Zbiórka Pomoc dla Mikołajka z AUTYZMEM - miniaturka zdjęcia

Pomoc dla Mikołajka z AUTYZMEM

Magdalena Pokój - awatar

Magdalena Pokój

Organizator zbiórki

Mam na imię Magdalena, jestem mamą 7letniego Mikołajka, chłopca z autyzmem oraz licznymi zaburzeniami rozwojowymi.

Mikołaj urodził się w listopadzie 2011 r. jako wcześniak (36 t.c.).  Jest moim jedynym dzieckiem. W maju br. miała urodzić Mu się  siostrzyczka Milenka... Jednak serduszko naszego aniołka w pewnym momencie zatrzymało się  :( ... 

Mikołajek jest chłopcem z obciążającym wywiadem okołoporodowym. W okresie niemowlęcym zdiagnozowano u Niego, poza wcześniactwem, wrodzone obniżone napięcie mięśniowe oraz lekki niedosłuch na lewym uchu. W późniejszym okresie zdiagnozowano też  zaburzenia mowy, zaburzenia Integracji Sensorycznej, lęk społeczny, skośnogłowie (plagiocefalię lewostronną ułożeniową), wady zgryzu oraz centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego (APD).

W 2015 r. w Polskim Stowarzyszeniu Terapii Behawioralnej w Krk zdiagnozowano autyzm, potwierdzony przez lekarza psychiatrę. 

Mikołaj ma trudności z mową, w kontaktach społecznych, z emocjami. Nie potrafi się sam ubrać. Przewraca się, wpada w drzwi, przedmioty. Ma duży problem z motoryką małą i dużą. Ma lęk przed tłumem, zwierzętami i owadami. Nie lubi i boi się  poruszać komunikacją miejską, choć to jedyny sposób, w jaki może dostać się do szkoły. 

Chłopiec uczęszcza do "zerówki" w bardzo kameralnej szkole, finansowanej ze środków dla dzieci niepełnosprawnych z UM. Posiada Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego oraz o Potrzebie Wczesnego wspomagania rozwoju.

Syn od 2013 roku, co 2 lata otrzymuje Orzeczenie o niepełnosprawności. Obecne kończy się w marcu br. Nie wiadomo co będzie dalej, nigdy nie mamy pewności co Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności postanowi. W 2015 r musiałam prosić o pomoc w uzyskaniu Orzeczenia media, m.in. TVN. TTV i Gazetę Krakowską. Z pozytywnym skutkiem.

Mikołaj z powodu licznych dysharmonii i deficytowów wymaga intensywnej terapii neurologopedycznej, psychogicznej, pedagogicznej, Si i fizjoterapii, terapii ręki . Aby taka pomoc przyniosła rezultaty, każda forma zajęcia powinny odbywać się  średnio 2 razy w tyg. Koszt każdej godziny to ok. 75 zł. Tygodniowo jest ich średnio 12. 

Mikołaj bez terapii nie będzie mógł rozwijać się prawidłowo, a w przypadku jej braku Jego niepełnosprawność będzie się pogłębiała.

Od momentu zajścia w ciążę nie pracuję. Przez całe życie Synka opiekuję się Nim, nie mam możliwości pójść do pracy...

Bardzo proszę o wsparcie, za które będę ogromnie wdzięczna! 


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Magdalena Pokój - awatar

  Magdalena Pokój

  27.02.19
  27.02.19

  Załączam zdj Zaświadczenia od lekarza, wystawionego na podstawie dokumentacji medycznej Mikołaja.

  Zdjęcie aktualności 27 015

Magdalena Pokój - awatar

Magdalena Pokój

Organizator zbiórki

Wpłaty - 3

Roger Ondoua - awatar
50
Roger Ondoua
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Michał - awatar
20
Michał

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij