Zbiórka Dalsze leczenie Lila Róż - miniaturka zdjęcia

Dalsze leczenie Lila Róż

Zbiórka Dalsze leczenie Lila Róż - zdjęcie główne

Dalsze leczenie Lila Róż

416 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać teraz
 
Daria Sworowska - awatar

Daria Sworowska

Organizator zbiórki

 Historia Lili

-Rodzice Lili


Mała Lilka urodziła się7 lutego 2015 roku jako "dziecko zdrowe" tak było myślne przez pierwsze trzy godziny jej życia. Niestety po tym czasie zostały wykryte u niej szmery nad serduszkiem. Z podejrzeniem wady serca została przewieziona karetką do Poznania gdzie obawy potwierdziły się niemal natychmiast. Po ciężkiej niewiadomej nocy spędzonej bez dziecka, usłyszeliśmy że stan małej jest krytyczny i mamy jechać jak najszybciej do Kliniki Kardiologicznej, tam zostało przekazane nam, że  to wada założona. Wykryto u niej koarktację aorty, hipoplazję łuku, DORV, VSD, Taussen-Bing oraz wrodzoną wadę ułożeniową krtani i tchawicy.

Po 2 tygodniach przeszła pierwsza operację ratująca życie, przy której była podłączona do płuco-serca w całkowitej hipotermii, gdzie wykonano rozszerzenie aorty i założenie bandingu na żyle płucnej. Operacja trwała osiem i pół godziny, widok dziecka z mnóstwem rurek z kroplówką krwi i drenażami to najgorszy widok dla rodzica, który zostaje w pamięci do końca życia. Dni wyczekiwania na to by zeszła na oddział kardiologiczny przedłużały się. Po wspaniałych  dniach „stawania na nogi” następował dzień gdzie po raz kolejny trzeba było ją znowu za intubować bo nie dawała rady sama oddychać. Za każdym razem od lekarzy słyszeliśmy, że stan jest ciężki albo bardzo ciężki, po samej operacji usłyszeliśmy stan krytyczny. Po32 dniach została przeniesiona z intensywnej terapii na oddział kardiologii, gdzie po wyleczeniu zapalenia płuc miała zostać wypisana do domu. Niestety okazało się, że są powikłania pooperacyjne takie jak uszkodzenie płuc,  delikatny oczopląs, delikatne zwiotczenie mięśni i zmiany w mózgu. Czas wypisu przeciągał się z dnia na dzień z tygodnia na tydzień. Niestety marzenie o wyjściu oddalało się coraz bardziej, a szpital od urodzenia zastępował jej dom, o którym ze łzami w oczach jej się opowiadało. Przy badaniu cewnikowania serca zrobiono zabieg Raszkinga, robiąc co można trzeba było dla jej dobra zrobić kolejną wadę ASD II.

20 maja zaplanowano kolejną nieuniknioną operację korygującą opaskę - banding. Podpisując zgodę łzy cisnęły się same; wiedzieliśmy, że to dla jej dobra ale myśl o kolejnym bólu Lili, kolejnych godzinach walki o życie była przerażająca i nie ułatwiająca wyboru.

 27 maja mała po 4 miesiącach pobytu w szpitalu pierwszy raz zobaczyła dom i roześmianą, szczęśliwą buzie siostry. Jednak to cały czas nie jest koniec operacji, które czekają naszą córkę.

31 maja rok później mała Lili została zoperowana w MUNSTER w Niemczech przez profesora. Szybko staneła na nogi po 2 dniach od operacji serca mała jeździła rowerkiem, jej wola walki zaskakiwała z każdym dniem. Po tygodniu była już w domu.

Moje życie teraz

-Lili

Po ostatniej operacji miało być już idealnie jednak operacje zostawiły po sobie ślad. Moje jakże krótkie życie kręci się w koło wizyt i pobytów w szpitalach. Niestety liczba lekarzy których muszę regularnie odwiedzać się wydłuża. Ciągłe wizyty u Kardiologa, Neurologa, Pulmonologa, Psychologa, Laryngologa, Logopedy bardzo dużo kosztują do tego dochodzą dojazdy niekiedy 150 km. w jedną stronę do specjalisty. Moim rodzicom nie jest łatwo pracuje tylko tatuś, mama zajmuje się mną i moimi 2 siostrami. W chwili obecnej walczy o przyznanie mi punktu orzeczenia potrzebnego do przyznania świadczenia pielęgnacyjnego. Starają się jak tylko mogą by niczego nam nie brakowało jednak moje leczenie pochłania naprawdę dużo. Chciałabym by moje życie w końcu stało normalne. Wiem że bez bez tych wszystkich specjalistów tak się nie stanie. 

Proszę Pomóżcie mi w dalszej walce...

https://www.facebook.com/LiliaSworowskaSzymanska


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
416 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać teraz
 
Daria Sworowska - awatar

Daria Sworowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 6

Marta - awatar
Marta
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Jola - awatar
Jola
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Marzena - awatar
Marzena
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij