Zbiórka Samochód dla Maćka - miniaturka zdjęcia

Samochód dla Maćka

Zbiórka Samochód dla Maćka - zdjęcie główne

Samochód dla Maćka

10 216 zł z 12 981 zł (Cel)
Wpłaciły 173 osoby
Wpłać teraz
 
Maciej Czalej - awatar

Maciej Czalej

Organizator zbiórki

Nazywam się Maciek Czalej. Od 2011 roku choruję na rzadką "chorobę gigantów" - gigantyzm, wraz z całym szeregiem chorób współtowarzyszących. Jestem osobą niepełnosprawną, utrzymującą się z renty socjalnej.(przepraszam za jakość, tylko takim aparatem dysponuję)

Jeszcze raz proszę Państwa o pomoc. Tym razem w zakupie używanego, sprawnego technicznie auta. Kwota 5000 jest orientacyjną, jednak wystarczającą na zakup sprawnego samochodu z przełomu wieków. Ewentualną nadwyżkę przeznaczę na opłaty związane z jego eksploatacją.


Rok temu, dzięki pomocy wspaniałych ludzi, za pośrednictwem tego portalu udało mi się sfinansować zabieg usunięcia zaawansowanych hemoroidów, które przez krwawienia zagrażały mojemu życiu. Zebraliśmy wtedy 7981 zł, co było dla nie gestem nie do pomyślenia. Aktualny cel zbiórki zawiera w sobie tę kwotę (7981 + 5000 = 12981).


Pogarszający się stan zdrowia bardzo utrudnia, a ostatnio uniemożliwia mi stosowanie się do zaleceń lekarzy. Dojazdy na badania, wizyty kontrolne są dla mnie największą barierą obecnie. Auto wyeliminowałoby ją całkowicie, co jest kluczowe w mojej walce o zdrowie.

Po pomyślnym zakończeniu zbiórki zobowiązuję się dodać aktualizację tutaj i nagrać i udostępnić film prezentujący zakup i pierwszą nim przejażdżkę na serwisie YouTube.

Bardzo proszę o wsparcie, odpowiem też na wszystkie Państwa pytania.

Z wyrazami szacunku, Maciej Czalej.

STARY APEL:

{


Dzień dobry

Nazywam się Maciek Czalej. Mam 33 lata. Obecnie jestem osobą niepełnosprawną z przyznaną rentą socjalną (ze względu na udowodnione wystąpienie choroby przed 18 rokiem życia). Żyję razem z moją dziewczyną Mają pod Kielcami. W naszej rodzinie mamy jeszcze 2 kochane suczki i 2 świnki morskie. Maja pracuje zawodowo, żeby utrzymać nas i dom. Jednak Państwa pomocy bardzo potrzebuje w innej sprawie.

W 2011 roku zdiagnozowano u mnie makrogruczolaka przysadki mózgowej, który wywołuje u mnie rzadką chorobę akromegalię. Przeszedłem leczenie chirurgiczne, farmakologiczne i radiochirurgiczne CyberKnife. Choroba pozostała oporna na wszystkie powyższe metody. Więcej o mojej chorobie i schorzeniach współtowarzyszących można przeczytać np. na wikipedii:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Akromegalia

Z powodu dokuczliwych bóli wywołanych chorobą podstawową trafiłem pod opiekę poradni leczenia bólu. Została mi zlecona morfina doustnie, którą brałem przez około 6 lat. Od 2 lat jestem wolny od jakichkolwiek opiatów.

Leczenie przeciwbólowe morfiną powodowało u mnie bardzo silne zaparcia. Spowodowało to u mnie powstanie bardzo poważnej choroby hemoroidalnej. Hemoroidy stanowią dla mnie bezpośrednie zagrożenie życia ze względu na bardzo obfite krwawienia. Pół roku temu zostałem ze szpitalnego oddziału ratunkowego przyjęty na oddział chirurgiczny szpitala w stanie ciężkiej i ostrej anemii pokrwotocznej.

Ze względu na ryzyko wystąpienia ponownego krwawienia, jestem zmuszony szukać pomocy wśród życzliwych ludzi. Pomóc może mi nierefundowany w Polsce zabieg usunięcia hemoroidów metodą Longo. Koszt samego zabiegu powinien zamknąć się w 5000 zł. Na pewno będą potrzebne również leki i dodatkowe konsultacje lekarskie, z tego powodu trudno jest mi dokładnie oszacować potrzebną kwotę.

Wykonanie tego zabiegu daje największe szanse na wyleczenie w moim przypadku. Pozwoliłoby mi to wrócić do społeczeństwa i aktywności, gdyż aktualnie, z powodu bólu i krwawień z hemoroidów prowadzę całkowicie siedząco-leżący tryb życia.

Pozostałe mi pieniądze chciałbym przeznaczyć na wykonanie dla mnie obuwia na miarę. Choroba spowodowała u mnie silne wydłużenie, poszerzenie i zdeformowanie dłoni i stóp.  Fabryczne buty z odpowiednią długością wkładki są dalej stanowczo zbyt ciasne i powodują u mnie wrastanie i zawijanie się paznokci. Posiadając gotówkę mógłbym zamówić buty szyte specjalnie na moją stopę.

Bardzo gorąco proszę o wsparcie. Po więcej informacji odsyłam do zamieszczonego filmu i na kanał YouTube AS PIK-WARSZAWA, a chłopakom z tego kanału chcę szczególnie podziękować. Jestem ogromnie wdzięczny wszystkim, którzy tak bardzo zainteresowali się naszą sprawą i za wszystkie słowa otuchy. To, co się dzieje napełniło mnie nadzieją. Dziękuję.

Z wyrazami szacunku, Maciek i Maja.}

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Maciej Czalej - awatar

  Maciej Czalej

  18.02.19
  18.02.19

  Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli. Dziękujemy Wpłacającym, którzy zdecydowali się przekazać nam swoje, ciężko zarobione pieniądze. Dziękujemy Asowi i Erniemu, że odpowiedzieli nam na prośbę o pomoc i poświęcili dla nas ogrom swojego czasu. Dziękujemy Ani, która śmiałym i hojnym gestem dobiła do celu, rzutem na taśmę. Wasze działania wycisnęły niejedną łzę z naszych oczu i dały nadzieję, jakiej nie czuliśmy od dawna. Jeszcze raz wszystkim Wam gorąco dziękujemy!

Komentarze


 • Kalina - awatar

  Kalina

  08.10.19
  08.10.19

  Dużo zdrowia!!! Powodzenia!;)

 • Krzysiek Zając - awatar

  Krzysiek Zając

  22.02.19
  22.02.19

  Trzymaj się Maciek! Zdrowia i siły!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.02.19
  20.02.19

  siły i pokoju w serduchu życzę!

 • Marcin H. - awatar

  Marcin H.

  19.02.19
  19.02.19

  Trzymajcie sìę, dużo zdrowia życzymy.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.02.19
  19.02.19

  Dużo zdrowia, 3 maj się, Powodzenia

10 216 zł z 12 981 zł (Cel)
Wpłaciły 173 osoby
Wpłać teraz
 
Maciej Czalej - awatar

Maciej Czalej

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 173

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Kamil Szaro - awatar
Kamil Szaro
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
320
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
600
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Włodek - awatar
Włodek
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij