolejne leki. Zdarzało się tak że pogotowie przyjeżdżało 2 razy w miesiącu z powodu ataków bólów i zwrotów  głowy nadciśnienia i tachykardii zabierali do szpitala dawali kroplowke i wypuszczali. W październiku 2016 pogotowie zabrało mnie z przychodni z powodu nagłego niedowładu prawostronnego i nierównych źrenic przebywałam na oddziale 4 dni.

 W listopadzie znowu trafiłam do szpitala tym razem z niedroznoscia jelit.

Przebywałam na oddziale ponad 2 tygodnie karmiona kroplowkami. Miałam być operowana na szczęście mój stan się poprawiał. Lekarz stwierdził że nie wie skąd niedroznosc i ze może w każdej chwili wrócić. Zaczęłam więc leczyć się u gastrologa i przyjmować kolejne leki i ciągle boje się że to wróci.Podczas kontrolnej tomografii na granicy skanowania wyszły dwa guzki na płucach lekarz zaczął mieć podejrzenia raka przysadki choć jest on rzadki. Onkolog kazał pokazać wszystkie wyniki neurochirurgowi. Na wizytę u neurochirurga czekam. Od jakiś 2 miesięcy zaczęłam mieć ataki utraty świadomości kilka razy zdarzyło sie że zemdlalam. Trace kontakt z otoczeniem i nie pamiętam co działo sie przed chwilą. Lekarz podejrzewa padaczkę skroniowa również z powodu zmian padaczkowych w eeg i dostałam kolejne leki przyjmuje je od niedawna ale ataki mam mniej wiecej 2 razy dziennie. 

Ostatnio przeszłam zaostrzenie astmy i dostałam dodatkowe sterydy. Miałam też ostre zapalenie ucha z retrakcją błony bębenkowej. Teraz mam guzka w prawym uchu dostałam kolejne antybiotyki laryngolog powiedziała że wygląda na czerniaka ale nie jest pewna więc zobaczymy czy po antybiotykach się wchłonie. Mam też już ponad trzy lata torbiel z tyłu na głowie, ostatnio pojawiły się dwa kolejne guzki. Ja już nie wiem co mi jest i jaki kierunek podjąć by było dobrze. Tata ostatnio dowiedział się od cioci o bardzo dobrym onkologu i że może warto by było pójść ze wszystkimi wynikami tylko że ten lekarz przyjmuje prywatnie.

 A tyle mniej więcej leków zażywam w miesiąc jak nie dochodzą infekcje :

 Czasami bywa tak że nie wykupie wszystkich leków przez co biorę nie systematycznie i nie przynoszą rezultatu. Biorę bardzo dużo leków i dużo czasu spędzam na badaniach i w przychodniach. Chciałabym normalnie funkcjonować i nie bać się ze zabraknie mi na leki i nie być dla siostry ciężarem. Dzięki Wam zakupiłam już pulsoksymetr który w pewien sposób pozwala mi kontrolować astmę podając między innymi saturacje. Chciałabym również zakupić komore inhalacyjną tak zwany spejser pulmonolog mówi że pozwala dokładniej rozprowazić lek z inhalatora w razie duszności. Muszę również wykonać badania hormonalne które w większości lekarz nie chce wypisać na nfz bo są niestety drogie a muszę je wykonać do listopada ponieważ neurochirurg chce aktualne poziomy hormonów, więc pieniądze rozchodzą się bardzo szybko. Dziękuje za pomoc tym co już mi pomogli i nie proszę o dużo proszę o udostępnianie i może znajdzie się ktoś kto będzie mógł pomóc jakąś symboliczną kwotą. Proszę o pomoc choć mi trudno ale może w ten sposób choć trochę odciaze siostre.

Aktualności

 • Joanna Rod - awatar

  Joanna Rod

  02.10.17
  02.10.17

  Jeżeli uda mi się uzbierać całą kwotę też dzięki Wam chcę zakupić pulsoksymetr i spejser takie specjalne urządzenie do inhalatora w razie duszności lekarz mówił że przydałoby się bo niestety mam zaostrzenie astmy po 2 latach bez ataków. Teraz ataki mam kilka razy dziennie a sam inhalator pomaga tylko na chwilę. Proszę o udostępnianie naprawdę ani grosz z tych pieniędzy nie został wydany na nic innego tylko na leki.

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.10.17
  02.10.17

  Dużo zdrowia, siły i wytwalosci! Mam nadzieję, że wszystko Ci się poukłada i wrócisz do zdrowia! Nie daj się! Powodzenia! ❤

 • kl. Paweł - awatar

  kl. Paweł

  22.09.17
  22.09.17

  Wytrwałości w znoszeniu cierpień. Pamiętając o Tobie w modlitwie. Pozdrawiam.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.08.17
  28.08.17

  Asia jesteś dzielna !!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.08.17
  22.08.17

  Bądź dzielna dziecko Boże

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.08.17
  19.08.17

  Anonim 50 zl

  • Joanna Rod - awatar

   Joanna Rod - Organizator zbiórki

   19.08.17
   19.08.17

   Dziękuję

Joanna Rod - awatar

Joanna Rod

Organizator zbiórki

Wpłaty - 25

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Koleżanka ze szkoły - awatar
40
Koleżanka ze szkoły
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
kl. Paweł - awatar
30
kl. Paweł
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonim - awatar
200
Anonim
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij