Zbiórka Pomoc kotce chorej na raka - zdjęcie główne

Pomoc kotce chorej na raka

5 658 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciły 143 osoby
Wpłać teraz Udostępnij
 
Monika Chrzanowska - awatar

Monika Chrzanowska

Organizator zbiórki

Jestem osobą, dla której los zwierząt nigdy nie był obojętny. 

Mieszkamy w Warszawie. Razem z mężem od 15 lat zajmujemy się pomaganiem w ratowaniu bezdomnych kotów, sterylizacją kotek, systematycznym (codziennym) dokarmianiem okolicznych "bezdomniaków". W lutym 2020 straciłam pracę, ale nadal wspieraliśmy różnego rodzaju zbiórki na rzecz zwierząt oraz dbaliśmy o okoliczne koty. Nie jesteśmy ludźmi majętnymi, ale w naszym 34-metrowym mieszkaniu stworzyliśmy rodzinę dla 3 futrzanych "bezdomniaków" przygarniętych ze schroniska i ulicy. W czerwcu 2020 przy okazji badań kontrolnych wykryto u jednego z naszych kotów agresywną postać chłoniaka, który zaatakował jelita. Ciężka operacja i przeprowadzona chemioterapia nie wyrwały naszego kota (Borsuka) z objęć śmierci. Częściowo źle zdiagnozowany (lekarze nie są nieomylni) odszedł 15 sierpnia 2020, po 2 miesiącach i 6 dniach walki z chorobą. Pozostawił nas w bólu i cierpieniu, jaki odczuwa się po śmierci członka najbliższej rodziny. Miesiąc później pod nasz dach przyjęliśmy małego, jednookiego kotka z fundacji Animals. Stwierdziliśmy, że damy jeszcze radę finansowo na przygarnięcie potrzebującego domu i miłości kotka.  (Diagnostyka i leczenie zmarłego Borsuka pochłonęło większość naszych oszczędności. )Ale jak to w życiu bywa 3 dni po przygarnięciu niepełnosprawnego kotka, mąż znalazł w przydrożnym rowie maleńką chorą koteczkę, której nie mógł zostawić samej sobie. I tak pod naszą opiekę trafił czwarty kot - chory i wymagający natychmiastowego intensywnego leczenia. Ruszyliśmy resztkę oszczędności.  I jeszcze dalibyśmy z tym wszystkim radę, gdyby nie dramatyczny fakt, który ujawnił się 2 dni później . Badanie kontrolne naszej najstarszej koteczki ujawniło raka (3 miesiące wcześniej badania były dobre!). To nasz drugi kot, który w ciągu ostatnich miesięcy zachorował na raka. Pierwotna diagnoza - chłoniak jelita cienkiego i prawdopodobny guz nowotworowy w płucach. Dokładna diagnostyka wykazała inny rodzaj raka - mastocytomę, postać trzewną (rzadkość).

Zostaliśmy postawieni w sytuacji bardzo trudnej. Ustaliliśmy co możemy sprzedać, żeby zdobyć pieniądze na operację, diagnostykę i leczenie.  Lecz sprzedaż czegokolwiek to czas, a już mamy umówiona operację kotki, której trzeba usunąć fragment jelita wraz z guzem i poddać jak najszybszej diagnostyce płuca.

Koszty miesięczne leczenia i diagnostyka postępu choroby i efektów leczenia to ok. 1000-1200 PLN/m-c . Mąż zarabia nieco poniżej średniej krajowej. Moja wysokość zasiłku to obecnie 908 PLN/m-c. (Zasiłek skończy mi się w czerwcu .)

Żyję już trochę na tym świecie i nigdy nie prosiłam nikogo o pomoc.

Jesteśmy z mężem jak większość Polaków. Starcza nam na codzienne wydatki i potrafimy wygospodarować trochę na nasze pasje czy hobby. Zawsze, niezależnie czy mamy oboje pracę czy też nie, wspomagamy kilka razy w miesiącu akcje zbierania funduszy na ratowanie kotów. Choćby drobnymi kwotami. 

Nie mamy wielu znajomych, mój Tata ma niską emeryturę, a Mama zmarła na raka w marcu tego roku... (niespodziewanie i w cierpieniach). Nie mamy gdzie poszukać pomocy.

Nie otrząsnęliśmy się jeszcze po śmierci Borsuka, a już śmierć upomina się o naszego kolejnego kota.

Tyle lat pomagaliśmy ratując bezdomne koty. Pomóżcie teraz nam uratować naszego kota , bo nam zaczyna już brakować środków...


W załącznikach kilka naszych wydatków na leczenie kociego raka u zmarłego w sierpniu naszego kota Borsuka z okresu czerwiec-sierpień 2020. I wyniki USG kotki Tuni, którą musimy ratować.

Pod linkiem zdjęcia Tuni oraz więcej załączników dotyczących naszych wydatków na ratowanie naszych przygarniętych kotów z okresu od czerwca 2020...

https://drive.google.com/drive/folders/1uNgXJY_S5jfXkRfrBlpTmzHYEJlbE9mM?usp=sharing

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Monika Chrzanowska - awatar

  Monika Chrzanowska

  06.05.21
  06.05.21

  Kochani. Dziś rano Tunia miała szczegółowe Usg. Zarówno guz w klatce piersiowej, jak i guzy w jamie brzusznej nie powiększyły się, nie powstały też nowe. Jeden w jelitach jest nieco zmieniony i jakby minimalnie większy, ale radiolog powiedział, że nie wygląda to na powód do większego zmartwienia. 17 maja mamy kontrolę u onkologa i wtedy będziemy też wiedzieć, jaka i kiedy czeka nas kolejna diagnostyka. Będziemy też znali zalecenia co dalszego leczenia.

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.05.21
  07.05.21

  Walczcie!!

  • Monika Chrzanowska - awatar

   Monika Chrzanowska - Organizator zbiórki

   10.05.21
   10.05.21

   Walczymy ! :-) Dzięki Wam jest nam o wiele łatwiej !

 • Antoś i Ziajka - awatar

  Antoś i Ziajka

  28.04.21
  28.04.21

  Symbolicznie, ale chociaż tyle. Powodzenia!

  • Monika Chrzanowska - awatar

   Monika Chrzanowska - Organizator zbiórki

   30.04.21
   30.04.21

   Bardzo dziękujemy w imieniu Tuni. Liczy się każda złotówka i każdy serdeczny gest od ludzi, którzy chcą nam pomóc. Walczymy i sie nie poddajemy. Tunia też wykazuje wolę walki - dzielnie znosi zarówno diagnostykę jak i leczenie. I wciąż z nami jest. Mamy nadzieję, że będzie jak najdłużej mimo ciężkiej choroby.

 • Łukasz Łęgowski - awatar

  Łukasz Łęgowski

  24.04.21
  24.04.21

  Razem z naszym cukrzycowym kocurkiem Puchatkiem, ściskamy kciuki by Tunia była z Wami jak najdłużej, może nawet wiele lat, wiara czyni cuda :) Doskonale wiemy jak to jest walczyć o zdrowie dla ukochanego futrzanego domownika i cieszyć się każdą chwilą :)

  • Monika Chrzanowska - awatar

   Monika Chrzanowska - Organizator zbiórki

   24.04.21
   24.04.21

   DZIĘKUJEMY. I za ciepłe słowa i za wsparcie zbiórki.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.04.21
  21.04.21

  Trzymam kciuki!

  • Monika Chrzanowska - awatar

   Monika Chrzanowska - Organizator zbiórki

   22.04.21
   22.04.21

   Bardzo, bardzo dziękujemy. Tunia dołącza tulaski :-)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.12.20
  17.12.20

  Jeszcze będzie dobrze i pięknie 🐈❣️

  • Monika Chrzanowska - awatar

   Monika Chrzanowska - Organizator zbiórki

   20.12.20
   20.12.20

   Oj, mam nadzieję Kochanie. Choć teraz trudno nam w to uwierzyć :-( Spokojnych i miłych świąt :-)

5 658 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciły 143 osoby
Wpłać teraz Udostępnij
 
Monika Chrzanowska - awatar

Monika Chrzanowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 143

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anna Klaist - awatar
Anna Klaist
12
Agata Pawlak - awatar
Agata Pawlak
10
Dorota - awatar
Dorota
30
Anna Ś. - awatar
Anna Ś.
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij