Zbiórka Wylew nie wyrok pomóż Kornelce - zdjęcie główne

Wylew nie wyrok pomóż Kornelce

198 373 zł  z 500 000 zł (Cel)
Wpłaciły 8 204 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Paulina Szczepaniak - awatar

Paulina Szczepaniak

Organizator zbiórki

Witajcie,
W maju 2019 roku urodziłam córeczkę. Kornelia przyszła na świat w 7 miesiącu ciąży. Niespodziewany poród, płacz, strach, nerwy i bezsilności to emocje, które czuliśmy w tamtej chwili i które towarzyszą nam do dziś. Po porodzie, okazało się, że Kornelia urodziła się w zamartwicy, co doprowadziło do niedotlenienia mózgu.Nie usłyszałam płaczu mojego dziecka.. Nie zobaczyłam jej różowego ciałka ... Kornelia była cała czarna, nie oddychała.. Jej malutkie ciałko migło mi tylko przed oczami i zniknęło za drzwiami obok.. Tam walczyli o Nią, o jej malutkie życie.. O pierwszy oddech..

Gdy rano udałam się do mojej córeczki  zobaczyłam Ją w worku, podłączoną pod milion kabli.. Wokół było pełno aparatury.. Resporator, pulsoksymetr, pompy infuzyjne, kable sięgające nawet nie wiem dokąd.. To pierwszy widok.. Później pod tym wszystkim ujrzałam Ją... Malutka, nie oddychającą samodzielnie ..

W pierwszej dobie życia Kornelka doznała wylewów 4 stopnia, najgorszych jakie mogła doznać.. Dawano jej 5% szans na przeżycie.. Nie rozumiałam dlaczego moje maleństwo, takie kruchiutkie, bo ważyła troszke wiecej jak kg cukru 1400g musi żegnać się z życiem..Siedziałam przy niej całymi dniami, modląc się, aby się nie poddawała.
Kornelka przeżyła .. Cudem ..

Liczyłam się z tym, że będzie cieżko, jednak byłam dumna z mojej małej bohaterki. Niestety los nas nie oszczędzał.. Kolejny cios i diagnoza - wodogłowie, retinopatia, negatywne wyniki badania słuchu. Musieliśmy wynajmować tlen po wyjściu ze szpitala, w którym Kornelka spędziła wiele czasu..

Ale lista tego, co nas spotkało się nie kończy..

Kolejna kłoda pod nogi - torbiele na jajnikach, konieczność zastawki mózgowej..Brak mi sił, ale nigdy nie pomyślałam, że się poddam, że rezygnuję. Podnoszę rękawice rzuconą przez los i podejmuję walkę. Walkę o moje dziecko, moją waleczną wojowniczkę, która przeszła już tak wiele.. 

Jednak w walce o życie i zdrowie Kornelii potrzebujemy pomocy. Sytuacja życiowa w jakiej obecnie się znajdujemy oraz pomoc otrzymana od bliskich nie wystarcza. Częstotliwość wizyt lekarskich jest ogromna.  Wylewy zostawiły po sobie spustoszenie i lekarze musieli wykonać operacje wszczepienia zastawki komorowo- otrzewnowej  w główkę, w innym przypadku malutka by zmarła. TA ZASTAWKA BĘDZIE NA CAŁE ŻYCIE, JEST TO TYKAJĄCA BOMBA. KORNELKA CAŁE ŻYCIE BĘDZIE MUSIAŁA WALCZYĆ O SPRAWNOŚĆ, A I TAK NIE JEST PEWNE CZY BĘDZIE SŁYSZEĆ, CHODZIC, MÓWIĆ, ROZUMIEĆ.

 Do listy chorób dołączył zespół Westa--padaczka lekooporna. Każdy atak niszczy mózg Korneli, po cząsteczce zabiera Nam nasze dziecko 😭 Malutka nie reaguje na dźwięki, nie wodzi wzrokiem nie przewraca się na boki, nie łapie zabawek..

Kornelka ma również porażenie mózgowe, korowe uszkodzenie wzroku, niedosłuch i musi nosić aparaty słuchowe.

Błagamy Was ludzi o wielkich sercach  o chociażby 1 złotówkę, która da szansę na normalne życie Kornelii. Każdy grosz zostanie przeznaczony na potrzeby, ktorych jest cała lista. Kornelka chce tylko poznać świat, chodzić, mówić, bawić się.. A my o niczym innym nie marzymy..

Wydatków mamy coraz więcej specjalistyczny sprzęt taki jak pionizator, ortezy, kombinezon, czy choćby okulary. Leki, suplementy, liczne wyjazdy, wizyty lekarskie, codzienna rehabilitacja, terapie.. W stanie Kornelki wydatki są nieprzewidziane wiele wyskakuje nagle.. A my musimy być gotowi..

Błagamy pomoż Nam walczyć o Nasze dziecko, pomoż nam powstrzymać codzienne cierpienie Kornelki.

Nasza codzienność to intensywna rehabilitacja, na której Kornelka bardzo cierpi, ale niestety nie mamy innej drogi. 

Wierze w dobrych ludzi oraz w to, że dobro wraca. Jeśli dotrwałeś do końca, dziękuję 💓


Chciałabym również zaprosić Was do grupy na Facebooku, gdzie trwają licytację dla malutkiej może znajdziesz coś co zechcecie wystawić dla Kornelki 💕 :

https://www.facebook.com/groups/413271762668401 

Możesz pomóc również w inny sposób rozliczając 1 % podatku :

Fundacja "Serca dla maluszka" 

W DEKLARACJI PIT:

NUMER KRS: 0000387207

CEL SZCZEGÓŁOWY 1%:  811 KORNELIA SMOLUCHOWSKA

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim z całego serca ❤
Dzięki Wam życie naszej kruszynki jest łatwiejsze.

Rodzice Kornelki ❤


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jeżeli ktoś zechciałby śledzić nasze losy zapraszamy na nasz Instagram  : @kornelka_i_walka_o_zycie

Aktualizacje


 • Paulina Szczepaniak - awatar

  Paulina Szczepaniak

  14.09.2021
  14.09.2021

  Hej kochani ❤️ Chcielibyśmy z całego serca podziękować za każdą wpłate i udostępnienie zbiórki. Kwota zebrana przez te 2.5 roku trwanie zbiórki pozwoliła nam na zapewnienie terapii i leczenia Kornelce. Chcemy nadal walczyć o przyszłość Kornelki, dlatego ta zbiórka zostanie zamknięta i utworzymy nową na kolejne 2 lata terapii i walki o lepsze jutro. Dziękujemy ❤️

  Zdjęcie aktualizacji 74 463

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.09.2021
  15.09.2021

  Kornelka badz dzielna

 • Ewela - awatar

  Ewela

  12.09.2021
  12.09.2021

  Dużo zdrówka dla naszej dzielnej Kornelci🙏😘❤️❤️❤️Będzie dobrze🙏😊😊

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.08.2021
  10.08.2021

  Dużo zdrówka dał bohaterki ❤️❤️❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.07.2021
  21.07.2021

  🙏🙏🙏

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.07.2021
  01.07.2021

  Bede sie modlil za was

198 373 zł  z 500 000 zł (Cel)
Wpłaciły 8 204 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Paulina Szczepaniak - awatar

Paulina Szczepaniak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 8 204

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Paweł - awatar
Paweł
50
Jerzy Derda - awatar
Jerzy Derda
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij