Zbiórka Walczymy o życie Mikołaja - miniaturka zdjęcia

Walczymy o życie Mikołaja

Iwona Bittner - awatar

Iwona Bittner

Organizator zbiórki

Trwa okres rozliczeń PIT-ów.Prosimy o przekazanie swojego 1% podatku dla Mikołaja.Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać nr. KRS: 0000497348  Cel szczegółowy: MIKOLAJ22   Dziękujemy.

Na fb utworzyliśmy Bazarek dla Mikołaja, można wstawiać rzeczy na aukcję lub je kupować Zapraszamy

                 Moim jedynym marzeniem jest żyć – walka Mikołaja ( lat 22 ) z nowotworem.

9 Stycznia 2017 usłyszałem diagnozę, która zabrzmiała jak wyrok. Po słowach lekarza, że jest to mięsak Ewinga, całe moje życie załamało się. Słowa takie jak „nieoperacyjny”, „złośliwy” spadały na mnie jak gromy z nieba. Z niegroźnie brzmiącej biopsji, zrobiła się operacja, której skutki odczuwam do dziś. Potrzebuję specjalistycznej rehabilitacji. Musiałem zrezygnować ze swojego życia, wziąć urlop zdrowotny na studiach, z nadzieją że kiedyś wrócę na uniwersytet, zostanę biologiem ze specjalizacją medyczną. Nie wybrałem tego kierunku bez przyczyny. Przyszło mi walczyć z chorobą, o której wiele czytałem, zawsze interesował mnie zdrowy tryb życia,  dlatego z początku wydało mi się to ironią losu. Nadal czasem nie wierzę, że to przydarzyło się  mnie, niestety życie szybko sprowadza mnie do smutnej codzienności. Dzięki wsparciu najbliższych, nie poddałem się, nadal walczę i mam nadzieję wygrać.

Szukam drogi (a właściwie mogę powiedzieć, że nią kroczę), która pomoże nie tylko mi, ale przetrze szlaki dla innych, którzy czują, że są w beznadziejnej sytuacji. Na tą chwilę jedną z opcji jest bardzo kosztowne leczenie w klinice w Meksyku-jestem w trakcie przygotowania się do konsultacji i wyceny całej terapii, której przewidywany koszt to kwota 400 tys. zł. na 6 tygodni leczenia. Metoda ta to immunoterapia.

 Zdrowa już dziś osoba, powiedziała mi kiedyś „rak to nie wyrok” i bardzo chcę w to wierzyć. Moim jedynym marzeniem jest żyć. Niestety leczenia jest  bardzo kosztowne i nie stać mnie, żeby iść dalej. Bardzo chciałbym żyć w świecie, gdzie wszelkie możliwe metody leczenia są dostępne dla każdego i wierzę, że im więcej przetartych szlaków, tym bardziej realna jest moja wizja. Nie umiem wyrazić tego słowami, jak cenne jest życie, szczególnie wtedy, kiedy strach i śmierć codziennie zaglądają Ci w oczy. Każda moja nadzieja:- na błąd, na dobre rokowania zostaje brutalnie zniszczona przez potwierdzające najgorsze obawy diagnozy, a statystyki paraliżują strachem każdy mój następny ruch.

 Bliscy wspierają mnie finansowo jak tylko mogą, ale zasoby kończą się. Dlatego bardzo proszę o pomoc. Twoje wsparcie daje mi szansę na przeżycie, a jeśli mi się uda, to i ja do końca życia będę mógł pomagać innym, służyć swoją wiedzą i doświadczeniem.

D Z I Ę K U J Ę.

https://www.facebook.com/events/107511993394670/?notif_t=plan_user_invited¬if_id=151665070220241          ZAPRASZAMY

PODZIĘKOWANIE

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za okazaną pomoc i troskę,za każdą formę wsparcia. Dziękujemy Wszystkim, którzy przybyli 03.02.18 na koncert charytatywny mis i gongów tybetańskich grany przez Leszka Angulskiego dla Mikołaja (Rejs na przystani we Włocławku) oraz tym, którzy dotrzeć nie mogli. Leszku wielki ukłon w Twoją stronę,a także Gosi,Marzenki,Iwony,oraz tych wszystkich, którzy uczestniczyli w tworzeniu tego wydarzenia. Dziękujemy darczyńcom za przedmioty wystawione na licytację.Dziękujemy Tym ,którzy wspierają nas całym sercem w kraju i za granicą ,Tym, którzy organizują różnego rodzaju akcje i koncerty mające na celu zbiórkę pieniędzy na kontynuację leczenia Mikołaja.Dziękujemy włocławskim szkołom, które zaangażowały się do pomocy, także Uniwersytetowi Warmińsko-Mazurskiemu w Olsztynie. Dziękujemy Wszystkim, którzy wspierają Mikołaja na www.pomagam.pl/mikolaj22  . Jesteście naszą LUDZKĄ RODZINĄ

My biggest dream i to live-Mikołaj, 22-year-old, fights with a tumor

On 9 th of October 2017 I heard the diagnosis thatsounded like a death sentence. When the doctor said that this was Ewing’ssarkoma (bones cancer), my entire life plans collapsed in one second. Suchwords as „non-operational” or „ malicious” fell on me like a „thunder from theblue sky”.The biopsy, turned to be an operation which effects I can feel uptoday.I need a specialized rehabilitation. I had to give up my present life,took a health care leave at the university, with hope that one day I willreturn there and become a biologist with the specialization in medicine. Ididn’t choose this specialization with no reason; I have been always interestedin the healthy lifestyle  and now I haveto fight with the disease that I had read a lot about. That’s why at thebeginning I thought it was a bit ironic...I still sometimes can’t believe thatit has happened to me. Thanks to the support of my family I don’t give up,still fight and hope to win that battle.

I’m looking for the way, or I can even say that I’malready stepping it, that will help not only me but also those who can feelthat they are in the hopeless situation and can’t see the way out. At themoment, one of the options is a very expensive treatment in a clinic inMexico.The cost of it is about 100 thousand dollars for six weeks oftherapy.I’m in the process of consultation. This method is called immunotherapy.

One survivor, who was treated this way and today ishealthy, once told me that the cancer is not a death sentence and I believe it.Today my only dream  is simple- Just tolive. Unfortunately, the treatment is very expensive and I can’t afford to goon much further...I would like to live in the world where all known, naturaland efficient methods of treatment would be available for everybody and Ireally believe that the more unconventional ways will be taken, the more realmy vision can be in the future.  It’sdifficult to express  how precious  life is, especially when fear and death lookinto your eyes every day. My hope is sometimes destroyed by statistics ordiagnosis but I try not to follow the fear. 

My relatives have been supporting me for the  year nowbut our financial reserve is shorting down very quickly.That’s why I’m asking foryour help. Even small support will give me a chance of a lifetime and if I manageto overcome my disease in an alternative way I will be able to help others bymy experience and bitter but deep knowledge of the topic.

Thank you

facebook.com/events/107...

 WELCOME


Komentarze

 • Agnieszka Trawińska - awatar

  Agnieszka Trawińska

  23.02.18
  23.02.18

  wpłaciłam pieniążki za karnet na Capoeira ale niestety nie mogłam tego dopisać w tytule wpłaty

  • Iwona Bittner - awatar

   Iwona Bittner - Organizator zbiórki

   23.02.18
   23.02.18

   Dziękujemy za wpłatę i za dopisek za co jest wpłata.To ułatwia pracę.

 • MARIA SINCZEWSKA - awatar

  MARIA SINCZEWSKA

  22.02.18
  22.02.18

  Zapłaciłam,zapomniałam jednak dodać ''zielone korale''

  • Iwona Bittner - awatar

   Iwona Bittner - Organizator zbiórki

   22.02.18
   22.02.18

   Dziękujemy Pani Mario,(dziękujemy również za napisanie za jaki przedmiot jest opłata - to bardzo ułatwia nam pracę )

 • K.B. - awatar

  K.B.

  21.02.18
  21.02.18

  Zdrowiej chłopie :)

  • Iwona Bittner - awatar

   Iwona Bittner - Organizator zbiórki

   22.02.18
   22.02.18

   :)

 • Maggie Haur "świecznik z Wloch" - awatar

  Maggie Haur "świecznik z Wloch"

  20.02.18
  20.02.18

  Piękny włoski świecznik z licytacji

  • Iwona Bittner - awatar

   Iwona Bittner - Organizator zbiórki

   20.02.18
   20.02.18

   Dziękujemy

 • Maggie Haur "Żydek" - awatar

  Maggie Haur "Żydek"

  20.02.18
  20.02.18

  Żydek z licytacji

  • Iwona Bittner - awatar

   Iwona Bittner - Organizator zbiórki

   20.02.18
   20.02.18

   Bardzo dziękujemy,również w imieniu babci Mikołaja

Iwona Bittner - awatar

Iwona Bittner

Organizator zbiórki

Wpłaty - 605

Tomasz Langnerowicz - awatar
140
Tomasz Langnerowicz
naszyjnik czerwowny - awatar
40
naszyjnik czerwowny
Małgosia N1 - awatar
15
Małgosia N1
Agnieszka Trawińska - awatar
40
Agnieszka Trawińska
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Kasia NŁ - awatar
170
Kasia NŁ
Małgorzata-biżuteria - awatar
35
Małgorzata-biżuteria
MARIA SINCZEWSKA - awatar
55
MARIA SINCZEWSKA
Małgorzata niebieskie korale - awatar
25
Małgorzata niebieskie korale
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij