Zbiórka Dla bezdomniaków na szczepienia - miniaturka zdjęcia

Dla bezdomniaków na szczepienia

Katarzyna Huszcza - awatar

Katarzyna Huszcza

Organizator zbiórki

Kochani- kolejny raz muszę poprosić Was o wsparcie. Tym razem los osobiście wrzucił mi pod skrzydła dwa psiaki. 

Historia zaczęła się niepozornie .... Lucky został znaleziony 14 lipca 2017 roku na drodze 158 niedaleko miejscowości Gościm (gm. Drezdenko).
 Miał szczęście- wyszedł na drogę w momencie kiedy wracałam od lekarza. Dalej już tylko próbowałam go przekonać, że nie jestem "ta zła" i skoncentrowałam się na tym aby wszedł na polną drogę omijając drogę szybkiego ruchu gdzie pędziły tiry i inne podobne.
 Potem już z pomocą szynki i drugiej pary rąk w postaci siostry złapaliśmy delikwenta i wsadziliśmy do auta. Okazało się nawet, że Lucky musiał być gdzieś przywiązany...oprócz wielu kleszczy na szyi pozostał krwawy ślad po pętli...

 
 Zauroczył wszystkich od pierwszego spojrzenia. To kochany, długi malec na krótkich nóżkach z uszkami jak radary. Jest grzeczny, usłuchany. Zaczyna ładnie chodzić na smyczy. Uczy się czystości w domu. Sam nic nie nabrudzi, ładnie piszczy na wyjście... ale potrafi jeszcze to robić o 4 nad ranem. Uczy się co to latarka, lodówka (to już wie doskonale), koty, inne psy...

 Z bardzo dobrym skutkiem. Ma ok. 12 miesiecy i waży 13 kg. Już został odpchlony i odrobaczony.
Chciałabym jeszcze go zaszczepić i zachipować przed oddaniem do adopcji.
 Dnia 22 lipca dołączyła do niego Lilly. Wszystko wskazuje na to, że to jego siostra - psiaki są z tego samego miotu i zostały porzucone ok. 5 km od siebie. Lilly wyszła w sąsiedniej wsi.Początkowo piła wodę z rowu, ale głód zmusił ją do podejścia do domostw. Tam osoby które mnie znają zadzwoniły i opisały ją. Jak tylko przyjechała do mnie od razu spróbowałam je zapoznać. Lucky już po minucie ją rozpoznał. Cieszył się jak szalony. Od tego czasu są nierozłączne.

Psiaki już oba są odrobaczone i odpchlone. Lucky z powodu niestrawności miał już dodatkową wizyte u weterynarza. Z uwagi na podejrzenie świerzbowca oba psiaki dostały zastrzyki. Niedługo muszą mieć je powtórzone. Do tego komplet szczepień. Później - póki jeszcze jest czas - będzie trzeba wysterylizowac Lilly.

Aktualnie szczepienia z powtórką zasrzyku na świerzbowca to koszt 180 zł. Do tego 2 chipy z certyfikatem kupione on-line plus iniekcja to kolejne 50 -60 zł. DLatego bardzo proszę o pomoc. A ja zrobię wszystko aby znaleźć im dobre i kochające domki. Mam już pod swoją opieką łącznie z nimi 13 psów. W tym 6 nie było planowanych. Nie pozostaje mi więc nic innego jak prosić o grosik dla Lucky'ego i Lilly. Szczegóły na ich wydarzeniu. 

Katarzyna Huszcza - awatar

Katarzyna Huszcza

Organizator zbiórki

Wpłaty - 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij