Zbiórka Pomóż mi stanąć na nogi! - miniaturka zdjęcia

Pomóż mi stanąć na nogi!

Katarzyna Krężel - awatar

Katarzyna Krężel

Organizator zbiórki

Witajcie! Jestem mamą Mateuszka i zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Mati urodził się jako skrajny wcześniak, ważył zaledwie 900gram. Na skutek przedwczesnego porodu, potężnego wylewu krwi do mózgu, jak również przebytego zapalenia opon mózgowych, moje dziecko cierpi na porażenie mózgowe dziecięce czterokończynowe, wodogłowie oraz wiele skomplikowanych wad, które temu towarzyszą. Zapalenie mózgowe niestety spowodowało również bardzo duże uszkodzenie nerwu wzrokowego, przez pierwszy rok życia Mateusz nie widział nic, lekarze niestety nie pozostawili nadziei na to, że kiedykolwiek i cokolwiek będzie jeszcze w życiu widział. Ale dziś już to wiem, że możliwości dzieci są niezbadane i wspaniałe. Moje dziecko po roku intensywnej rehabilitacji zaczęło odzyskiwać wzrok!  Mati na skutek zbyt wielu operacji w pierwszym półroczu życia niestety nie je również buzią, jest odżywiany pozajelitowo.  

Mimo wielu trudnych przejść Mati jest dzieckiem bardzo radosnym, ciekawym świata ale też upartym w dążeniu do swojego celu. Dzięki stałej rehabilitacji systematycznie rozwija się zarówno intelektualnie, jak i ruchowo. Wymaga na co dzień wielospecjalistycznej opieki medycznej, kompleksowej rehabilitacji, stałego zaopatrzenia w środki pielęgnacyjne, higieniczne, a przede wszystkim w sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny. Są to koszty, które w sposób znaczny przewyższają nasze możliwości finansowe. 

Obecnie Mateusz potrzebuje specjalistycznego zabiegu fibrotomii. Zabieg ten polega na operacyjnym zniwelowaniu przykurczy na całym ciele, które towarzyszą mu na co dzień. Pozwoli to w sposób znaczący usprawnić Mateuszka, postawić na nogi, a jednocześnie kompleksowo wpłynąć na jego rozwój zarówno ruchowy, jak i intelektualny. Metoda ta ma aż 97,5 % skuteczności! A dodatkowe pozytywne skutki to poprawa mowy, poprawa żucia, przełykania, ruchów mimicznych, wzrost łaknienia, redukcja zeza, poprawa wzroku i słuchu, czyli wszystko to co u Matiego jest zaburzone. 

Zabieg fibrotomii w Polsce kosztuje ok.12 000 zł i nie jest pokrywany przez NFZ. W jego przypadku na jednym zabiegu na pewno się proces leczenia nie zakończy. Po samym zabiegu należy natychmiast rozpocząć intensywną rehabilitację, jak również trzeba będzie kupić sprzęt rehabilitacyjny, który umożliwi mu w bezpieczny sposób prawidłową naukę chodzenia.  

Koszty będą bardzo wysokie, ale szansa na stanięcie na nogi Matiego jest obecnie bardzo duża. Zrobimy wszystko, aby nasze dziecko chodziło i było jak najbardziej sprawne jak to tylko możliwe przy tym schorzeniu.  

Nasz uparty wojownik się nie poddaje! Pomóżcie mu stanąć na nogi i cieszyć się życiem!

Aktualności

 • Katarzyna Krężel - awatar

  Katarzyna Krężel

  10.05.18
  10.05.18

  Bardzo serdecznie dziękuję za każdą dotychczasową wpłatę! Jest mi ogromnie miło poinformować, że mamy już pieniądze na sam zabieg! Był to dla mnie ogromny szok i zaskoczenie i nie ukrywam, że potrzebowałam kilku dni, aby dotarło do mnie, że Mati dostał od Was szansę na wielką zmianę w swoim życiu!! Jest to uczucie, którego nie sposób nazwać słowami! W imieniu Matiego serdecznie dziękuję! Mam również nadzieję, że uda się uzbierać potrzebną kwotę w całości, bo musimy zapewnić mu po samym zabiegu wszystko co potrzebne do rehabilitacji i dalszej pracy nad jego sprawnością. To po prostu musi się udać! :) Dziękuję!

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.04.18
  27.04.18

  Do wszystkich osób, które wpłacają! Jesteście Dobrymi Osobami!

 • Magdalena S. - awatar

  Magdalena S.

  27.04.18
  27.04.18

  Życzę zdrówka i trzymajcie się !! :D

  • Katarzyna Krężel - awatar

   Katarzyna Krężel - Organizator zbiórki

   27.04.18
   27.04.18

   Bardzo serdecznie dziękuję za wsparcie! ❤

Katarzyna Krężel - awatar

Katarzyna Krężel

Organizator zbiórki

Wpłaty - 145

Iwona - awatar
10
Iwona
Anonimowy Darczyńca - awatar
9
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Ania Ś - awatar
30
Ania Ś
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
K Grenda - awatar
500
K Grenda
Łukasz Bracki - awatar
300
Łukasz Bracki
Alicja - awatar
1
Alicja
Ania - awatar
100
Ania

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij