Maluchy wyrzucone na mróz

Zbiórka

Szybko uratować szczeniaki !

W bardzo mroźną posylwestrową noc dostaliśmy telefon, że na opuszczonej działce widziano skulone pod krzakiem szczeniaki. Teren ogrodzony, położony tuż przy lokalnej drodze, więc ktoś musiał je przerzucić przez siatkę. Były bez matki.

Łapiemy wyziębione maluchy, zawijamy w koc i gnamy do domu ogrzewać, napoić i karmić. Psiaki bardzo wychłodzone, trzęsą się ze strachu i bardzo płaczą.

PhotoPhotoPhoto

Trzy siostrzyczki :)

Okazuje się, że są to trzy siostry w wieku około dwóch miesięcy. Bardzo wychudzone, silnie zapchlone, brzuszki rozdęte od robaków. Jak zwykle w takiej sytuacji musi obejrzeć je lekarz. Jedna z siostrzyczek nie chce jeść ani pić, druga ciężko oddycha.

 W czasie badań okazuje się,że wszystkie są chore na parwowirozę. Bez podania surowicy nie przeżyją. Zdobywamy surowicę, podajemy leki na wzmocnienie, jednej antybiotyk, zostają odpchlone i odrobaczone.

Taki początek roku dla Fundacji, która nie spłaciła zeszłorocznych długów, to tragedia.

PhotoPhoto

Walczymy, leczymy, kochamy

Maluchy przebywają w domu tymczasowym i dochodzą do siebie, są lekko dzikawe i chowają sią za szafkę. Chętnie jedzą i zaczynają się bawić.

Niestety, jedna z suczek zaczyna być osowiała, ma podwyższoną temperaturę. Nie reaguje na podawany antybiotyk i zaczyna bardzo źle się czuć. Wyniki morfologii są bardzo złe. Potrzebne podanie krwi!

Photo

Mała suczka walczy o życie!!!

Biała, śliczna suczka jest w bardzo złym stanie zdrowia. Podana krew spowodowała wstrząs. Zaczęła puchnąć pomimo podanych sterydów.

Zrobione badania wykazały babeszjozę i sprawa skomplikowała się podwójnie. Dwie ciężkie choroby parwo i babeszja w jednym małym ciałku, które przetrwało noc w temperaturze minus 16 stopni Celsjusza.

Mała miała przetoczony koncentrat i nie wystąpił ponowny wstrząs. Leczenie trwa i trzeba zrobić wszystko, żeby ją uratować!!!

Photo

Musimy leczyć !

Wszyskie suczki mają podawaną surowicę, konieczne jest przebadanie dwóch pozostałych na babeszję. Leki, krew, testy - to ogromne koszty dla naszej Fundacji, dlatego prosimy, pomóżcie nam opłacić leczenie małych wyrzuconych jak odpady żywych stworzeń.

Przed nimi długie życie - może będą dla kogoś ważne i kochane. Musimy dać im szansę!

Komentarze

 • Kinga

  08.01.16
  08.01.16

  Będziecie żyć! Musicie!

  • Znajdki

   Znajdki - Organizator zbiórki

   08.01.16
   08.01.16

   Kingo z całego serca dziękujemy za hojność. Bez Waszego wsparcia nie damy rady pomagać tym, którzy są dla złych ludzi tylko odpadem do wyrzucenia.Mała Sawa szczególnie potrzebująca bardzo dziękuje:)

Wpłaty - 26

 • Avatar Karolina
  20
  Karolina
 • Avatar Karol
  10
  Karol
 • Avatar ada
  5
  ada
 • Avatar Agata
  10
  Agata
 • Avatar Mateusz
  5
  Mateusz
 • Avatar Joanna
  30
  Joanna
 • Avatar Agnieszka
  30
  Agnieszka
 • Avatar Monika
  50
  Monika
 • Avatar Marlena
  20
  Marlena
 • Avatar Joanna
  50
  Joanna

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Obróć, aby zobaczyć stronę