Zbiórka I Marsz Równości w Lublinie - zdjęcie główne

I Marsz Równości w Lublinie

12 016 zł z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciły 223 osoby
Bart Staszewski - awatar

Bart Staszewski

Organizator zbiórki

Po miesiącach przygotowań nadszedł moment, w którym z dumą możemy ogłosić, że w Lublinie już tej jesieni odbędzie się I Marsz Równości! Będzie to efekt pracy wielu ludzi z różnych środowisk w odpowiedzi na głos Lublinian, którzy już od dawna chcieli organizacji Marszu. Jako miasto które niedawno obchodziło swoje 700-lecie, chcemy pokazać, że wschodnia Polska może być otwarta, tolerancyjna i przyjazna dla wszystkich, bez względu na ich orientację, płeć, wyznanie lub jego brak, pochodzenie czy też sprawność i wiek.

Nasze cele to: 

- 6200 zł na organizację I Marszu Równości - cel osiągnięty!

- 12 000 na organizację Marszu w 2019 r. 

Pochodzimy z różnych środowisk, jesteśmy w różnym wieku. Łączy nas wspólna idea - otwarty, tolerancyjny Lublin. Chcemy, aby ten dzień był świętem dla wszystkich wykluczonych społecznie oraz nierówno traktowanych. 

Od dłuższego czasu kończymy nasze spotkania późnym wieczorem - dzięki temu wysiłkowi udało nam się zaplanować dwie, ważne debaty. 

Poza Marszem Równości organizujemy dwie debaty:

Podczas pierwszej debaty poruszymy kwestie wiary w społeczności LGBT. Zaproszeni goście to między innymi członkowie stowarzyszenia Wiara i Tęcza oraz członkini społeczności żydowskiej. Przez pryzmat własnych doświadczeń opowiedzą z jakimi trudnościami zmagają się w codziennym życiu oraz przedstawią nam swoje osobiste historie.

Podczas drugiej debaty poddamy pod refleksje prawa jakie przysługują obywatelom i obywatelkom LGBT przez pryzmat Konstytucji RP.  Zaproszeni goście to między innymi Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich dr Sylwia Spurek, Sędzia Trybunału Konstytucyjnego prof. Mirosław Wyrzykowski, prawniczka i feministka prof. Monika Płatek.

Zwieńczeniem wydarzeń będzie bezpłatna emisja filmu Artykuł osiemnasty wraz z dyskusją z autorami.

Musimy opłacić:

- Wynajem sali na wydarzenia towarzyszące

- Koszty druku (baner, plakaty i ulotki informacyjne, przypinki)

- Tłumaczkę języka migowego PJM

Wierzymy, że razem uda nam się osiągnąć ten cel!


Aktualności


 • Bart Staszewski - awatar

  Bart Staszewski

  27.09.18
  27.09.18

  Radny PiS z Lublina w sposób haniebny pomówił organizatorów i organizatorki I Marsz Równości w Lublinie o promocję zbrodni pedofilii. W tej sprawie złożymy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury. Nie ma naszej zgody na homofobię. Dziękujemy tych którzy wsparli zbiórkę i zachęcamy do udostępniania. Dzięki temu beziemy mogli zrealizować nasz Marsz! https://www.facebook.com/MarszRownosciwLublinie/photos/a.2247233741970987/2275442962483398/?type=3&theater Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie!

  Zdjęcie aktualności 20 118

Komentarze


 • Michał Hetmański - awatar

  Michał Hetmański

  17.10.18
  17.10.18

  Na ten i kolejne marsze! Odwagi!

 • Smarzyński - awatar

  Smarzyński

  11.10.18
  11.10.18

  Jesteśmy z Wami - WMR ( Wrocławski Marsz Równości) ! Nie poddawajcie się.

 • Grupa organizacyjna Marszu Równości w Toruniu - awatar

  Grupa organizacyjna Marszu Równości w Toruniu

  11.10.18
  11.10.18

  Jesteśmy z Wami! #niebedziemysiedziecwdomu

 • Albert - awatar

  Albert

  10.10.18
  10.10.18

  Marsz Równości idzie dalej!

 • Kety's - awatar

  Kety's

  10.10.18
  10.10.18

  Wspieram organizację w działalności,to mój obowiązek :)🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈☁☁🌈🌈

12 016 zł z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciły 223 osoby
Bart Staszewski - awatar

Bart Staszewski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 223

Michał Hetmański - awatar
Michał Hetmański
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Jacek - awatar
Jacek
409
Kamil Boczek - awatar
Kamil Boczek
200
Gośka - awatar
Gośka
20
Michał Filipek - awatar
Michał Filipek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Muriasz Jaroszek - awatar
Muriasz Jaroszek
81
Przyszli lekarze dla LGBT - awatar
Przyszli lekarze dla LGBT
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij