Zbiórka Pomoc dla Mikołajka z AUTYZMEM - miniaturka zdjęcia

Pomoc dla Mikołajka z AUTYZMEM

Zbiórka Pomoc dla Mikołajka z AUTYZMEM - zdjęcie główne

Pomoc dla Mikołajka z AUTYZMEM

220 zł z 24 000 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać teraz
38 udostępnień
Magdalena Halicz - awatar

Magdalena Halicz

Organizator zbiórki

Mam na imię Magdalena, jestem mamą 8letniego Mikołajka, chłopca z autyzmem oraz licznymi zaburzeniami rozwojowymi.

Mikołaj urodził się w listopadzie 2011 r. jako wcześniak (36 t.c.).  Jest moim jedynym dzieckiem. Jest chłopcem z obciążającym wywiadem okołoporodowym. W okresie niemowlęcym zdiagnozowano u Niego, poza wcześniactwem, wrodzone obniżone napięcie mięśniowe oraz lekki niedosłuch na lewym uchu. W późniejszym okresie zdiagnozowano też zaburzenia mowy, zaburzenia Integracji Sensorycznej, lęk społeczny, skośnogłowie (plagiocefalię lewostronną ułożeniową), wady zgryzu oraz zaburzenia przetwarzania słuchowego (APD).

W 2015 r. w Polskim Stowarzyszeniu Terapii Behawioralnej w Krk zdiagnozowano autyzm, potwierdzony przez lekarza psychiatrę. 

W kwietniu br. zostałam pozbawiona przez Miejski oraz Wojewódzki Zespół ds. orzekania o niepełnosprawności w Krakowie prawa do świadczenia pielęgnacyjnego w wys. 1477 zł miesięcznie. Pieniądze te przeznaczane były na comiesięczną terapię Mikołaja (terapia SI, neurologopeda, psycholog, pedagog, fizjoterapia). Koszt m.in. terapii to ok. 2000 zł miesięcznie. Godzina terapii to ok. 80 zł/h. Minimum jakie musi mieć moje dziecko to w sumie 5h zajęć terapeutycznych w tygodniu ( ok. 1600 zł mies.) Do tego wizyty u specjalistów oraz zakup lekarstw. 

Od IX Mikołaj pójdzie do nowej szkoły integracyjnej, gdzie będzie miał tylko logopedę i pedagoga. Pozostałe zajęcia terapeutyczne będę musiała opłacić z własnej kieszeni. Jednak, jak wyżej wspomniałam, nie mam na to środków. Nie pracuję, gdyż Mikołaj wymaga mojego stałego wsparcia w procesie terapii, rehabilitacji i leczenia. Dlatego z całego serca proszę o Wasze wsparcie. 

Brak terapii powoduje u Mikołaja regres w rozwoju. To, co do tej pory było wypracowane cofa się.  Bez terapii Mikołaj nigdy nie będzie samodzielny...

Zebrane pieniądze będą przeznaczone tylko i wyłącznie na ww. terapię, specjalistyczne leczenie i zakup pomocy edukacyjnych.

Bardzo dziękuję!

PS. Poniżej w aktualnościach znajduje się link do artykułu o Mikołaju. Przeczytaj proszę :)


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


  • Magdalena Halicz - awatar

    Magdalena Halicz

    04.08.19
    04.08.19

    Tutaj możesz przeczytać naszą historię: https://plus.dziennikpolski24.pl/mikolaj-to-cud-cud-o-ktory-czasem-trzeba-mocno-walczyc/ar/c15-14320193?fbclid=IwAR1p3X2lue7fm-VPxzx3O0ssVQvQKVMdvXtStbJSQU7-FpYNE0OZCLXFttI

220 zł z 24 000 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać teraz
38 udostępnień
Magdalena Halicz - awatar

Magdalena Halicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 6

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Hałka - awatar
Hałka
20
Mateusz Opiela - awatar
Mateusz Opiela
100
Roger Ondoua - awatar
Roger Ondoua
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Michał - awatar
Michał
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij