Mummy to zielonooka, delikatna piękność, której historia w Kociej Łapce zaczęła się w 2014 roku. Kotka trafiła pod naszą opiekę ze swoimi niesamodzielnymi dziećmi. Wykarmiła 6 swoich dzieci, a później przygarnęła jak swoje kolejne 3 okruszki, które straciły swoją mamę. Miała po sterylizacji zostać wypuszczona, ale jej przenikliwie zielone spojrzenie sprawiło, że daliśmy jej szansę, mimo iż na początku nie chciała z człowiekiem mieć za wiele do czynienia. 

Mummy od samego początku dała się poznać jako niesamowicie łagodny, bezkonfliktowy i spokojny kot. Z każdym kotem stara się żyć w zgodzie i przyjaźni, zresztą uwielbia kocie towarzystwo, przy nich czuje się bezpiecznie, dzięki nim jest też odważniejsza. Jednak przez te wszystkie lata koteczki nigdy nikt nie pokochał, a to dlatego, że była płochliwa i unikała bezpośredniego kontaktu z człowiekiem. Była kotem żyjącym obok człowieka, nie dawała się pogłaskać, przytulić, więc po co komu taki kot... 

Kwiecień 2018. Początek choroby...

Mummy była kotem, który przez cały okres pobytu w domu tymczasowym nie chorował. To się zmieniło jednak w kwietnia 2018 roku, kiedy zaczęła mieć typowe objawy zapalenia górnych dróg oddechowych - zaczęło się od kataru, kichania, z każdym dniem była bardziej osowiała, leczenie nie przynosiło efektu, a dodatkowo koteczka nie chciała współpracować. Po rozmowie z doktor zdecydowaliśmy o leczeniu szpitalnym. I kiedy Mummy trafiła do lecznicy,  przeżyliśmy pierwszy szok. Okazało się, że nie jest to zapalenie górnych dróg oddechowych, a postępujący na jej pysku ziarniniak eozynofilowy, który został potwierdzony badaniem histopatologicznym. Zaczęło się intensywne leczenie. Wprowadziliśmy też odpowiednią dietę, która jest niezwykle ważna przy tej chorobie. Mummy nie mogła też wrócić do domu, ponieważ intensywne leczenie w warunkach domowych było przy kocie niewspółpracującym niemożliwe. Leczenie trwało 3 miesiące - mieliśmy w tym czasie wyciszenie choroby, jak i gwałtowne załamania - ziarniniak objął wtedy również Mummy nosek oraz łapki.

Powrót domu zupełnie odmienionego kota... i kolejna pochyła...

Mummy wróciła do domu w czerwcu zupełnie odmieniona. Intensywny kontakt z człowiekiem sprawił, że koteczka z wystraszonej, niepewnej i unikającej kontaktu stała się otwarta, mrucząca i uwielbiająca głaskanie! Mogliśmy dzięki temu podjąć dalsze leczenie w domu i jednocześnie nadal pracować nad jej socjalizacją. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że kotka zaczęła czuć się coraz gorzej - straciła apetyt, wyraźnie schudła, przestała się bawić, znowu była lękliwa. Trafiliśmy ponownie do lecznicy. Tysiąc badań w kierunku triaditis, ibd, chłoniaka i fip. Czekanie na wyniki badań, pogarszające się wyniki badań krwi i usg, intensywne leczenie objawowe. Chłoniak i fip zostały wykluczone, ale okazało się, że Mummy ma silny stan zapalny całego układu pokarmowego - wątroby, trzustki i żołądka, czyli ostre triaditis i ibd, z którym kot nie zawsze wygrywa. Było realne zagrożenie, że ta walka się nie uda... Ale przy ogromnym zaangażowaniu personelu lecznicy i ogromnej woli życia kotki po kilku tygodniach znowu mieliśmy progres. W międzyczasie mieliśmy jednak nasilenie ziarniniaka, bo trzeba było przerwać ścisłą dietę, ponieważ kotka nie chciała jeść i musieliśmy karmić ją strzykawką na siłę wszystkim tym, co mogło ją zachęcić do samodzielnego jedzenia. Obecnie Mummy jest już w domu, ale wciąż dostaje leki, ma regularne badania krwi i usg. Wciąż walczymy z ziarniniakiem. Mimo to kotka nadal otwiera się na człowieka, uwielbia głaskanie, w czasie którego głośno mruczy i barankuje. Jest kotem przekochanym.

Dlaczego prowadzimy zbiórkę na Mummy?

Ta zbiórka prowadzona jest, aby pokryć koszty opieki weterynaryjnej i bytowej za ostatnie pół roku walki o zdrowie Mummy, w tym:
BADANIA (razem: 2768,90 zł), m.in. cytologia, test FIP, kilkukrotne badania moczu, krwi (z rozmazem),  kału, RTG klatki piersiowej i stomatologiczne, USG jamy brzusznej (x 5),  płynu z jamy brzusznej (+ profil), SDMA, mykoplasma PCR + (prof. przesiewowy), koszty wizyt, ekstrakcja i czyszczenie zębów, szczepienia,
SZPITAL (razem: 2970 zł), pobyt i opieka w szpitalu dla zwierząt (+ żwir, karma, artykuły higieniczne),
> LEKI (razem: 5067,22 zł)

SUMA PONIESIONYCH KOSZTÓW (kwiecień - październik 2018): 10806,12 zł

Bardzo prosimy Was o wsparcie. To ogromne koszta, które już ponieśliśmy. Tak duża suma łączy się z brakiem funduszy na ratowanie kolejnych kotów lub opłacenie kolenych badań czy leków w przypadku nawrotu choroby Mummy. Bez Was nie mamy szans, by dalej pomagać.

---------------------------------

Wszelka nadwyżka środków finansowych z tej zbiórki może zostać przekazana na utrzymanie i leczenie innych podopiecznych DT Kocia Łapka.

> Odwiedź nas: www.kocialapka.org.pl lub www.facebook.com/dtkocialapka

> Odwiedź inne nasze zbiórki:
- www.pomagam.pl/tygrys
- www.pomagam.pl/stajniadlazelki
- www.pomagam.pl/sterylizuj

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.03.19
  17.03.19

  Powodzenia w zbiórce!

 • alek - awatar

  alek

  08.03.19
  08.03.19

  Mam nadzieje ze bedzie ok,i te środki zostaną dla niej przeznaczone. Zdrowiej kochana mummy!

 • Iwona Patkowska - awatar

  Iwona Patkowska

  05.03.19
  05.03.19

  Piękne ko(bie)ty czasem potrzebują diety 😉 Na zdrowie, Mummy 😘

 • Monia - awatar

  Monia

  19.01.19
  19.01.19

  Powodzenia ❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.12.18
  08.12.18

  <3

Wpłaty - 190

Elżbieta Bisch - awatar
20
Elżbieta Bisch
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Justyna Jakubowska - awatar
5
Justyna Jakubowska
Maj Ka - awatar
200
Maj Ka
Ludmiła ZL - awatar
20
Ludmiła ZL
Ewa W - awatar
50
Ewa W
Piotr - awatar
50
Piotr
Ania - awatar
50
Ania
Anonimowy Darczyńca - awatar
13
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij