Zbiórka Muzyka na Krańcach Świata - miniaturka zdjęcia

Muzyka na Krańcach Świata

Klaudia Czachor - awatar

Klaudia Czachor

Organizator zbiórki

Cześć wszystkim! Jesteśmy międzynarodową grupą przyjaciół,którzy tworzą inspirowaną podróżniczym wiatrem muzykę i sztukę. Spotkaliśmy się na krańcach świata dzięki muzyce, a teraz wspólnie znowu chcemy wyruszyć tam, skąd czerpiemy: do Azji, a konkretnie do Nepalu!

Pragniemy jednak, by nie była to kolejna podróż Europejczyków na Wschód. Chcemy dać coś od siebie ludziom, których gościnność nie zna granic.Mamy w planach koncerty w obozach dla osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w 2015 roku, granie w szkołach w Kathmandu i Pokharze oraz w górskich wioskach z widokiem na Annapurnę. Nie chcemy być turystami, ale gośćmi, którzy przynoszące sobą radość i uniwersalny język muzyki.

Chcemy spotkać nepalskich muzyków i stworzyć z nimi wyjątkowe,międzykontynentalne jam sessions. Chcemy zanurzyć się w muzycznej kulturze Nepalu, a uwieńczeniem tej wyprawy będzie nagrana tam płytę z dźwiękami sarangii fletu bansuri oraz film dokumentalny.

Możemy pochwalić się doświadczeniem w organizowaniu podobnych projektów. Na przełomie 2015 i 2016 roku jeden z członków naszej ekipy – Igor Spolski- przemierzył Laos, Tajlandię i Filipiny w ramach akcji Kino na Klepisku, wyświetlając w tamtejszych szkołach bajki dla najmłodszych. Projekt, sfinansowany z własnej kieszeni, cieszył się dużym zainteresowaniem. Niestety nasza tegoroczna akcja wymaga większych nakładów finansowych, dlatego zdecydowaliśmy się prosić Was o pomoc.

Nasz cel to zebranie 8000 złotych, co pokryłoby ok. 40% kosztów wyprawy polskiej gałęzi ekipy, czyli czworga uczestników.  Zbiórki prowadzone są równolegle w Holandii i Izraelu, aby wesprzeć pozostałych członków zespołu. Łączna suma zbiórek to 20 000 złotych, co wynosi ok. 40% kosztów całej wyprawy [dla siedmiorga osób]. Pozostałe wydatki ponosimy z własnej kieszeni.

Każda osoba wpłacająca powyżej 20 złotych dostanie link z możliwością pobrania albumu nagranego w studiu Kathmandu. 


Nasza międzynarodowa ekipa:

Igor Spolski - tekściarz, kompozytor, multinstrumentalista, podróżnik,
współpracował z zespołami PŁYNY, LEONOFF, MOMO. W latach 2010-2016 podróżował po Azji („Cel-Ne-Pal!” 2011, „Wakacje z Hindusami” 2014). Obecnie pracuje nad najnowszym projektem autorskim "Ludzie Spolski".

Evyatar Morad – muzyk z Tel Awiwu. Zafascynowany kulturą arabską, szczególnie tą muzyczną. Gra na udzie - instrumencie strunowym nazywanym również perską lutnią. Założyciel zespołu Paka Walla łączącego muzykę wschodu i zachodu.

Michał Lamża -  multinstrumentalista, aranżer współpracujący na stałe z Teatrami: Warsawy, Polonia i Syrena, Teatr Narodowy,kompozytor muzyki teatralnej, producent muzyczny, członek zespołu Julii Pietruchy.

Tom Horijon – muzyk, podróżujący Holender. Jego zainteresowanie muzyką zaczęło się dziesięć lat temu od gry na gitarze elektrycznej i akustycznej. Porusza się we wszystkich gatunkach muzycznych: od jazzu po flamenco.

Itamar Panai – perkusista oraz nauczyciel gry na bębnie. Jest absolwentem akademii Jazzu. Gra przede wszystkim muzykę bliskowschodnią, ale porusza się także w innych gatunkach. Członek zespołu Tamar i Pakka Walla.

Dorota Roś - montażystka i dokumentalistka, studentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi. Współpracowała przy krótkich filmach wyświetlanych i nagradzanych na międzynarodowych festiwalach oraz projektach dokumentalnych i podróżniczych.

Klaudia Czachor - kulturoznawczyni, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Lingwistyki Stosowanej. Podróżniczka i smakoszka kuchni azjatyckiej, kilkukrotnie odwiedziła kraje Dalekiego Wschodu poszukując ich specyfiki poza utartymi szlakami.


Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.06.18
  21.06.18

  Powodzenia! L

 • Nacia Jot - awatar

  Nacia Jot

  01.06.18
  01.06.18

  Niech żyje muzyka i montaż ;) Dajcie czadu!

 • Smieszke - awatar

  Smieszke

  22.05.18
  22.05.18

  powo!

  • Klaudia Czachor - awatar

   Klaudia Czachor - Organizator zbiórki

   22.05.18
   22.05.18

   Dziękujemy!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.05.18
  21.05.18

  brawo igor&co! takich ludzi światu potrzeba...

  • Klaudia Czachor - awatar

   Klaudia Czachor - Organizator zbiórki

   22.05.18
   22.05.18

   Serdecznie dziękujemy!

Klaudia Czachor - awatar

Klaudia Czachor

Organizator zbiórki

Wpłaty - 31

Anonimowy Darczyńca - awatar
300
Anonimowy Darczyńca
Kazimiera Roś - awatar
200
Kazimiera Roś
Anonimowy Darczyńca - awatar
1 000
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
370
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
32
Anonimowy Darczyńca
Piotr - awatar
21
Piotr
Maciej Goryl - awatar
10
Maciej Goryl
Nacia Jot - awatar
25
Nacia Jot
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.