Zbiórka Pomóżcie,byśmy stanęli na nogach - miniaturka zdjęcia

Pomóżcie,byśmy stanęli na nogach

Norbert Mendyk - awatar

Norbert Mendyk

Organizator zbiórki

Witajcie Drodzy!

Mam na imię Andrzej, opiekuję się chorym Norbertem,  którego wspieram, w trudnych sytuacjach, jego życia.

Obaj zbieramy fundusze dla nas, na nasze leczenie ( zakup leków bardzo drogie, długotrwała rehabilitacja, dojazdy do specjalistów, protetyków ( daleko ), do innych specjalistów ), ponadto, obaj nie mamy lewych nóg, ja i Norbert i potrzebowaliśmy protez, także ten cel, był naszym priorytetem, bo chcieliśmy żyć, jak normalni ludzie.... i tutaj rzecz niesamowita, Norbert po amputacji, od której minęło, 7lat zaczął chodzić, i to jest wspaniałe...

jednak nastąpił problem Norbert, ma przykurcz,  nogi lewej, oprotezowanej i to jest powód, do długotrwałej rehabilitacji, i drogiego leczenia, w tym dalsza nauka dobrego chodzenia, w sumie, razem z Norbertem, musimy być pod kontrolą, rehabilitantów. 

Koszt, takiego leczenia, to w sumie za dwóch specjalistów, to msc. kilka tys. zł...

Norbert z głównym protetykiem 


teraz my w roli głównej w protezach w naszym domu.. Andrzej w protezie

          i niżej noga i proteza Norberta, nie udało skadrować  twarzy

             

Norbert choruję, na wiele chorób- 30 lat temu wykryto cukrzycę typu 1, ma też silne nadciśnienie tętnicze, uszkodzenie nerek, splotów nerwowych w organizmie, wrzody żołądka, depresja, do tego, prawie 8 lat temu, amputacja nogi lewej, na wysokości uda, dyskopatia i zwyrodnienie kręgosłupa, ponadto ma niedosłuch odbiorczy, lewego i prawego ucha, musi chodzić w aparatach słuchowych, do tego łuszczyca, nie utrzymanie moczu, niedokrwienie prawej nogi, grozi mu amputacja, tej nogi, która pozostała i wiele jeszcze innych chorób.

Ja nie ma lewej nogi, amputowana na wysokości podudzia, silne nadciśnienie tętnicze, dyskopatia, zwyrodnienie kręgosłupa, depresja, niedosłuch lewego ucha, uszkodzenie oskrzeli, płuc inne choroby.

potwierdzamy zbiórkę skanami dokumentów

KARTA INFORMACYJNA O AMPUTACJI LEWEJ NOGI U NORBERTA, W DNIU 12.07.2O10, W SZPITALU WOJSKOWYM - LUBLIN

KOLEJNE DOKUMENTY...

DOKUMENTY MOJE ANDRZEJ - GRUPA ZUSPCPR ORZECZENIE O STOPNIU NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

Zbieramy fundusze, na nasze leczenie, które jest strasznie drogie.

Mieszkamy razem,  wcześniej zmarł mój tata i mama, którzy starali, nam pomóc. Czasami bardzo jest ciężko, trudno nam posprzątać mieszkanie, do tego mamy silne bóle kręgosłupa, Norbert, ma dodatkowo, po amputacji od 8 lat, bóle fantomowe, straszny ból, nie do opisania, aż się krzyczy z bólu, tak to jest okropne, ja też, je czuję, co jakiś czas..tata uciął mi stopę w kosiarce, i teraz po 49 lat życia, czasami mam bóle fantomowe, ale strasznie dokucza mu kręgosłup, takie bóle, że nie jestem wstanie, cokolwiek robić, biorę na to strasznie drogie leki, leczymy się w poradni leczenia bólu, by ten ból zminimalizować, może uda się... do tego po konsultacji, u neurologa, powiedział lekarz, że potrzebujemy, długotrwałej obaj, rehabilitacji, i fizjoterapii, to jest dla nas koszt ogromny, nie wiemy, jaki sposób, nam pomóc, dlatego zwracamy się do ludzi, dobrej woli o pomoc, o wsparcie nas, jak kto może... 

Ostatnio, ja i Andrzej, przeżywamy trudne chwile, mamy duże kłopoty, jesteśmy osobami wierzącymi, dzięki modlitwie, jeszcze się nie załamaliśmy, walczymy, bo może jutro, znajdzie się, ktoś to nam pomoże, by przejść, przez trudy, tych dni...

Także Norbert, ma subkonto w FUNDACJI AVALON, KTO CHCIAŁBY WPŁACAĆ 1% LUB DAROWIZNĘ TO WSZYSTKIE DANE SĄ NA ULOTCE LUB NA STRONIE FUNDACJA AVALON, I WPISAĆ KONIECZNIE MENDYK,1155, TO WTEDY PIENIĄDZE  PRZEJDĄ DO NORBERTA BO TEN DOPISEK MENDYK,1155 JEST BARDZO KONIECZNY.

bez tego, wpłata nie zaksięguje się na naszym subkoncie, pójdzie nie wiem gdzie

ULOTKA FUNDACJI NASZEJ AVALON niżej małymi literami jest nr konta i w przelewie napisać MENDYK,1155 i środki finansowe, trafią, do Norberta.. dziękujemy, tym którzy, taką formą pomocy, pomogą.

STR 2

także jest możliwość, POMOCY poprzez specjalny sms w Fundacji, pomóc nam w leczenie naszych chorób, my poprzez ten sms, otrzymujemy 5 zł. 

ZDJĘCIE ULOTKI INFORMUJĄCEJ O SPECJALNYM SMS NA NORBERTA LECZENIE..

Dla nas, strata nóg, jest olbrzymią traumą, mimo że teraz mamy protezy.

Napiszę tyle, Norbert jeszcze do tej pory, nie doszedł do siebie, po utracie nogi. Tak ciężko, to zaakceptować i z tym żyć.

Norbert musiał mieć amputowaną nogę, bowiem wdała się martwica, stopa cukrzycowa, całej lewej nogi walczył od początku choroby, do amputacji 5 lat, silne rozrywanie ciała, skóry nogi, wydzielająca się ropa, ból w skali do 10, nie do wytrzymania, i karetki morfina, tyle mogli pomóc

Ja Andrzej, przeżyłem, to samo, tylko bez ataków, po utracie nogi, w kosiarce, jako małe 3 letnie dziecko, leżałem, długo w szpitalu, później kolejne reamputacje, bo kość rosła i przebijała mi skórę... moje dzieciństwo, to był tylko jeden świat, świat szpitali, jako dziecko, nie potrafiłem, sobie to wytłumaczyć, rozpacz rodziców, wyrzuty sumienia, mojego taty, do końca swojego życia, nie potrafił się z tym pogodzić, chociaż ja mu wybaczyłem... lata leczenia, uczenie się chodzenia, na protezach, spowodowały, stały uszczerbek na moim zdrowiu, nerwica, depresja, uszkodzenie całego kręgosłupa, to skutki mojej niepełnosprawności. 

mamy wiele marzeń, najważniejsze z nich pierwsze, to być na 100% samodzielną osobą, kolejne drugie... by żyć bez strachu, czy mamy finanse na życie, żywienie, zdrowie. Także, mamy marzenia by pojechać na PIELGRZYMKĘ DO MEDJUGORJE, FATIMA, I INNYCH ŚWIĘTYCH MIEJSC .. MOŻE MARZENIA SPEŁNIĄ SIĘ - I POJEDZIEMY, DZIĘKI POMOCY INNYCH OSÓB.

TE 2TYSIĄCE, CO JEST ZEBRANE, STOPNIOWO WPŁACANE, POSZŁY NA LEKI, LECZENIE, SPECJALISTÓW, INACZEJ, BYŁOBY NAM CIĘŻKO, COKOLWIEK ZROBIĆ.. JEST DUŻO WYDATKÓW, ALE TEŻ JEST CIEPŁO I DOBROĆ LUDZKA, TO SIĘ DOCENIA I ZA TO MY DZIĘKUJEMY...

Jeśli chodzi, o naszą sytuację majątkową, ja i Norbert, utrzymujemy się z niskich rent z ZUS. Dlatego jest bardzo ciężko..

Gdyby, nie wiara, modlitwa, dawno byśmy się poddali, przy takich problemach.

Dziękujemy Wam serdecznie Andrzej i Norbert.

Aktualności

 • Norbert Mendyk - awatar

  Norbert Mendyk

  14.11.17
  14.11.17

  Bardzo dziękujemy, tym wszystkim, którzy do tej pory, wsparli nas finansowo, jesteśmy bardzo wdzięczni, liczymy, że inni otworzą Swoje serce i nas wspomogą, przekazujcie ten apel od nas, do innych, udostępniajcie, w miarę możliwości wpłacajcie... pamiętamy o Was w naszych codziennych modlitwach... jeszcze dużo brakuje, do zebrania całości, ale ufamy, że pomożecie... na razie pieniądze, przeznaczamy bieżąco, na zakup leków, na leczenie, ale przyznam się szczerze, że nie na wszystko starcza, bowiem, to nie kolosalne kwoty... przepraszam, że tak piszę, ale życie jest nie ubłagane, i niesie, ze sobą kłopoty... i tak się, to życie na nas przenosi, i mamy czasami, nie za wesoło... cieszymy, się z tego, że mamy protezy, i że możemy samodzielnie, funkcjonować... to było nasze marzenie, jak to się spełniło, spełnią się inne... nie ustajemy w zaufaniu... pozdrawiamy

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.01.18
  16.01.18

  Pozdrawiam serdecznie 😊

  • Norbert Mendyk - awatar

   Norbert Mendyk - Organizator zbiórki

   16.01.18
   16.01.18

   I my serdecznie pozdrawiamy i bardzo dziękujemy, prosimy o rozszerzanie naszego apelu i prośby o wpłaty... Dziękujemy za wszystko jest ciężko, ale zawsze jest iskierka nadziei, więc w świetle nadziei, nadal idziemy dalej... DZIĘKUJEMY SERDECZNIE...

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.12.17
  26.12.17

  Pozdrawiam serdecznie

 • hejo - awatar

  hejo

  11.12.17
  11.12.17

  powodzenia

 • Sylwia - awatar

  Sylwia

  09.12.17
  09.12.17

  Pomagam i udostępniam po raz kolejny. Pozdrawiam Was serdecznie, życzę wszystkiego co najlepsze a przede wszystkim zdrowia.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.11.17
  13.11.17

  Życzę Wam wszystkiego co najlepsze i staram się w miarę możliwości wspierać. Pogody ducha i nie traćcie nadziei. Pozdrawiam

Norbert Mendyk - awatar

Norbert Mendyk

Organizator zbiórki

Wpłaty - 46

Damian - awatar
20
Damian
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Agnieszka Zieba - awatar
75
Agnieszka Zieba
Agnieszka Zieba - awatar
75
Agnieszka Zieba
Agnieszka Zieba - awatar
75
Agnieszka Zieba
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
wojtek - awatar
20
wojtek
Marta - awatar
10
Marta

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.