Emil Przybysz - awatar

Emil Przybysz

Organizator zbiórki

Witajcie.

Przyszedł ten etap, ten stan że sam już nie daje rady sobie z trudem psychicznym pod kątem mojego uśmiechu, a raczej jego braku. Postanowiłem spróbować zbiórki.


Jestem 32-dwu latkiem, obecnie mieszkam w Warszawie bo lepsze perspektywy pracy niż w małej miejscowości. 


Moja historia związana z lękiem przed dentystami rozpoczęła się około dwudziestu lat temu.

Jako uczeń szkoły podstawowej uczęszczałem do szkolnego stomatologa i wszystko było        powiedzmy normalnie, poza wyczuciem dentystki. Przed każdą wizytą paraliżował mnie strach że znów Pani dentystka będzie nieczuła i bezwzględna w działaniu. 

Szkoła średnia zaczęła się nie fortunie i straciłem pół dolnej jedynki. Mały uraz na delikatność poprzedniej dentystki nie zablokował podejścia do uzupełniania braku zęba.

Wizyty prywatne okazały się bardziej drastyczne, nawet przy znieczuleniu. Wstawiając trzy czy cztery razy pół jedynki okazało się że coś poszło nie tak i obumarł mi cały ząb, który pozostaje tylko do wyrwania.

Rok 2005 czyli Studniówka zmotywowała do zaufania, a może do przełamania i        wytrzymania bólu względem wyglądu. Wstawianie sztucznego zęba na mostku czy koronce (nie znam się na fachowym określeniu)          

Działało przez pewien czas, ale kiedy pojawiły się problemy i ponowne wstawianie        wtedy koszmar wizyt dentystycznych, godzin bólu i strachu powrócił.        

Studia były drażliwe bo każdy ubytek został zauważony i powiedziany przez obserwatora, to też nie sprawiało że strach i lęk przed wizytą dentystyczną poszedł na drugi plan.     


     

Trauma z dzieciństwa powróciła z dwojoną siłą i nawet z drobnym bólem zęba wolałem        pokonać go sam niż pokonywać psychiczny ból. Uwielbiam pracę z ludźmi ale zęby zamykają mi każde drzwi i nawet ciężko jest spróbować otworzyć się na drugiego człowieka.        

Zaniedbałem uśmiech i teraz mam tego efekty.


Zgłaszałem się do każdej edycji programów tv względem metamorfozy, ale nie udało się dostać. Nawet pisałem do kliniki aby dowiedzieć się co można zrobić i jak zrobić.

Nawet na zagranicznych aukcjach kupiłem protezy maskujące braki w uzębieniu, ale niestety nie sprawdziły się.


Tu bierze się kwota jaka została mi powiedziana za cały zabieg, czyli usunięcie chorych zębów i wstawienie całościowych implantów w części górnej i dolnej.


Patrząc na życie zawodowe jak i prywatne przez pryzmat braku normalnego pełnego uśmiechu, sprawia …. właśnie brakuje słów.

Prywatnie nie mam partnerki, a przez taki a nie inny uśmiech rozumiem dlaczego nie mam.

Umawianie się przez internet lub telefon jest rewelacyjne i bardzo dobrze rokuje. W pierwszych chwilach spotkania kamufluje braki ale ciężko blokować swoje reakcje śmiechu lub powiedzenia czegoś głośniej. Czar pryska i kolejne spotkania są tylko pustymi obietnicami.

Zawodowo jest dość podobnie. Obecnie kontaktuje się z klientami telefonicznie i mailowo, kiedy mam pojechać na spotkanie biznesowe lub event, konferencje to wzrok ludzi mnie przeszywa i wtedy pragnę uciec rozmówcy od obserwacji mojego uzębienia.


Teraz szukam pomocy, bo sam nie uzbieram takiej kwoty, rodzice też nie posiadają takich środków, więc zobaczymy jak WY ludzie dobrej woli sprawicie i dacie nowe życie.

Liczę że solidnie opisałem swój problem, co nie było łatwe.

Choć człowiek nie lubi przyznawać się do swoich słabości, to w obecnej sytuacji, jest moim jedynym rozwiązaniem.

Pomożecie stanąć pewnie na nogi ? z pełnym uśmiechem, czerpaniem z życia to co najlepsze.


Z tego miejsca pragnę podziękować za każdą złotówkę.

Deklaruję że jeżeli nie uzbieram danej kwoty na jednorazowy zabieg, to zebrane pieniądzę przeznaczę albo na znieczulenia, albo na zabiegi związane z zębami.


Dla osób które chcą mi doradzić w tej sprawie to zakładam specjalnego maila: pomoc.zeby@gmail.com

p.s. nie chcę aby sprawę zbiórki nagłaśniały media ani prasa, to mi nie potrzebne.

Z wyrazami szacunku

EP


Emil Przybysz - awatar

Emil Przybysz

Organizator zbiórki

Wpłaty - 2

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij