„Znalazłam ją na śmietniku” w słuchawce słychać płacz. „Wystawał tylko ogonek. Jest chora, ma mocne ubytki na skórze. Nie mam z nią co zrobić. Nie chcę żeby trafiła do schroniska. Bo tam… Pomóżcie” I tym właśnie sposobem Łyszka zawitała na pokład Fundacji.
Skóra wyglądała tragicznie. Brzydka, zaczerwieniona, rozdrapana w krwawych strupach. Obsługa w rękawiczkach dopóki nie znamy diagnozy. Jednak wśród strupów można było dostrzec piękno psa. I te oczy, błagalne spojrzenie ehhhh, zawsze wymiękamy…
Wizyta u dermatologa, diagnoza - nużeniec. Właściwie to odetchnęłyśmy z ulgą. Nużeniec to najmniej inwazyjna choroba skóry z jaką miałyśmy do czynienia. Wdrożono leczenie i z dnia na dzień nasza pannica stawała się coraz piękniejsza
Poza pięknym psiakiem który zaczął się wyłaniać odkryłyśmy w Łyszce również piękno wewnętrzne. Początkowo strachliwa, przerażona miastem szybko załapała o co w tym chodzi. Już nie boi się niczego. Kocha prawie każdego człowieka, każdego psa. Uwielbia bawić się z psami, wykazuje cechy psiaka bardzo pozytywnego. Łyszka, dla przyjaciół Łycha. Z dnia na dzień daje się poznać z coraz lepszej strony. Każdorazowa rozmowa z opiekunką z domu tymczasowego i jęk rozpaczy – „o rany, ona jest taka kochana, taka cudowna".
Sierść Łyszki odrasta. Za chwilę będzie to całkowicie zdrowy i „odrośnięty” psiak. Łyszce zaserwowałyśmy komplet badań i póki co wymagane leczenie czyli – odrobaczenie i szczepienia. Za chwilę sterylizacja.
Dziewczyna jest bardzo młoda i pozytywnie nastawiona do życia. Mimo tego, jak psa chorego potraktował człowiek. Ma niecały rok. Waży tuż przed 8 kg. Jest długaśna niczym jamnik, zwinna niczym JTR i skoczna niczym mistrz świata we frisbee. Do tego dokładamy miłość i oddanie swojemu człowiekowi, cudowne wtulanie się, buziaki od góry do dołu, ciekawość, rezolutność i powstaje nam najlepsza rasa ever – kundelek pospolity. Przed nami jak zawsze opłacenie faktur, które spędza nam sen z powiek. A to nie koniec wydatków. Łyszka dostaje środki na odporność, dobrą jakościowo karmę. Uczy się zachowywania czystości więc podkłady to podstawa funkcjonowania domu tymczasowego. Śmierdziele i smakołyki przeróżne też bardzo jej smakują.
Prosimy o wsparcie dla pięknej metamorfozy Łychy. Prosimy, nie zostawiajcie nas . Tylko dzięki Wam możemy pomagać tym, które pomocy potrzebują.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: