Zbiórka Walka Szymonka z Padaczką! - miniaturka zdjęcia

Walka Szymonka z Padaczką!

Karolina Kowszuk - awatar

Karolina Kowszuk

Organizator zbiórki


         Walczymy o zdrowie i przyszłość Szymona! Witaj! Dziękuję Ci, że czytasz ten tekst jak i za ewentualne wsparcie. Chcę żebyś wiedział/a, że doceniam to.

       Jestem ciocią walecznego, wesołego i wspaniałego Szymonka! 

       Szymon ma AUTYZM, padaczkę lekooporną a dokładnie ZESPÓŁ LENNOXA-GASTAUT,  BORELIOZE. Jest po usunięciu Guza Mózgu Hamartoma Podwzgórza. 

    

   Zbiórkę postanowiłam założyć, by pomóc mojej siostrze Irenie za jej zgodą w leczeniu jej synka Szymonka, które jest bardzo kosztowne. 

    Opisać historię Szymonka nie da się w dwóch zdaniach. 


       Szymonek urodził się 08.09.2011 r. To był wspaniały i niezapomniany dla nas okres. Szymonek skradł serca wszystkich dookoła. Skradł moje od pierwszej minuty. Nic nie zapowiadało tego, co wydarzy się w niedługiej przyszłości. Po skończeniu 15 miesiąca życia zaczęły się problemy rozwojowe. Szymon nie mówił kompletnie nic, przestał na nas patrzeć, reagować na nas, przestał okazywać swoje potrzeby. Pod koniec 2013 r. po wizycie u neurologa po diagnozie została stwierdzona PADACZKA. Kilka miesięcy później zdiagnozowano AUTYZM wczesnodziecięcy.  Diagnozy zwaliły nas z nóg. Irena (mama) rozpoczęła walkę o jego przyszłość! Robi i robiła zawsze wszystko, by pomóc Szymonkowi się rozwijać nawet własnym kosztem. Stan się pogarszał z dnia na dzień... Szymonek zaczął się okaleczać. Gryzł do krwi wszystkie części swojego ciałka. W poszukiwaniach, Mama Szymonka trafiła na Doktor specjalizującą się w leczeniu dzieci z Autyzmem. Po wnikliwym wywiadzie i badaniach stwierdziła, że Szymonek ma zapalenie błony śluzowej żołądka, refluks przełyku i nietolerancje na mleko i gluten. Wprowadzenie leczenia jak i diety (bez mleka, glutenu, cukrów i diety lekkostrawnej) dla Szymonka przyniosło oczekiwane efekty. Maluch przestał się okaleczać, co sprawiło, że powróciła nadzieja na jego powrót do zdrowia.

    To była cisza przed burzą- niestety!

     Ataki padaczkowe nie dawały o sobie zapomnieć. Z wiekiem stawały się coraz silniejsze. Od zawieszeń po utraty świadomości. Doszły do tego ataki drgawkowe raz na miesiąc.

    W wieku 5 lat Szymonek zaczął się Hiperwentylować całodobowo ( Hiperwentylacja to stan , w którym nagle zaczyna zbyt szybko i głęboko oddychać i zaczęły się bezdechy. Na początku hiperwentylacja i bezdechy były niewinne jednak z czasem przybrały niebezpieczną formę. Szymonek zaczął omdlewać bądź tracić przytomność w najmniej oczekiwanych momentach. Omdlenia występowały od kilku do kilkunastu razy dziennie. Mama Szymonka odwiedziła mnóstwo lekarzy, żeby znaleźć przyczynę hiperwentylacji. Nikt nie był w stanie pomóc Szymonkowi. 

       29.09.2017 r. Mama Szymonka jadąc z nim samochodem zauważyła, że Szymcio traci przytomność. Zjechała na pobocze, wzięła Szymka na ręce i zadzwoniła na pogotowie. Proszę sobie wyobrazić co czuje matka w takiej sytuacji.. Ten strach był ogromny. W szpitalu do którego trafił Szymonek zrobiono mu rezonans główki. Opis rezonansu i diagnoza wstępna, po raz kolejny zwaliły mamę z nóg! Rzadki GUZ MÓZGU HAMARTOMA PODWZGÓRZA. Mama Szymonka szybko wzięła się w garść i zaczęła szukać pomocy po za szpitalem. W przeciągu kilku dni skonsultowała Szymonka u specjalisty w Warszawie, który poinformował ją, że guz jest operacyjny. Kamień spadł z serca ale oczekiwanie na zabieg było okropne!

       30.11.2017r. Endoskopowe usunięcie guza mózgu z Warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Strach widząc dziecko wjeżdżające na sale operacyjną jest nie do opisania.. Na szczęście zabieg przebiegł bez żadnych komplikacji. Szymonek po 4 godzinach był już z mamą na sali pooperacyjnej. 

            Szymonek wracał do siebie bardzo szybko. 

                    15.07. 2018 r. Szymon wpada pierwszy raz w stan padaczkowy. Kilka ataków drgawkowych pod rząd konieczna była w tej sytuacji wlewka która i tak nie była w stanie przerwać ataków. Maluch trafia do szpitala. Wykonane  Badanie eeg jest fatalne. Lekarze stawiają diagnozę. Szczególne zespoły Padaczkowe , Zespół Lennoxa- Gastraut. To typ Padaczki lekoopornej. Niestety lekarze twierdzą, że jedynym ratunkiem jest leczenie olejem CBD, olejkiem z konopii. Na domiar złego okazało się, że Szymonek ma Candydozę, Clostridię i Boreliozę. 

        Szymonek cały czas się hiperwentyluje. Nie rozwija się prawidłowo. Dalej ma ataki każdego dnia z utratą świadomości i ataki drgawkowe zagrażające jego życiu. Nie śpi w nocy, najwięcej ataków ma właśnie w nocy.   Ciężko mu się komunikować ale jest bardzo Uśmiechniętym dzieckiem. Jego mama robi wszystko by jego dzieciństwo mimo wszystko było szczęśliwe. Dba o niego na każdym kroku!

 Jako ciocia Szymka proszę Was o pomoc. Moja siostra każdego dnia żyje w strachu, boi się o życie Szymonka. Stach przed kolejnym atakiem padaczki jest paraliżujący. Nie może spać. Chodzi po kilka razy w nocy sprawdzając czy maluch oddycha.  Leczenie przerasta możliwości mojej siostry. Wspieramy ich całą rodziną ale i tak jest to za mało. Pomóżmy jej, aby nie musiała się martwic o pieniądze na badania, lekarzy czy na leki, na leczenie olejem CBD, które jest bardzo drogie. I bardzo długotrwałe.  Aby spokojnie mogła spać wiedząc, że chociaż jest zabezpieczona finansowo. 

 Liczę na Waszą pomoc! Za każde udostępnienie i za każdy grosz będziemy wdzięczni Wam do końca życia! Dobro wraca. 


  Kochani pragnę też dodać, że Szymonek jest podopiecznym fundacji AVALON

 Szymonka numer identyfikacyjny to : Tarasiewicz- Aksamitowski, 9941


Wybierz kwotę

Aktualności

 • Karolina Kowszuk - awatar

  Karolina Kowszuk

  09.12.18
  09.12.18

  Dziś mija rok po operacji Szymcia. Jesteśmy na kontroli w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, czekamy na rezonans. Dowiemy sie czy guz zostal do konca usuniety, czy wszystko jest okeyyy... Pierwszy dzien i taka niespodzianka. " Swiety Mikolaj".. Mile spptkanie. Fakt, Szymek nie zbyt zadowolony z pobytu w szpitalu. Nie ma co sie dziwic. Nikt nie lubi Szpitali. Ja tez nie...Ale twardy z niego Kawaler. 😍

  Zdjęcie aktualności 22 821

Komentarze

 • Wojciech Borecki - awatar

  Wojciech Borecki

  06.12.18
  06.12.18

  Dużo zdrowko życzę dla Szymonka

 • Łukasz Półka - awatar

  Łukasz Półka

  12.11.18
  12.11.18

  W życiu nie liczą się pieniądze i pozycja tylko to kim człowiek jest. 😉 Pozdrawiam i życzę zdrowia. 😉

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.10.18
  27.10.18

  Brzmi tak jak objawy zatrucia organizmu metalami ciężkimi, wszystkie jego objawy. Pewnie zostanę uznany za nawiedzonego i znachora ale myślę że to od szczepień. Nie krytykuje rodziny w końcu każdemu każą się szczepić i przekonują, że to ok ale jestem innego zdania w tym temacie. Olej powinien faktycznie pomóc, warto poszukać też diet które nie stwarzają zagrożenia i ułatwiają pozbycie się tego dziadostwa z organizmu dziecka. Życzę wszystkiego dobrego życzę dużo sił mądrości i niech Was Bóg błogosławi

  • Karolina Kowszuk - awatar

   Karolina Kowszuk - Organizator zbiórki

   27.10.18
   27.10.18

   Jezeli chodzi o zatrucie metalami to na pewno jest. I na pewno to wina szczepien bez dwoch zdan. Jak ogarne jego jelita i zoladek w miare na pewno za odtruwanie sie wezme. Doktor prowadząca mowi zeby wszystko powoli robic. Dieta poki co jest dosyc dobra. W sumie ograniczenia ma ogromne nie mniej jed ak staramy sie zawsze te wartosciowe posilki podawac zeby mimo ograniczen byly bogate w skladniki odżywcze. Dziekujemy bardzo. Szczęście sie przyda. Mądrość tym bardziej i cierpliwosc. Pozdrawiam serdecznie Irena mama Szymonka😍

 • Roksana Woińska - awatar

  Roksana Woińska

  24.10.18
  24.10.18

  Powodzenia

  • Karolina Kowszuk - awatar

   Karolina Kowszuk - Organizator zbiórki

   27.10.18
   27.10.18

   Dziękujemy bardzo❤

 • Paulina Rodzinka - awatar

  Paulina Rodzinka

  15.10.18
  15.10.18

  walcz kochany dzielnie ;*

  • Karolina Kowszuk - awatar

   Karolina Kowszuk - Organizator zbiórki

   15.10.18
   15.10.18

   Nie poddajemy się ❤️😘

Karolina Kowszuk - awatar

Karolina Kowszuk

Organizator zbiórki

Wpłaty - 135

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Magda Orzełowska - awatar
10
Magda Orzełowska
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Wojciech Borecki - awatar
20
Wojciech Borecki
Gaba - awatar
20
Gaba
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Justyna Szymczak - awatar
10
Justyna Szymczak
Artur Trojanowski - awatar
20
Artur Trojanowski
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.