Zbiórka I Marsz Równości w Lublinie - zdjęcie główne

I Marsz Równości w Lublinie

12 016 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciły 223 osoby
Bart Staszewski - awatar

Bart Staszewski

Organizator zbiórki

Po miesiącach przygotowań nadszedł moment, w którym z dumą możemy ogłosić, że w Lublinie już tej jesieni odbędzie się I Marsz Równości! Będzie to efekt pracy wielu ludzi z różnych środowisk w odpowiedzi na głos Lublinian, którzy już od dawna chcieli organizacji Marszu. Jako miasto które niedawno obchodziło swoje 700-lecie, chcemy pokazać, że wschodnia Polska może być otwarta, tolerancyjna i przyjazna dla wszystkich, bez względu na ich orientację, płeć, wyznanie lub jego brak, pochodzenie czy też sprawność i wiek.

Nasze cele to: 

- 6200 zł na organizację I Marszu Równości - cel osiągnięty!

- 12 000 na organizację Marszu w 2019 r. 

Pochodzimy z różnych środowisk, jesteśmy w różnym wieku. Łączy nas wspólna idea - otwarty, tolerancyjny Lublin. Chcemy, aby ten dzień był świętem dla wszystkich wykluczonych społecznie oraz nierówno traktowanych. 

Od dłuższego czasu kończymy nasze spotkania późnym wieczorem - dzięki temu wysiłkowi udało nam się zaplanować dwie, ważne debaty. 

Poza Marszem Równości organizujemy dwie debaty:

Podczas pierwszej debaty poruszymy kwestie wiary w społeczności LGBT. Zaproszeni goście to między innymi członkowie stowarzyszenia Wiara i Tęcza oraz członkini społeczności żydowskiej. Przez pryzmat własnych doświadczeń opowiedzą z jakimi trudnościami zmagają się w codziennym życiu oraz przedstawią nam swoje osobiste historie.

Podczas drugiej debaty poddamy pod refleksje prawa jakie przysługują obywatelom i obywatelkom LGBT przez pryzmat Konstytucji RP.  Zaproszeni goście to między innymi Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich dr Sylwia Spurek, Sędzia Trybunału Konstytucyjnego prof. Mirosław Wyrzykowski, prawniczka i feministka prof. Monika Płatek.

Zwieńczeniem wydarzeń będzie bezpłatna emisja filmu Artykuł osiemnasty wraz z dyskusją z autorami.

Musimy opłacić:

- Wynajem sali na wydarzenia towarzyszące

- Koszty druku (baner, plakaty i ulotki informacyjne, przypinki)

- Tłumaczkę języka migowego PJM

Wierzymy, że razem uda nam się osiągnąć ten cel!


Aktualizacje


 • Bart Staszewski - awatar

  Bart Staszewski

  27.09.2018
  27.09.2018

  Radny PiS z Lublina w sposób haniebny pomówił organizatorów i organizatorki I Marsz Równości w Lublinie o promocję zbrodni pedofilii. W tej sprawie złożymy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury. Nie ma naszej zgody na homofobię.

  Dziękujemy tych którzy wsparli zbiórkę i zachęcamy do udostępniania. Dzięki temu beziemy mogli zrealizować nasz Marsz!

  https://www.facebook.com/MarszRownosciwLublinie/photos/a.2247233741970987/2275442962483398/?type=3&theater

  Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie!

  Zdjęcie aktualizacji 20 118

Komentarze


 • Michał Hetmański - awatar

  Michał Hetmański

  17.10.2018
  17.10.2018

  Na ten i kolejne marsze! Odwagi!

 • Smarzyński - awatar

  Smarzyński

  11.10.2018
  11.10.2018

  Jesteśmy z Wami - WMR ( Wrocławski Marsz Równości) ! Nie poddawajcie się.

 • Grupa organizacyjna Marszu Równości w Toruniu - awatar

  Grupa organizacyjna Marszu Równości w Toruniu

  11.10.2018
  11.10.2018

  Jesteśmy z Wami! #niebedziemysiedziecwdomu

 • Albert - awatar

  Albert

  10.10.2018
  10.10.2018

  Marsz Równości idzie dalej!

 • Kety's - awatar

  Kety's

  10.10.2018
  10.10.2018

  Wspieram organizację w działalności,to mój obowiązek :)🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈☁☁🌈🌈

12 016 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciły 223 osoby
Bart Staszewski - awatar

Bart Staszewski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 223

Michał Hetmański - awatar
Michał Hetmański
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Jacek - awatar
Jacek
409
Kamil Boczek - awatar
Kamil Boczek
200
Gośka - awatar
Gośka
20
Michał Filipek - awatar
Michał Filipek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Muriasz Jaroszek - awatar
Muriasz Jaroszek
81
Przyszli lekarze dla LGBT - awatar
Przyszli lekarze dla LGBT
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij