Jarek Sośniak - awatar

Jarek Sośniak

Organizator zbiórki

Jeszcze niedawno nawet nie przypuszczaliśmy, że przyjdzie nam poprosić o pomoc - mówią Patrycja i Marcin.- Zawsze radziliśmy sobie sami, a kiedy nadarzała się okazja, dzieliliśmy tym,co mamy. Bo przecież mieliśmy niewiele, a jednocześnie tak dużo - siebie,kochanego trzylatka Jasia, przyjaciół, pracę. Wszystko zmieniło się 4 listopada2016 roku...

 

Pozwólcie, że przedstawię Wam Mikołaja. Ten mały chłopiec jest dla mnie niezwykły z kilku powodów. Po pierwsze jest synem moich przyjaciół, a po drugie imię dostał po tym, w którego od lat wcielam się, by zobaczyć uśmiech na twarzach chorych dzieci.
Ale po kolei.
Patrycja i Marcin Foltyńscy to moi przyjaciele. Długo musiałem ich przekonywać, że warto poprosić o pomoc. Robię to pełen wiary, że dobro naprawdę wraca. Od 6 lat prowadzę akcję charytatywną. Dwa razy do roku maluję brodę na biało i jako Święty Mikołaj odwiedzam chore dzieciaki na szpitalnych oddziałach. Patrycja i Marcin od początku byli ze mną. Choć nie mają wielkiego majątku, zawsze, ale to zawsze, wspomagali moje działania. Nie mieli wątpliwości, że cierpiącym  maluchom warto podarować trochę radości.
Teraz ja nie mam wątpliwości, że te radość warto dać ich synkowi. 4 listopada 2016 roku urodził się maleńki Mikołaj, wywracając świat moich przyjaciół do góry nogami.Byli bardzo szczęśliwi, czekając na przyjście na świat drugiego synka, a my wszyscy cieszyliśmy się wraz z nimi. Nic nie wskazywało na komplikacje,Patrycja czuła się świetnie. Nikt więc nie mógł spodziewać się tego, co się wydarzyło. Mikołaj urodził się w zamartwicy, był niedotleniony. Problemy z oddychaniem trwają do dziś, wcześniej był zaintubowany, obecnie po tracheotomii. To jednak nie wszystko – Mikuś urodził się wiotki, z przykurczem nóżek, z wnętrostwem.  Ponieważ maluch był karmiony przez sondę, stracił odruch ssania, nadal ma wielkie problemy z połykaniem, dlatego rodzice karmią go przetoką, podając pokarm bezpośrednio do żołądka. Pierwsze pięć miesięcy jego życia to oddział intensywnej terapii w Ośrodku Pediatrycznym w Łodzi. Rodzice trwali przy nim niestrudzenie, starając się nie zapominać o starszym synku – trzyletnim Jasiu – który przecież także potrzebuje ich uwagi. Choć od dwóch miesięcy są razem w domu, wydatki na dojazdy do szpitala (130 km w jedną stronę) i noclegi w szpitalnym hotelu sprawiają, że ich oszczędności stopniały w błyskawicznym tempie. Nie poddają się jednak i walczą o  synka. A ja wierzę, że ich miłość i troska doda mu sił.

Do codziennych potrzeb chorego dziecka moi dzielni przyjaciele zdążyli przywyknąć, chociaż to całkowicie zmieniło ich życie. Ale Mikuś rośnie i pojawiają się nowe. Sama miłość nie pomoże mu stanąć na własnych nogach. Mikołaj ma obniżone napięcie mięśniowe, a pomóc mu może jedynie rehabilitacja i ćwiczenia z fizjoterapeutą. Tylko w ten sposób maluszek może zyskać sprawność, a w przyszłości samodzielność. Im wcześniej zacznie ćwiczyć, tym więcej zniszczeń uda się naprawić. Dzieci nie powinny tak cierpieć, zawsze uważam to za pomyłkę ślepego losu, kiedy najmłodsi chorują. Kochani, pomóżcie mnie i całej Ekipie Świętego Mikołaja naprawić to,co ewidentnie spartaczył los.

 

Komentarze

 • Magdalena Zięba - awatar

  Magdalena Zięba

  23.10.17
  23.10.17

  Zdrowiej Miki :-*

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.08.17
  29.08.17

  ŻYCZYMY POWROTU DO ZDRÓWKA MAŁEMU FOLTYSIOWI (PIELUSZKI)

 • Agata - awatar

  Agata

  28.08.17
  28.08.17

  Powodzenia.Dużo siły i zdrowia życzę.

 • D. Kossakowska - awatar

  D. Kossakowska

  17.08.17
  17.08.17

  Dużo zdrówka!!

 • Szymon Bernaczyk - awatar

  Szymon Bernaczyk

  28.07.17
  28.07.17

  Szybkiego powrotu do zdrowia!!!Trzymam kciuki!!!Pozdrawiam

Jarek Sośniak - awatar

Jarek Sośniak

Organizator zbiórki

Wpłaty - 151

Monika Chrzanowska - awatar
100
Monika Chrzanowska
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Magdalena Zięba - awatar
50
Magdalena Zięba
Damian Ubowski - awatar
101
Damian Ubowski
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Katarzyna Szrom - awatar
1 649
Katarzyna Szrom
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
MonikaK - awatar
20
MonikaK
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij