Zbiórka Nadzieja dla Marcina - miniaturka zdjęcia

Nadzieja dla Marcina

Zbiórka Nadzieja dla Marcina - zdjęcie główne

Nadzieja dla Marcina

61 134 zł  z 95 000 zł (Cel)
Wpłaciły 874 osoby
Wpłać teraz
 
Jakub Wichliński - awatar

Jakub Wichliński

Organizator zbiórki

Witaj, Dzień dobry, Cześć, 

Witam się bardzo ogólnie, bo nie mam pojęcia ile masz lat Czytelniku. Nazywam się Marcin Wichliński i chodzę po tym świecie 26 wiosnę. Mam różne zainteresowania i wiele rzeczy mnie ciekawi, ale od zawsze specjalne miejsce w moim życiu ma muzyka, która obecnie przynosi ulgę. 

Przechodząc do sedna tekstu i powodu, dla którego piszę to krótkie streszczenie o sobie i o swoim życiu - w listopadzie 2019 roku zauważyłem, że moje ciało zaczyna funkcjonować trochę inaczej i przestaję mieć nad nim kontrolę.
Pierwsze co zauważyłem, to osłabienie mięśni lewej ręki, a następnie jej niedowład, który utrudniał coraz bardziej codzienne funkcjonowanie. Nigdy nie koncentrowałem się na swoim zdrowiu, a ten problem tłumaczyłem zmęczeniem po pracy fizycznej. Każdego dnia budziłem się z coraz słabszym czuciem, w związku z czym, przekonany przez moją narzeczoną, udałem się do lekarza. 28 czerwca, po zaledwie czterech dniach badań, usłyszałem wyrok: Stwardnienie Zanikowe Boczne (SLA).

Nie pamiętam mojej reakcji, słów i pytań. Chciałem przyjąć to jak mężczyzna. Jak mężczyzna silny, który powinien walczyć. Jak mężczyzna, za którego się uważam.

Dzisiaj jestem okrutnie świadomy kolejnych objawów: moje mięśnie będą zanikać, a moje ciało osłabnie. Mimo tego, każdego dnia budzę się i jestem zaskoczony nową trudnością, nową niepełnosprawnością mojego ciała. Ale nie słabnie, a tym bardziej nie zanika we mnie nadzieja, o którą dbam. Nadzieja, że mogę jeszcze żyć z bliskimi na tym cudownym świecie.

Czeka mnie trudna rehabilitacja, kosztowne leki, cena zakupu specjalistycznego sprzętu i dostosowania otoczenia do moich niepełnosprawności. Niestety moje oszczędności i wsparcie finansowe od najbliższych, wystarczą wyłącznie na początek leczenia.

Proszę Was nie tylko o pomoc, ale również o inwestycję w nadzieję. Szansę na życie.
Za każdą złotówkę dziękuje z całego serca. Dziękuje. Naprawdę dziękuję.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Jakub Wichliński - awatar

  Jakub Wichliński

  12.07.20
  12.07.20

  Drodzy, Uzbieraliśmy już ponad 33 tysiące złotych. Trudno opisać jak bardzo jesteśmy wzruszeni Waszą pomocą i zaangażowaniem! Dzięki temu udało się już zarezerwować rehabilitację, zakupić pierwsze leki oraz zaplanować dostosowanie łazienki. Dzisiaj utworzyliśmy grupę na Facebooku, która umożliwi licytację produktów oraz usług zgłaszanych przez najbliższych. Serdecznie zachęcamy do dołączenia - https://www.facebook.com/groups/nadziejadlamarcina Raz jeszcze dziękujemy, Marcin i rodzina

Komentarze


 • Kaja Cichewicz - awatar

  Kaja Cichewicz

  13.08.20
  13.08.20

  F02

 • Natalia Matuszczyk - awatar

  Natalia Matuszczyk

  12.08.20
  12.08.20

  Dużo Zdrowia !!

 • Kamil Podufalski - awatar

  Kamil Podufalski

  12.08.20
  12.08.20

  Zdrowia i siły!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.08.20
  11.08.20

  Powodzenia!

 • Karolina Kapitajna filiżanka Maria Goldlinie - awatar

  Karolina Kapitajna filiżanka Maria Goldlinie

  10.08.20
  10.08.20

  Marcin, będzie dobrze. Musi być. ❤️

61 134 zł  z 95 000 zł (Cel)
Wpłaciły 874 osoby
Wpłać teraz
 
Jakub Wichliński - awatar

Jakub Wichliński

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 874

Małgorzata Kapitajna F07 flaming - awatar
Małgorzata Kapitajna F07 flaming
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Dorota Maćkowiak F06 - awatar
Dorota Maćkowiak F06
20
Mateusz Kapitajna F05 Flaming - awatar
Mateusz Kapitajna F05 Flaming
20
Jacek Podufalski - awatar
Jacek Podufalski
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Karina Bartczak - awatar
Karina Bartczak
120
Krzysztof Wichliński F004 - awatar
Krzysztof Wichliński F004
20
Ela Danielczyk F003 - awatar
Ela Danielczyk F003
20
Marcin - awatar
Marcin
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij