Zbiórka Dla Amelki na leczenie i opiekę - miniaturka zdjęcia

Dla Amelki na leczenie i opiekę

1,5 roczna Amelka miała wypadek. Zbieramy na leczenie, rehabilitację i bieżące wydatki przeznaczone na środki higieniczne i medyczne związane z codzienną opieką nad dziewczynką.

Tragiczny wypadek wydarzył się w czerwcu bieżącego roku. 1,5-roczna Amelka weszła pod ruszające spod jej domu auto. Kierowca nie miał szans zauważyć dziewczynki i Amelka doznała bardzo poważnych obrażeń ciała. 

Lekarze stwierdzili następujące urazy: wielomiejscowe otarcie naskórka, rana małżowiny usznej, wielomiejscowe złamania twarzoczaszki, złamanie kości potylicznej, złamanie kości nosa i oczodołu, złamanie kości szczęki, obustronne stłuczenie płuc, uraz wątroby, krwiaki na nerce prawej, złamanie kości biodrowej z przemieszeniem, złamanie obojczyka, pęcherz neurogenny, antoniczny zwieracz oraz wstrząśnienie rdzenia, a także porażenie wiotkie kończyn dolnych.  

Niestety, w wyniku wypadku, dziewczynka straciła czucie w nóżkach.  

Obecnie trwają konsultacje z lekarzami, Amelka przechodzi kolejne badania, lekarze jednak stawiają pod dużym znakiem zapytania kwestię tego, czy dziecko odzyska czucie w nogach i będzie jeszcze kiedykolwiek chodziło.

Dziewczynka musi być codziennie cewnikowana, a kilka razy w miesiącu dowożona jest karetką (każdorazowo wydatek 200 zł) do szpitala na konsultacje i kolejne badania. 

Ze względu na wypadek sytuacja całej rodziny stała się ciężka. Do tej pory mama i tata Amelki utrzymywali się z pracy na roli. Jednak po wypadku, z dwójki pracujących rodziców zarabia tylko tata, ponieważ mama zajmuje się Amelką, która wymaga całodobowej wytężonej opieki.

Na domiar złego, w związku z wypadkiem rodzina znalazła się także w nieciekawej sytuacji mieszkaniowej. Rodzina mieszka w 60-letnim domu, który jest w trakcie generalnego remontu. Plan był taki, żeby krok po kroku realizować remont i stopniowo wykańczać poszczególne pomieszczenia. 

Niestety wypadek Amelki radykalnie zmienił plany i priorytety. Wszystkie środki zostały przeznaczone na bieżące potrzeby związane z dojazdami do szpitala i codzienną opieką nad dziewczynką. Dlatego obecnie cała rodzina (rodzice i trójka dzieci, bo Amelka ma 4-letnią siostrę i 5-letniego brata) mieszka w jednym pokoju bez bieżącej wody. 

Nie wiadomo jeszcze jaka będzie decyzja lekarzy i co będzie można zrobić, żeby polepszyć stan zdrowia dziewczynki. Jednak na pewno wiadomo, że przez najbliższe lata Amelka będzie wymaga stałej opieki oraz rehabilitacji.

Dlatego zbieramy na leczenie i rehabilitację Amelki oraz na bieżące wydatki na środki higieniczne i medyczne związane z codzienną opieką nad Amelką.

Każda kwota pomoże rodzinie pozbierać się w tej trudnej sytuacji oraz wesprze Amelkę w walce o powrót do zdrowia. 

Wybierz kwotę

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.