Zbiórka Michalina 29 tc 27cm 370 gram - zdjęcie główne

Michalina 29 tc 27cm 370 gram

208 530 zł  z 500 000 zł (Cel)
Wpłaciło 5 911 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Jarek Latuszek - awatar

Jarek Latuszek

Organizator zbiórki


Cześć!

Nazywam się Michalina i opowiem wam moją historię. 

Urodziłam się w 29 tygodniu ciąży. Ważyłam 370 gram i mierzyłam 27cm. W pewnym momencie brzuszek mamy przestał być dla mnie przyjazny.  Przestałam dostawać wystarczającą ilość tlenu i substancji odżywczych. Coś zakłóciło przepływ w pępowinie między mną a mamą. Przestałam rosnąć i przybierać na wadze... Postanowiłam żyć pomimo tego że lekarze nie dawali szans na  to że urodze się żywa.

Dzielnie walczyłam przez 12 tygodni. Jeszcze trudniejsza bitwa do stoczenia czekała mnie po wyciągnięciu z brzucha. Mój stan był krytyczny. Urodziłam się w zamartwicy i nie byłam w stanie sama oddychać więc robił to za mnie respirator. Musiałam mieć przetaczaną krew. (Ogólnie przez  4.5 miesięca  27 razy). Moja skóra była tak cienka że było widać jak bije moje seruszko. Mam powiekszone komory mózgu przez wylew II stopnia. Mój brzuszek był duzy i siny. Martwicze zapalenie jelit.  Pani doktor powiedział że to tykająca bomba ,która wybuchła w 14 dobie życia.  Musieli mnie przetransportować do innego szpitala na operację, ważyłam wtedy 540 gram.Rodzicom mówili że mój stan jest krytyczny i nie przeżyje operacji. Mama i Tata wiedzieli że jestem silna i sobie poradzę... W krótkim czasie przeszłam kolejną operację. ( 5 dni) Przez pewien czas miałam dwie stomie. Byłam żywiona pozajelitowo  przez co mam problemy z wątrobom. 19 marca przeszła bardzo silne zapalenie płuc, zatrzymała się akcja serca reanimacja  trwała  3 min. Wróciłam  spowrotem.

W szpitalu spędziłam 135 dni w tym 93 na Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka.Przez ten czas dzielnie pokonywałam wszystkie przeszkody oczywiście z pomocą lekarzy którzy dzielnie walczyli o moje życie. Teraz gdy już jestem w domu potrzebuje opieki wielu specjalistów:kardiologa,neurologa,okulisty, chirurga, pulmonologia, laryngologa i fizjoterapeuty.  Moi rodzice są  bardzo dzielni. Cały czas we mnie wierzyli i wspierali. Częste wyjazdy  na kontrole i rehabilitacja kosztują dużo pieniędzy. Dlatego zbieramy na moją rehabilitację(żebym nie odstawałaław  w  przyszłości od rówieśników) ,dalsze leczenie i codziennie zycie.Będziemy wdzięczni za każdą pomoc i wpłaconą złotówkę.

https://dziendobry.tvn.pl/a/michalinka-370-gramow-szczescia


http://www.szpitalkarowa.pl/aktualnosci/982-w-naszym-szpitalu-ratujemy-coraz-mniejsze-dzieci


https://www.facebook.com/groups/396169234748892/?ref=share


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Jarek Latuszek - awatar

  Jarek Latuszek

  17.12.2021
  17.12.2021

  🎄🎁Wszystkiego dobrego 🎄🎁 🎄Wesołych świąt 🎄 Życzy Michalina i rodzice 🎄🎁 Dziękuję bardzo z wszystkie wpłaty🎄🎁 🎄🎁🎄🎁🎄🎁🎄🎁🎄🎁🎄🎁🎄🎁🎄🎁

  Zdjęcie aktualizacji 84 121

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.12.2021
  24.12.2021

  Niech Bóg Ci błogosławi :)

 • Malgorzata Siatka - awatar

  Malgorzata Siatka

  15.12.2021
  15.12.2021

  Duzo zdrówka 😘

 • Łucja, Lena, Paulina - awatar

  Łucja, Lena, Paulina

  11.11.2021
  11.11.2021

  Walcz dzielnie Słoneczko 🔆

 • Justyna - awatar

  Justyna

  10.11.2021
  10.11.2021

  Dużo zdrówka i wytrwałości ❤

 • MARIA W. - awatar

  MARIA W.

  10.11.2021
  10.11.2021

  Mam wnuczkę, która też się urodziła malutka i walczy w szpitalu. Będę się modlić za takie małe kruszynki o zdrowie.

208 530 zł  z 500 000 zł (Cel)
Wpłaciło 5 911 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Jarek Latuszek - awatar

Jarek Latuszek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 5 911

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Katya - awatar
Katya
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij