Zbiórka Nowotwór NIE wyrokPomoc Marlenie - miniaturka zdjęcia

Nowotwór NIE wyrokPomoc Marlenie Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Nowotwór NIE wyrokPomoc Marlenie - zdjęcie główne

Nowotwór NIE wyrokPomoc Marlenie

78 173 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 643 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Piotr Zawartka - awatar

Piotr Zawartka

Organizator zbiórki

Cześć mam na imię Piotr.
 Chciałbym Was prosić o pomoc dla Naszej koleżanki. Marlenka jest cudowną dziewczyną, kocha zwierzęta z sercem na dłoni dla innych zaraża uśmiechem. Jest zdolną i młodą osobą i jak każdy z Nas ma masę marzeń i planów. Czasami życie wystawia Nas na nieoczekiwane próby i niestety tak też stało się teraz. Ta zajefajna babeczka usłyszała niedawno diagnozę:

Chłoniak Hodgkina (HL), nazywany również chorobą Hodgkina lub ziarnicą złośliwą, Hodgkina to rodzaj nowotworu krwi, który rozwija się kiedy limfocyty rozrastają się w sposób niekontrolowany. Masa nowotworowa składa się z nieprawidłowych limfocytów B osadzonych w obfitej heterogennej mieszaninie nienowotworowych komórek zapalnych i pomocniczych, nazwanych komórkami mikrośrodowiska.

Marlenka to piękna i silna kobietka, która od samego początku stanęła na ringu z tym paskudztwem mocno walczy a wiemy że da radę!!! Potrzebuje tylko Naszego wsparcia. Za tydzień zaczyna terapię lekiem Nivolumab. Jak to bywa lek nie jest refundowany i tutaj musimy ją wesprzeć. Czas gra na naszą niekorzyść dlatego tak ważne jest żebyśmy zrobili co w Naszej mocy! Koszt leczenia to 63.000 zł. - Koszt 1 dawki Nivolumab wynosi 9.000 zł

Planowane leczenie :

3 dawki Nivolumab, 2 x chemia ABVD

Badania kontrolne

Ewentualne 4 dawki Nivolumab

Oczywiście mamy nadzieję że na tym się skończy. KAŻDA POMOC SIĘ LICZY!!!!

Jeśli uda się Nam zebrać więcej to nadwyżkę przekażemy jako darowizna dla Gdańskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Hematoloii i Transplantoloii Szpiku przy Klinice Hematoloii GUMED w Gdańsku celem zakupu czepka chłodzącego (zapobiegającego wypadaniu włosów osób poddanych chemioterapii) może uda pomóc się innym.

Standardowe leczenie w Polsce opiera się na podawaniu agresywnej chemioterapii -leczenie jest bardzo toksyczne, wiążące się ze znacznie większą ilością działań niepożądanych (m.in. uszkadza wątrobę oraz serce)  oraz radioterapii, która powoduje nowotwory wtórne pojawiające się głównie w rejonach ciała poddawanych napromieniowaniu (może to być rak przełyku, rak piersi płuc tarczycy mięsak tkanek miękkich, rak krtani)

Nowoczesne leczenie na świecie (nie refundowane przez NFZ w Polsce) obejmuje nowoczesne leki takie jak inibitory punktu kontrolnego, które bezpośrednio celują w komórkę nowotworową m.in. Nivolumab

Jak działa Nivolumab?

Niwolumab jest lekiem celowanym, przyłączając się do tego receptora, uniemożliwia białkom PD-L1 i PD-L2 blokowanie limfocytów T i zwiększa w ten sposób zdolność układu odpornościowego do zabijania komórek nowotworowych.

Czy Nivolumab jest refundowany?

Produkt leczniczy Opdivo (Nivolumab) uwzględniony został w Polsce na liście leków refundowanych, ale tylko we wskazaniu leczenia czerniaka skóry lub błon śluzowych w stadium zaawansowania III (nieoperacyjny) lub IV u dorosłych.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Marcin Duda - awatar

  Marcin Duda

  03.11.2022
  03.11.2022

  Życzę szybkiego powrotu do zdrowia

 • Zlot halloween miłośników motoryzacji w Iławie - awatar

  Zlot halloween miłośników motoryzacji w Iławie

  01.11.2022
  01.11.2022

  Dnia 31.10 w Iławie odbył sie ,,zlot miłośników motoryzacji" na którym zoorganizowaliśmy zbiórke dla naszej koleżanki. Bardzo dziekuje wszystkim za wsparcie zbìórki. Oraz życzymy szybkiego powrotu do zdrowia !!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.10.2022
  31.10.2022

  Jestem z Tobą!!!!!!!! Jeszcze wszystko będzie dobrze. Walcz dziewczyno.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.10.2022
  29.10.2022

  Trzymaj się koleżanko i zdrowia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.10.2022
  29.10.2022

  Zdrówka życzę

78 173 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 643 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Piotr Zawartka - awatar

Piotr Zawartka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 643

Artur - awatar
Artur
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Joanna Kaplińska - awatar
Joanna Kaplińska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Monika - awatar
Monika
20
Dawid Grzenkowicz - awatar
Dawid Grzenkowicz
800
Danuta Jancy - awatar
Danuta Jancy
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij