Zbiórka Pomóż Kamilowi pokonać boreliozę - miniaturka zdjęcia

Pomóż Kamilowi pokonać boreliozę Jak założyć taką zbiórkę?

Pomóż Kamilowi pokonać boreliozę

8 481 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciły 154 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Kamil Kwiatkowski - awatar

Kamil Kwiatkowski

Organizator zbiórki

                                     Pomóżmy Kamilowi pokonać Boreliozę


Witajcie dobrzy ludzie, mam 27 lat i mija niecały rok odkąd wiem że, choruje na neuroboreliozę oraz towarzyszące infekcje odkleszczowe. Jeszcze nie tak dawno byłem bezobjawowym, spełniającym się młodym mężczyzną. Studia, praca, plany na przyszłość. Z uśmiechem, bez większych problemów szedłem przez życie. Do czasu kiedy to życie które było dla mnie największym darem przerwała choroba o wielu objawach, przypominająca otępienie czy choćby Parkinsona ( co z resztą zostało potwierdzone w szpitalu ( objawy parkinsonowskie tzw. Zespół pozapiramidowy ). Dzieję się tak dlatego że ta choroba bywa nazywana wielką imitatorką. Dlatego często diagnoza zajmuje miesiące a niekiedy lata. Neuroborelioza która zajęła mi układ nerwowy i rozbiła życie,  jest chorobą bardzo przebiegłą i nie zwalnia a ja chcę po prostu żyć a nie lecząc się skończę przykuty do łóżka. 

Chciałbym kiedyś wrócić do sportu, do życia, tak po prostu. Po ponad roku poszukiwań, dziesiątek badań i wizyt u lekarzy różnych specjalizacji straciłem wszelkie oszczędności. Wizyty były w większości prywatne, gdyż objawy były nie do zniesienia. Jakiś czas temu zacząłem właściwie się leczyć. Teraz tych środków brakuje a leczenie jest bardzo kosztowne. Objawy są tak intensywne że nie dam dalej rady tak funkcjonować. Chcę być zdrowy jak dawniej. Pracować, ukończyć studia. Codziennie chodzę wyczerpany i zmęczony. Silne bóle mięśni i stawów nie odpuszczają przez co mało sypiam. Przez brak apetytu związane z stanem zapalnym układu pokarmowego. Straciłem prawie 15 kg wagi. Czego skutkiem są spadające wyniki morfologii krwi zbliżające się do wartości spotykanych w anemii. Objawy na dzień dzisiejszy wykluczyły mnie z funkcjonowania społecznego i zawodowego. Na tą chwilę mojego leczenia nie ma a choroba postępuje. Muszę walczyć dlatego proszę was o wsparcie.

Leczenie jest bardzo drogie. Składają się na nie : dojazdy do lekarzy, wizyty prywatne, zabiegi pielęgniarskie, fizjoterapia, dieta, leki, zabiegi dożylne, suplementy oraz zioła.

Miesięczny koszt takiego leczenia to ok. 4000 zł

Najgorsze są objawy neurologiczne. Ciężko mi przeczytać ze zrozumieniem kilku linijek tekstu, mam luki w pamięci. Infekcje po cichu i podstępnie sieją spustoszenie w moim układzie nerwowym, organizmie. Powodują że jestem słaby i wyczerpany. To choroba w której każda myśl wymaga wysiłku. Przestałem wychodzić z domu, rozmawiać z przyjaciółmi ponieważ nad umysłem kontrolę przejęła bakteria. Bywają takie dni że muszę myśleć nad każdym krokiem, stopniem po schodach żeby nie stracić równowagi. W boreliozie osoba chora gubi wyrazy, odczuwa splątanie a otępienie nie daje za wygraną. To uczucie jest nie do opisania kiedy chcesz coś opowiedzieć rodzinie a nie możesz bo brakuje Ci myśli. Totalna pustka. Choroba odebrała prawie wszystko relacje, oszczędności, uśmiech ale nie odebrała mi chęci do życia i woli walki. Wpędziła w problemy finansowe, obdarła z godności i intymności. Każdy kolejny dzień to cierpienie, bóle, silna depresja i otępienie, fascykulacje (drżenia mięśni na całym ciele). Napisanie tej zbiórki zajęło mi sporo czasu, pomogali najbliżsi żeby przekazać wam to co naistotniejsze. Ponieważ samemu ciężko mi ubrać to wszystko w słowa. Nie potrafię nic sensownego napisać, gdyż moja głowa jest tak mocno zblokowana.

Dziś kończy się mój wstyd i muszę poprosić was o pomoc. W pojedynkę nie dam dalej rady. Proszę więc o wsparcie, bym mógł kontynuować leczenie i wrócić do ukochanych gór, do sportu, a przede wszystkim do życia które kocham i którego choroba mi nie odbierze. Obiecuję, że dam z siebie wszystko, aby wygrać tą walkę, móc znowu cieszyć się życiem i wstawać z uśmiechem każdego dnia.
 
BARDZO DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA KAŻDĄ ZŁOTÓWKĘ I UDOSTĘPNIENIE TO DLA MNIE BARDZO WIELE ZNACZY W TEJ TRUDNEJ SYTUACJI. 



 



 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Kamil Kwiatkowski - awatar

  Kamil Kwiatkowski

  21.11.2021
  21.11.2021

  Ze względu na zły stan zdrowia i kiepskie wyniki krwi oraz celem diagnostyki kręgosłupa trafiłem na oddział reumatologii Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im.T. Marciniaka dnia 9.11.2021. Stwierdzono: - Neuropatię obwodową w przebiegu wielopoziomowej dyskopatii - Układowa choroba tkanki łącznej (stan zapalny, infekcja) - Zespół pozapiramidowy (prawdopodobnie parkinsonizm wywołany boreliozą) - Nawracające anginy paciorkowcowe. O kolejnych zmianach i przebiegu leczenia będę informował. Dziękuję za wsparcie ! Jesteście Wielcy :)

Komentarze


 • Jolanta - awatar

  Jolanta

  23.05.2022
  23.05.2022

  Trzymam kciuki Kamilu, jesteś młody, wygrasz, nie poddawaj się!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.05.2022
  22.05.2022

  Wracaj do zdrowia ! Pozdrawiam ! :)

 • Marcin P. - awatar

  Marcin P.

  18.05.2022
  18.05.2022

  Zdrowia!! Wyłaź z tego i wracaj na rower!!

 • Piotr - awatar

  Piotr

  09.10.2021
  09.10.2021

  Dlaczego ta wielonarządowa choroba jest nieznana lekarzom ? To każdy reumatolog, neurolog, okulista powinien zlecić jako pierwsze badanie, a każdy z ww. Leczy jedynie wąski zakres objawów nie wnikając w przyczynę! Tyle lat leczę się na stwierdzona padaczkę a okazało się przypadkiem że to borelioza - i co najważniejsze leczę się o tego samego lekarza co mi padaczkę przypisał... Ręce opadają, też lubię jeździć rowerem, brałem udziału w zawodach MTB, ale trochę podupadam na wzroku stąd na razie tylko chodzenie po górach mi zostaje, trzymaj się!

  • Kamil Kwiatkowski - awatar

   Kamil Kwiatkowski - Organizator zbiórki

   10.10.2021
   10.10.2021

   Zgadzam się z Tobą w 100%. Lekarze szukają przyczyn tam gdzie nie trzeba sugerując się objawami a wystarczy świadomość.. Szerzej spojrzeć na pacjenta, tak holistycznie, mieć otwartą głowę. Piotrze może kiedyś uda nam się wrócić na rower, może nawet gdzieś się nasze "koła" skrzyżują tego nam życzę. Ja natomiast mam problemy z uszami, przez infekcje z którymi teraz walczę i stany zapalne, mam torbiel zapalną do usunięcia w uchu środkowych, mam przez to silne szumy uszne.. Co się z tym wiąże wizyta u dobrego laryngologa chirurga mnie czeka w poniedziałek w Poznaniu. Kolejne koszta 400 zł z dojazdem za wizytę ale no nie ma wyjścia. Narazie o tym nie piszę, ale jak będzie coś istotnego na pewno będę aktualizował zrzutką i informował tu wszystkich. Trzymaj się, dużo zdrowia !

 • Paweł - awatar

  Paweł

  07.10.2021
  07.10.2021

  Nie znamy się ale trzymam kciuki, powodzenia !!!

  • Kamil Kwiatkowski - awatar

   Kamil Kwiatkowski - Organizator zbiórki

   10.10.2021
   10.10.2021

   Dziękuję za dobre słowo i wsparcie !

8 481 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciły 154 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Kamil Kwiatkowski - awatar

Kamil Kwiatkowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 154

Grażyna - awatar
Grażyna
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Sabina - awatar
Sabina
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij