Zbiórka Remont domu po pożarze ... - miniaturka zdjęcia

Remont domu po pożarze ...

Julka Gąsior - awatar

Julka Gąsior

Organizator zbiórki

Mam na imię Julia, mam 23 lata i jestem studentką 3 roku pedagogiki z edukacją włączającą. Od urodzenia mieszkam z dziadkami. Zwracam się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli nie tylko w swoim imieniu ale również w imieniu mojej babci Marii o pomoc w odbudowie naszego domu. 26 września o godzinie 19:44 w naszym domu w Skomlinie wybuchł pożar. Dzięki szybkiej interwencji Straży Pożarnej zostało zniszczone tylko wnętrze domu wraz z jego wyposażeniem, stolarką okienną i drzwiami. Sytuacja nasza jest o tyle tragiczna, że w przeciągu 1,5 roku nawiedziło naszą rodzinę pasmo nieszczęść. W czerwcu minął rok od śmierci mojego dziadka, którą bardzo przeżyłam. W lipcu tego roku moja babcia Maria po raz drugi dostała udaru, który ograniczył jej sprawność psychofizyczną. Myślałam wtedy, że jak na tak krótki czas to wystarczy tych nieszczęść. Ale życie potrafi być nieobliczalne. Tydzień po wyjściu babci ze szpitala, ja ze względu na powracające odmy płucne ( choruję od 17r.ż) znalazłam się w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu, gdzie lekarze podjęli decyzję o natychmiastowej operacji. Ze względu na zaawansowany stan choroby przeszłam w ciągu tygodniu dwie operacje. W swoim życiu przeżyłam już 7 odm samoistnych. Do tej pory nie poznałam ich przyczyny. 

Proszę mi wierzyć, że myślałam, że jest to już koniec zła, które mnie dotyka. Nie zdążyłam jeszcze dojść do sił fizycznych i psychicznych kiedy wydarzyła się tragedia pożaru naszego domu. 

Ze względu na moją chorobę niezbędne jest mycie-czyszczenie i dezynfekcja ścian w całym budynku. Po wstępnych oględzinach dwóch firm, które sprowadziłam do naszego domu oszacowano koszt wykonania tej usługi rzędu 5-6 tys. Dotyczy to tylko usuwania substancji szkodliwych ze ścian, drzwi i podłóg. Poszerzenie tej usługi na mycie niespalonych mebli i innych rzeczy byłoby droższe niż zakup nowych. W związku z tym wszystko co było w wyposażeniu domu nie nadaje się do użytku. Sytuacja jest tym bardziej przytłaczająca, że niedługo mogą nadejść trudne warunki pogodowe i mam wielką obawę czy uda nam się z babcią wrócić do domu na Boże Narodzenie. W obecnej chwili z babcią i naszymi czworonogami przebywamy u rodziny 20 km od domu rodzinnego.
Światełko w tunelu pojawi się dla mnie i mojej babci tylko wtedy kiedy na naszej drodze staną ludzie dobrego serca, ludzie, którzy rozumieją potrzeby tych, których życie doświadcza bardzo często. Życie w obecnej sytuacji nie dało mi wyboru dlatego proszę jeszcze raz wszystkich tych, którzy chcą mi pomóc o wsparcie. Będziemy wdzięczne i z góry dziękujemy za każdą wyciagnietą do nas pomocną dłoń.Za okazaną pomoc będą wdzięczne również nasze kochane czworonogi dla których ta sytuacja również stała się stresująca.
Niedawno to ja siedziałam po drugiej stronie ekranu i nigdy nie przypuszczałam, że będę musiała prosić o pomoc. 

Wybierz kwotę

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.10.18
  10.10.18

  Chłopaki z grupy dadzą radę . Powodzenia

 • Martyna Kaźmierczuk - awatar

  Martyna Kaźmierczuk

  07.10.18
  07.10.18

  Życzę Ci aby doszło do 100% :) Trzymam mocno kciuki za Ciebie i Twoją babcię.

 • Mała wielka pomoc - awatar

  Mała wielka pomoc

  07.10.18
  07.10.18

  ♡♡♡♡♡♡♡♡

 • Oliwia Dunaj - awatar

  Oliwia Dunaj

  07.10.18
  07.10.18

  Teraz już musi być tylko lepiej :) Mocno trzymam kciuki!

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  07.10.18
  07.10.18

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

Julka Gąsior - awatar

Julka Gąsior

Organizator zbiórki

Wpłaty - 631

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Marek Czaja - awatar
50
Marek Czaja
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Marta M - awatar
20
Marta M
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
99
Anonimowy Darczyńca
Rafał Cichoń - awatar
500
Rafał Cichoń
Katarzyna - awatar
50
Katarzyna
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.