Zbiórka Leczenie Koko - zdjęcie główne

Leczenie Koko

436 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób
Wpłać teraz
 
Agata Głąb - awatar

Agata Głąb

Organizator zbiórki

Zbieram na leczenie mojego ukochanego kota, Coco.

          Poznałyśmy się z Coco w lipcu 2016r, gdy była już dorosłym kotem. Pierwszy raz zobaczyłam ją na stronie fundacji, gdy szukała domu tymczasowego - wtedy jeszcze wynajmowałam mieszkanie, w którym nie mogłam trzymać zwierząt. Ale dobrych kilka dni myślałam o niej... Kilka tygodni później trafiłam na post informujący, że Coco szuka domu na cito - jej tymczasowi opiekunowie wyjeżdżali za granicę i nie mogli jej zabrać ze sobą. Decyzja zapadła w ciągu kilkudziesięciu godzin i była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu :)
          Coco ma naprawdę bogatą kartę medyczną... gdy przejmowałam ją z fundacji, miała "tylko" wadę serca i zamputowaną w niewiadomych okolicznościach jedną łapkę. Nie ma dobrych doświadczeń z ludźmi, jest domniemanie, że tę łapkę straciła właśnie w kontakcie z człowiekiem. Spodziewałam się kota wystraszonego, żyjącego gdzieś 'obok', niekoniecznie ufnego. Byłam gotowa na to, że może się mnie bać, że długo zajmie mi zdobywanie jej zaufania, że będzie przemykać po domu gdzieś kątem. Budowanie więzi trwało długo, Coco na początku faktycznie bała się prawie wszystkiego - obcych, dźwięku klucza w zamku, otwierania drzwi, gwałtownych ruchów, gestu podnoszenia ręki do góry... ale po kilku miesiącach pierwszy raz weszła mi na kolana, i teraz mam największego przytulasa pod słońcem :) Z dawnych czasów pozostało to, że Koko nadal jest kotem bardzo podatnym na stres i lękowym. Jest pod opieką bahawiorysty, w gorszych momentach stosujemy feromony do kontaktu i/albo obroże feromonowe. To jednak są drobnostki w jej radosnym kocim życiu, w tym jak jest wdzięczna i jak cieszy się wszystkim mimo swoich chorób.
          Zeszłej jesieni zaczęła się równia pochyła. Kita zaczęła miewać dziwne epizody wyłączania się. Leżała osowiała, z otwartym pyszczkiem, bezwładnie zwisającym językiem, śliniła się. Przy próbach podnoszenia się traciła równowagę, ciężko jej było korzystać z kuwety - również przez brak równowagi. Nie chciała wtedy w ogóle jeść, a gdy udawało się przekonać ją do jedzenia, nie trafiała pyszczkiem do miski i brudziła sobie jedzeniem nawet oczy. Weterynarze bezradnie rozkładali ręce i mówili że jedyne co mogą zrobić to podać kroplówkę, żeby poczuła się lepiej. Podejrzewano już padaczkę, porażenie nerwów czaszkowych, schorzenia neurologiczne. Kilka tygodni zajęło nam postawienie prawidłowej diagnozy (niedotlenienie pnia mózgu na skutek nieodpowiednio dobranej dawki leku na nadciśnienie). Aaa! Bo zapomniałam napisać, że wada serca pociągnęła za sobą nadciśnienie. Pochłonęło to wtedy ogromną część moich funduszy, kilka tys. złotych.
          "Przy okazji" zdiagnozowano niewydolność nerek, nie wiadomo było, czy z tego wyjdzie. Przez kilkanaście dni jeździłyśmy na kroplówki dożylne, czasem 2 razy na dobę. Na szczęście udało się oczyścić te nerki i póki co sytuacja jest opanowana. Kita ma stwierdzoną przewlekłą niewydolność nerek, stadium II. Jest kroplówkowana podskórnie co 5 dni, regularnie diagnozowana przez specjalistę nefrologa. Przyjmuje leki i suplementy, co w podsumowaniu pozwala jej żyć dalej na znośnym poziomie - i ona z tego życia czerpie garściami, yyy łapkami! :)
Niestety, od jakiegoś czasu stałe koszta związane z chorobą Coco zaczęły przerastać mój budżet. Co miesiąc, jeśli nic nie wypadnie po drodze (a wypada często, jak np. ostatnio zapalenie pęcherza, które kosztowało mnie z badaniami i lekami ponad 1000zł) muszę liczyć na jej leczenie ok 500zł, bez kosztów karmy i żwirku.  Są też miesiące, gdy 1000zł nie wystarcza - ciągle mówię o kosztach leczenia, bez standardowych zobowiązań posiadacza kota, czyli bez karmy i żwirku. A karma w wypadku problemów nerkowych jest bardzo ważna, i kosztuje znacznie więcej niż niezła jakościowo dla zdrowego kota. Coco jest na prostej, dzięki pomocy lekarzy, moim staraniom i odpowiednio dobranej diecie właśnie, jej wyniki są w miarę stabilne i radzimy sobie bez podawania wyłapywaczy fosforu czy bardziej skomplikowanego leczenia. I co najważniejsze - je CHĘTNIE, a to dla mnie bardzo istotne, bo wiele kotów z problemami nerkowymi nie ma apetytu i trzeba 'wciskać' w nie jedzenie.
          To wszystko jednak generuje znaczne koszty, dlatego właśnie postanowiłam zwrócić się do Was o pomoc. Dobrzy ludzie, kocioluby, zwierzoluby, karma wraca! Dla Coco ważny jest każdy dzień i widzę, jak ona cieszy się swoim kocim życiem. Potrafi bez opamiętania ganiać za piłeczką czy piórkiem, gdy wracam z pracy wita mnie przy drzwiach, jak piesek, a wieczorami ugniata zapamiętale moje kolana - i chcę, żeby tak było jak najdłużej. Będę Wam niezmiernie wdzięczna za każdą pomoc, i z góry za nią dziękuję!


PODSUMOWANIE:

* Coco ma:
- HCM, czyli kardiomiopatię przerostową
- wtórnie do niej nadciśnienie tętnicze
- prawdopodobnie również wtórnie do wady serca PNN, czyli przewlekłą niewydolność nerek w II stadium
- obciążenie kręgosłupa przez brak 1 łapki (chodząc przechyla się na jedną stronę), jest kontrolowana przez ortopedę
- obecnie również śródmiąższowe zapalenie pęcherza, które będziemy leczyć przez 8-12 tygodni antybiotykami dobranymi tak, by nie obciążały nerek


* Aktualnie Coco przez zapalenie pęcherza ma podawanych 7 różnych leków dziennie, standardowo to 'tylko' 4 :) plus kroplówki, które robię sama w domu by oszczędzić jej stresu i podróży do weterynarzy


* Stałe koszty leczenia Coco:
- kontrole nefrologiczne:
wizyta +/- 160 zł, komplet badań (krew, morfologia +jonogram, mocz) +/- 150 zł // raz w miesiącu
- kontrole kardiologiczne:
z regularnym monitorowaniem ciśnienia i badaniem echa serca: ok. 300zł /raz na 3 miesiące
- Amodip, lek na serce i nadciśnienie:
1 op. 30 szt. kosztuje ok 100zł, wystarcza nam na ok 2miesiące (tabletki muszę dzielić, a dawka musi być mocno precyzyjna, krzywo podzielone albo pokruszone części odrzucam)
- osłona na żołądek ok 10zł/ mies
- Flora Balance, probiotyk który chroni przewód pokarmowy i zmniejsza poziom mocznika, op. 60 kaps kosztuje ok 66zł i wystarcza na 2 miesiące
- Urinomet, preparat na zakwaszenie moczu, 10zł/mies
- kroplówki, w zależności od jakie są wyniki i jak często musze je podawać, 50-100zł miesięcznie
- feromony ok 80zł/mies i/lub obroża ok 50zł/mies

Łącznie to daje 563-743 zł na miesiąc.

* Karma:
z powodu choroby nerek dostaje karmę o obniżonej zawartości fosforu. Koszt 6 puszek na Zooplus to 39.80, zjada średnio 1 dziennie, więc w miesiącu to 199zł.

Dodając to do kosztów leczenia i dorzucając żwirek (25zł), miesięcznie wychodzi 787-967zł.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anastazja - awatar

  Anastazja

  19.10.19
  19.10.19

  Powodzenia. Też mam chorego kotka i wiem, że koszty leczenia są bardzo duże. ❤

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.12.18
  17.12.18

  Jesteście dzielne! Wszystkiego dobrego!

  • Agata Głąb - awatar

   Agata Głąb - Organizator zbiórki

   24.01.19
   24.01.19

   Dziękuję przepięknie! <3

436 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób
Wpłać teraz
 
Agata Głąb - awatar

Agata Głąb

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 15

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Emilia Stachurska - awatar
Emilia Stachurska
20
Anastazja - awatar
Anastazja
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Venea Aure - awatar
Venea Aure
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij