Zbiórka Pomoc dla Mikołajka z AUTYZMEM - miniaturka zdjęcia

Pomoc dla Mikołajka z AUTYZMEM

Zbiórka Pomoc dla Mikołajka z AUTYZMEM - zdjęcie główne

Pomoc dla Mikołajka z AUTYZMEM

290 zł z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Wpłać teraz
 
Magdalena Halicz - awatar

Magdalena Halicz

Organizator zbiórki

Jestem mamą 8letniego Mikołajka, chłopca z autyzmem oraz licznymi zaburzeniami rozwojowymi.

Mikołaj urodził się w listopadzie 2011 r. jako wcześniak (36 t.c.).  Jest moim jedynym dzieckiem. Jest chłopcem z obciążającym wywiadem okołoporodowym. W okresie niemowlęcym zdiagnozowano u Niego wcześniactwo, wrodzone obniżone napięcie mięśniowe oraz lekki niedosłuch na lewym uchu. W późniejszym okresie zdiagnozowano też zaburzenia mowy, zaburzenia Integracji Sensorycznej, lęk społeczny, skośnogłowie (plagiocefalię lewostronną ułożeniową), wady zgryzu oraz zaburzenia przetwarzania słuchowego (APD).

W 2015 r. w Polskim Stowarzyszeniu Terapii Behawioralnej w Krk zdiagnozowano autyzm, potwierdzony przez lekarza psychiatrę. 

W kwietniu 2019 roku straciłam prawo do świadczenia pielęgnacyjnego. Pieniądze te przeznaczane były na comiesięczną terapię Mikołaja (terapia SI, neurologopeda, psycholog, pedagog, fizjoterapia). Koszt m.in. terapii to ok. 2000 zł miesięcznie. Godzina terapii to ok. 80 zł/h. Minimum jakie musi mieć moje dziecko to w sumie 5h zajęć terapeutycznych w tygodniu ( ok. 1600 zł mies.) Do tego wizyty u specjalistów oraz zakup lekarstw. 

Od września 2019 r Mikołaj chodzi do szkoły integracyjnej, gdzie ma zajęcia tylko z logopedą i pedagogiem. Po miesiącu szkoły zaistniała potrzeba aby Mikołaj miał indywidualne nauczanie, gdyż nie radzi sobie w dużej grupie. Ma problemy z koncentracją, zaburzony kontakt wzrokowy i trudności ze zrozumieniem poleceń oraz ich wykonywaniem. Do tego wymaga stałego wsparcia ze strony nauczyciela wspomagającego. 

Zajęcia, które ma w szkole, to za mało aby mógł normalnie funkcjonować. Pozostałe zajęcia terapeutyczne muszę opłacić sama. W chwili obecnej nie pracuję i nie mogę podjąć zatrudniena, gdyż Mikołaj wymaga mojego stałego wsparcia w procesie terapii, rehabilitacji i leczenia. Trudno jest mi też dostosować pracę do planu lekcji syna (Mikołaj ma 4 lekcje dzienne).

Mikołaj rozwija się nieharmonijnie, przez dłuższy czas nie robi postępów a potem nagle do przodu... Ostatnio nauczył się składać wyrazy z pojedynczych liter :) 

Brak terapii powoduje u mojego syna regres w rozwoju. To, co do tej pory było wypracowane cofa się.  Bez terapii Mikołaj nigdy nie będzie samodzielny...

Zebrane pieniądze będą przeznaczone tylko i wyłącznie na ww. terapię, specjalistyczne leczenie i zakup pomocy edukacyjnych.

Bardzo dziękuję ♥️


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


  • Magdalena Halicz - awatar

    Magdalena Halicz

    04.08.19
    04.08.19

    Tutaj możesz przeczytać naszą historię: https://plus.dziennikpolski24.pl/mikolaj-to-cud-cud-o-ktory-czasem-trzeba-mocno-walczyc/ar/c15-14320193?fbclid=IwAR1p3X2lue7fm-VPxzx3O0ssVQvQKVMdvXtStbJSQU7-FpYNE0OZCLXFttI

290 zł z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Wpłać teraz
 
Magdalena Halicz - awatar

Magdalena Halicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 8

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Hałka - awatar
Hałka
20
Mateusz Opiela - awatar
Mateusz Opiela
100
Roger Ondoua - awatar
Roger Ondoua
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Michał - awatar
Michał
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij