Zbiórka Rehabilitacja Maćka. Paraliż - miniaturka zdjęcia

Rehabilitacja Maćka. Paraliż

Zbiórka Rehabilitacja Maćka. Paraliż - zdjęcie główne

Rehabilitacja Maćka. Paraliż

6 028 zł z 6 500 zł (Cel)
Wpłaciło 112 osób
Wpłać teraz
 
Maciej Paczuła - awatar

Maciej Paczuła

Organizator zbiórki


  

Szanowni Państwo

Zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie wsparcia finansowego. Nazywam się Maciej Paczuła, mam 25 lat, mieszkam we wsi Trzepowo w woj. pomorskim, wraz z rodzicami i rodzeństwem.

W styczniu 2010 roku rozpoznano u mnie nowotwór pnia mózgu. Pierwszą operację neurochirurgiczną przeprowadzono w Warszawie w Centrum Zdrowia Dziecka. Jej przebieg był skomplikowany i powikłany. Już w pierwszej dobie wystąpił krwotok i konieczna była ratująca życie reoperacja. Po niej zapadłem w trzymiesięczną śpiączkę. Miałem trudności z oddychaniem, dlatego założono mi rurkę tracheostomijną oraz zastawkę, gdyż wzrastało mi ciśnienie śródczaszkowe. Kolejnym etapem leczenia było założenie stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa (kamizelka „halo”). Do kości czaszki miałem przykręcone 8 śrub przez okres 20 miesięcy. Lekarze nie dawali mi zbyt wielkich szans na wybudzenie. Mówili, że będę „roślinką”. Tak się jednak nie stało. Moja ogromna wola życia, chęć walki i determinacja całej rodziny sprawiła, że się obudziłem. Bardzo duży w tym udział miał prof. Jan Talar z Bydgoszczy, do którego pojechałem z rodzicami. Do dziś rodzina stosuje się do jego zaleceń, ćwicząc mnie i stymulując. W wyniku powikłań pooperacji jestem całkowicie sparaliżowany. Nie poruszam żadną kończyną ( jedynie lewą ręką udaje mi się wykonać jakiś ruch) ale mówię, widzę, słyszę i doskonale wiem co się ze mną dzieje.

To co najistotniejsze dla mnie to ciągła rehabilitacja. Regularne ćwiczenia są niezwykle niezbędne. Mięśnie muszą być poddawane stymulacji, aby były gotowe na różne bodźce. Pionizacja zmnijsza spastyke, ćwiczenia bierne zapobiegają przykurczą mięśni. Wirówki rozluźniają ręce, masaż poprawia krążenie. Wszystko to mogę osiągnąć ćwicząc z osobą profesjonalną, znającą się na rzeczy, doświadczoną.

Sam bardzo lubię ćwiczyć, daje mi to odskocznię od myślenia o problemach. Jeszcze lepszą formą wypoczynku psychicznego są turnusy rehabilitacyjne, gdzie mogę otaczać się miłymi ludźmi, profesjonalnym personelem. Takie turnusy są jednak sporym obciążeniem dla rodziny. Wcześniej rodzina opłacała mi fizjoterapeutę, który przyjeżdżał do domu i ćwiczył ze mną 3 razy w tygodniu przez okres ok. 2 lat.

W tej chwili rodziców nie stać na takie wydatki, pomimo, że oboje ciężko pracują. Pieniądze wystarczają na bieżące potrzeby oraz opłacenie opiekunki, która przychodzi codziennie od poniedziałku do piątku. Niestety, nie posiadam środków na dalszą rehabilitację, zakup potrzebnego sprzętu, przystosowanie auta do przewozu wózka. Dotychczas, z zebranych środków udało się sfinansować jeden turnus rehabilitacyjny, który niezwykle mi pomógł, oraz zakup okularów korekcyjnych, dzięki czemu jestem w stanie korzystać z komputera, czytać i lepiej oglądać świat.

Wierzę, że znajdą się osoby, które będą gotowe mi pomóc. Pomimo ciężkiej choroby i powikłań nie poddaje się, tryskam humorem i energią. Nie przestaje ufać, że moje życie będzie choć trochę lepsze i łatwiejsze. Niby niewiele, a jednak tak dużo. Z góry dziękuję i pozdrawiam.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Maciej Paczuła - awatar

  Maciej Paczuła

  24.07.18
  24.07.18

  Szanowni Państwo Zwracam się z gorącą prośbą o udzielenie finansowego wsparcia. Nazywam się Maciej Paczuła mam 24 lata, mieszkam na wsi, wraz z rodzicami i rodzeństwem. W styczniu 2010 roku rozpoznano u mnie nowotwór pnia mózgu. Pierwszą operację neurochirurgiczną przeprowadzono w Warszawie w Centrum Zdrowia Dziecka. Jej przebieg był skomplikowany i powikłany. Już w pierwszej dobie wystąpił krwotok i konieczna była ratująca życie reoperacja. Po niej zapadłem w trzymiesięczną śpiączkę. Miałem trudności z oddychaniem dlatego założono mi rurkę tracheostomijną oraz zastawkę, ponieważ wzrastało mi ciśnienie śródczaszkowe. Kolejnym etapem leczenia było założenie stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa (kamizelka „halo”) Do kości czaszki miałem przykręcone 8 śrub przez okres 20 miesięcy. Lekarze nie dawali mi zbyt wielkich szans na wybudzenie. Mówili, że będę „roślinką”. Tak się jednak nie stało. Moja ogromna wola życia, chęć walki i determinacja całej rodziny sprawiła, że się obudziłem.

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.07.20
  02.07.20

  Powodzenia Maciek! Trzymam kciuki!

  • Maciej Paczuła - awatar

   Maciej Paczuła - Organizator zbiórki

   03.07.20
   03.07.20

   Dziękuje! Pozdrawiam

 • Dominik Gałązkowski - awatar

  Dominik Gałązkowski

  02.07.20
  02.07.20

  Trzymam za Ciebie kciuki :-)

  • Maciej Paczuła - awatar

   Maciej Paczuła - Organizator zbiórki

   03.07.20
   03.07.20

   Dziękuje! Pozdrawiam

 • Olcia - awatar

  Olcia

  26.12.19
  26.12.19

  Powodzenia

  • Maciej Paczuła - awatar

   Maciej Paczuła - Organizator zbiórki

   27.12.19
   27.12.19

   Dziękuje! Napisz priv ;)

 • Michał - awatar

  Michał

  14.12.19
  14.12.19

  Powodzenia Maciek :) Bądź silny 💪🏻

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.09.19
  19.09.19

  Maciej powodzenia

  • Maciej Paczuła - awatar

   Maciej Paczuła - Organizator zbiórki

   23.09.19
   23.09.19

   Dziękuje!

6 028 zł z 6 500 zł (Cel)
Wpłaciło 112 osób
Wpłać teraz
 
Maciej Paczuła - awatar

Maciej Paczuła

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 112

Renata Perkowska - awatar
Renata Perkowska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Magda Skrzypkowska Buszman - awatar
Magda Skrzypkowska Buszman
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Dominik Gałązkowski - awatar
Dominik Gałązkowski
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Agnieszka - awatar
Agnieszka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij