Zbiórka Przed nim poważna operacja! - miniaturka zdjęcia

Przed nim poważna operacja!

Niesprawiedliwe to bardzo i smutne, ale taki się urodził. Los tak chciał i to on zdecydował że akurat ten pies będzie inny.
Nikt go nie pobił, nie skopał, nikt się nad nim nie znęcał, nie wbiegł też pod rozpędzone auto, czy ciągnik. To jego kalectwo jest wrodzone.
Problem tylko w tym że jak podrósł i okazało się że łapka się sama nie naprawi, że trzeba by zapłacić słono za weta i jeszcze czasu sporo stracić, to ot tak, po prostu, pozbyto się niespełna rocznego szczeniaka, oddając go pod opiekę gminie.

Trafił do gminnego przytuliska i zostałby tam do końca swoich dni, bo kto zechce psa kalekę? Po pierwsze, taki pies brzydko wygląda, a po drugie, teraz daje sobie radę, może nawet przyzwyczaił się do tej swojej ułomności, ale za kilka lat, jak się zacznie starzeć zaczną się problemy, bo druga tylna łapka nie wytrzyma.
W przytuliskach nie leczy się takich schorzeń, bo żeby zdiagnozować tego rodzaju ułomność, zrobić operację, może nawet dwie, opiekować się nim po zabiegach, jeździć na rehabilitację, potrzeba dużo pieniędzy, czasu, ale przede wszystkim chęci.

Ktoś dobry, ulitował się nad młodym kundlem, i napisał do nas z prośbą o pomoc.
"Pamiętam Waszego Kapitana Nemo z Pawłowa, bardzo podobna sytuacja. Jemu pomogliście to może i tego młodzika zaopiekujecie i uratujecie. Ten też chce mieć dom, kochanego pana czy panią i chce biegać na czterech łapach. Proszę, pomóżcie, to jeszcze psie dziecko."

Nie było dyskusji, jednogłośnie zdecydowałyśmy że mały do nas przyjeżdża i że zrobimy wszystko, by kiedyś był zdrowym, pięknie prezentującym się dżentelmenem i że wtedy znajdziemy mu dom, najlepszy, kochający, taki jak Kapitanowi Nemo.
Tutaj historia Nemo dla zainteresowanych: https://www.facebook.com/events/843588352376544/

Imię jakie otrzymał to prawo serii, był już Kapitan Nemo, teraz będzie Kapitan Hak :)

Jesteśmy już po pierwszych wizytach u kilku specjalistów. Rokowania są dobre dlatego też podjęłyśmy decyzję o operacji. Hak operowany będzie w Przychodni dla Zwierząt Jamniczek w Piotrkowie Trybunalskim, przez wujka Łukasza Gliszczyńskiego, to on ratował łapkę Nemo i nie tylko, a my mu bezgranicznie ufamy:)

Kulawizna dużego stopnia, prawa kończyna miedniczna. Klinicznie rotacja kończyny do przyśrodka, znaczy zanik mięśni, przesunięcie masy mięśniowej (mięśnia czworogłowego uda, do przyśrodka).
Zwichnięcie rzepki do przyśrodka IV stopnia, koślawość kończyny.
RTG - koślawość kości piszczelowej oraz udowej, przesunięcie bloczka kości udowej oraz masy mięśniowej, więzadła prostego rzepki do przyśrodka.
DIAGNOZA: Zwichnięcie rzepki IV stopnia (MPL)
Zabiegi:
ZDJĘCIE RTG
Zastosowane leki:
TORBUGESIC 10ml 0,1 ml
CEPETOR 10 ml, ROZTWÓR 0,2 ml

Czas przejść do spraw bardziej przyziemnych. Koszty utrzymania Haka w domowym hoteliku, transporty do gabinetu weterynarii, wcześniejsze diagnozy u kilku specjalistów, zabieg operacyjny połączony z pobytem w szpitaliku, późniejsza rekonwalescencja i rehabilitacja to będą ogromne koszty.Nie ma mowy żebyśmy dały radę bez Waszej pomocy.Mamy cichą nadzieję że nie zostawicie nas samych z tym problemem. Że, jak zwykle zresztą, będziecie obok nas, śledząc losy i wspierając finansowo psinę która sobie swym istnieniem zasłużyła na normalne życie.Prosimy Was o wsparcie, nie tylko finansowe, ale także duchowe, o pozytywne myśli i całą masę dobrej energii, która pomoże jemu i nam przetrwać ten bardzo trudny okres.Dziękujemy.


Komentarze

  • KIniaSzczecin - awatar

    KIniaSzczecin

    17.10.17
    17.10.17

    mam nadzieje, że ludzie otworzą portfele i uda się pomóc KAPITANOWI

Wpłaty - 41

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Klaudia Rojek - awatar
10
Klaudia Rojek
Aneta - awatar
5
Aneta
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Olga Kotkiewicz - awatar
50
Olga Kotkiewicz
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Margarita Wojtyczka - awatar
20
Margarita Wojtyczka

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij