Zbiórka Apel o pomoc dla Mateusza - zdjęcie główne

Apel o pomoc dla Mateusza

84 793 zł  z 120 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 341 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Karolina Brzezińska - awatar

Karolina Brzezińska

Organizator zbiórki

Niedziela, godziny popołudniowe, uśmiech, radość, młodość, za chwile koniec roku szkolnego, pachnie już lato, z nim marzenia, plany... i nagle w jednej chwili świat się zatrzymał. Czyste zło pękło w głowie Mateusza (pęknięcie guza mózgu) a wraz z nim pękło serce matki!

Mateusz trafił do szpitala w Radomiu, gdzie wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej, zaintubowano  i pozostawiono jego życie w ręce Boga. Ale nasz Bohater się nie poddał i walczył długie dni aż z pomocą przyszli prawdziwi przyjaciele. Zorganizowano transport medyczny do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie od razu z karetki trafił na stół operacyjny. Podczas 8 godzinnej, bardzo skomplikowanej, operacji wahały się jego losy, gdyż wszyscy tamtejsi lekarze zgodnie stwierdzili, że dotarł do Nich w ostatniej chwili. Bardzo długo walczyli o jego życie, za co im jesteśmy dozgonnie wdzięczni oraz bardzo im dziękujemy. Ale On się znowu nie poddał, dzielnie walczył z nimi i pomimo, iż początkowe rokowania nie były optymistyczne to zagrożenie życia minęło. Tej nocy płakaliśmy ze szczęścia i całą noc płakało niebo. 

Mateusz tak bardzo chce żyć, że nie czekał długo z pobudką pomimo, że lekarze prognozowali ją nawet do 3 miesięcy i więcej. Po 3 tygodniach powrócił do przytomności, powrócił do nas. Radości w nas nie było końca, tym bardziej, że utarł nos tym niedowiarkom, którzy od razu go skreślili i polecali skontaktować się z Fundacją "Akogo" i Kliniką "Budzik". 

Niemniej jednak, żeby Mateusz mógł samodzielnie funkcjonować potrzebuje bardzo pilnie intensywnej, kompleksowej rehabilitacji, która jest dla rodziny bardzo kosztowna. 

Jeden turnus (miesiąc) - nie wliczając w to leków, kosztuje ponad 10 000 zł. 

....co jest niewyobrażalnie dużą kwotą dla rodziców i znacznie przekraczającą ich budżet. Mateusz będzie musiał być minimum rok tak specjalistycznie rehabilitowany, więc kwota  ta urasta jeszcze do niebagatelnych rozmiarów - 120 000zł . A on tak bardzo chce już, tak bardzo się rwie by żyć ale jego ciało mu na to nie pozwala i bez walki o dalsze zdrowie oraz usprawnianie samo nie pozwoli. Pomożemy Ci nasz mały Bohaterze. 

Agnieszka, moja kochana kuzynka, a Mateuszka wspaniała mama i bardzo, bardzo dzielna oraz silna kobieta, ani na moment nie straciła wiary, że Mateusz jeszcze będzie mógł normalnie żyć i funkcjonować. Przecież, obiecał jej, że będzie ją nosić na rękach jak już będzie stara i będzie się nią opiekować. Pomóżmy moi drodzy spełnić mu tą obietnicę. 

Na prośbę mamy naszego Mistrza zakładam tą zbiórkę i wklejam jej osobisty apel:
"Zwracam się z  prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli i wielkiego serca, wrażliwych na cierpienie dziecka. Serdecznie proszę o wsparcie i pomoc w pozyskaniu środków finansowych do walki o zdrowie oraz usprawnianie naszego 17- letniego syna Mateusza. Mimo wielu problemów związanych z jego chorobą walczymy o lepsze jutro i wołamy o pomoc do życzliwych, wyrozumiałych darczyńców. Nie tracimy wiary i żyjemy nadzieją, że Państwa pomoc, rehabilitacja oraz ciągłe ćwiczenia sprawią, że Mateusz wyzdrowieje i będzie znowu mógł cieszyć się swoim młodzieńczym życiem. 

Nie jest nam łatwo prosić o pomoc, ale nie mamy innego wyjścia.Będziemy Państwu wdzięczni za przekazanie dla naszego syna choćby najmniejszej kwoty – bo liczy się każda złotówka. Za zainteresowanie oraz okazaną pomoc jesteśmy i zawsze będziemy ogromnie bardzo wdzięczni. Z góry i z całego serca bardzo i serdecznie dziękujemy, za każdy odruch wrażliwości oraz życzliwości"

Nasz Mateuszek to bardzo zdolny młody człowiek, który ma szereg zainteresowań, mnóstwo przyjaciół, kolegów, którzy na niego czekają i są z nim całym sercem. Bardzo mądry, uczynny, dobry, pomocny, że aż zadziwia. Dba o rodziców i swoich dwóch młodszych braci. Chwali go Pani wychowawczyni i inni nauczyciele.  Przepięknie rysuje i tworzy komiksy, co planujemy w nim pielęgnować jak tylko będzie już sprawny. Pewnie będą tak dobre jak Marvel Comics - pomóżmy mu spełnić to marzenie. 

W imieniu rodziców - Agnieszki i Artka, braci - Kamila i Dominika, oraz całej rodziny, a także najbliższych przyjaciół zwracamy się do wszystkich dobrych dusz o pomoc. Tylko z Waszą pomocą jesteśmy w stanie przywrócić mu normalne życie i podołać kosztom.

Najpiękniej na świecie dziękujemy! 

Ciotka Karolina 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Karolina Brzezińska - awatar

  Karolina Brzezińska

  24.07.2020
  24.07.2020

  Kochani serce mi rośnie wraz z rosnącą kwotą ❤️ Radość przepełnia, kiedy czytam pełne wsparcia komentarze ❤️ Ryczę jak bóbr, kiedy "Mama Aga" pokaże mi Filmik wspólnie stworzony dla Matiego przez Panie Nauczycielki i najbliższe Koleżanki & Kolegów ❤️ <- JESTEŚCIE WSPANIALI MOI DRODZY! Co jest najbardziej niesamowitym owocem każdej formy wsparcia? Otóż to, że prawie udało nam się WSPÓLNIE zapewnić pierwsze cztery miesiące leczenia i rehabilitacji! Możemy zaczynać z impetem i właśnie to robimy! Pierwszym krokiem w tym kierunku było usunięcie Mateuszkowi rurki tracheostomijnej, co zniósł bardzo dzielnie i, pokuszę się nawet, obudził po operacji z uśmiechniętym wyrazem twarzy. Po 24h obserwacji na OIOMie, mógł wrócić do siebie na salę, gdzie za sprawą pewnej wspaniałej Pani Doktor odwiedziło go kilka nowych koleżanek przebywających na tym samym oddziale ;) Na reszcie rówieśnicy- jupi. Próby odpowiadania na ich pytania lepsze niż zajęcia z Logopedą ;) Jedziemy dalej, nie poddajemy się!

  Zdjęcie aktualizacji 52 981

Komentarze


 • Ewa Czerwińska - awatar

  Ewa Czerwińska

  18.03.2021
  18.03.2021

  Wracaj do zdrowia 😀

 • Magda - awatar

  Magda

  28.09.2020
  28.09.2020

  Dużo zdrowia!

 • Dede Ch - awatar

  Dede Ch

  11.09.2020
  11.09.2020

  Pomagajmy

 • Ania K - awatar

  Ania K

  01.09.2020
  01.09.2020

  Zdrowia życzę i trzymam kciuki🤗

 • Przemek - awatar

  Przemek

  29.08.2020
  29.08.2020

  Trzymajcie się. Pozdrawiam życząc dużo sił i zdrowia

84 793 zł  z 120 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 341 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Karolina Brzezińska - awatar

Karolina Brzezińska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 341

Marzena - awatar
Marzena
20
Łukasz - awatar
Łukasz
15
Jakub - awatar
Jakub
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij