Zbiórka

Natalce ku radości

Natalia jest dzielna i ciężko pracuje na swoje zdrowie. Choruje na schyłkową niewydolność nerek, wielotorbielowość nerek, włóknienie wątroby, opóźnienie psychoruchowe, hiperfosfatemię oporną na leczenie, atopowe zapalenie skóry. Natalka choruje od bardzo dawna, a na niektóre choroby od urodzenia, ale bardzo dobrze sobie radzi - jest pogodna i często się uśmiecha.

Natalia urodziła się 19 listopada 2003 roku. Od 2006 roku uczęszczała do Przedszkola Specjalnego „Bartek” w Poznaniu, a od września 2011 do Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Zawsze Razem” w Poznaniu. Od 2009 roku była dzieckiem dializowanym, dializy przeprowadzano w domu w godzinach nocnych, codziennie po 12 godzin.

18 września 2012 roku to bardzo ważna data w życiu Natalki i jej rodziny. To tego dnia odbył się przeszczep nerki. Wszystko się udało, jednak następstwem tej operacji są częste wyjazdy do Warszawy w celu przeprowadzenia kontroli oraz ciągłe przyjmowanie leków przeciwodrzutowych. Dodatkowo w zeszłym roku wykryto u Natalki żylaki w przełyku.

Parę dni temu laryngolog po komputerowym badaniu słuchu stwierdził, że Natalia ma niedosłuch i musi otrzymać specjalistyczny aparat. Natalka bardzo zmartwiła się tą wiadomością i zaczęła płakać, ale pan doktor wytłumaczył jej, że dzięki temu będzie lepiej słyszeć i mówić. Dla Natalki było to duże pocieszenie, ponieważ ona bardzo chce lepiej funkcjonować i bardziej rozumieć otaczający ją świat.

Photo

Natalka potrzebuje pomocy!

Dziewczynka potrzebuje wielu godzin rehabilitacji. To niesamowicie potrzebne, bo lata ciężkiej pracy Natalki, jej bliskich oraz rehabilitantów przynoszą bardzo pozytywne efekty. Latem 2010 roku Natalka postawiła pierwsze kroki i samodzielnie przeszła 6 metrów – dla jej najbliższych było to wielkie szczęście i łzy radości. Obecnie porusza się przy pomocy balkonika. Rehabilitacja objęłaby specjalnie dobrane ćwiczenia prowadzone w szkole, a ponadto hydroterapię, kinezyterapię,  RSA biofeedback. Miesięczny koszt całej rehabilitacji wynosi 300 zł.

Koszt leków, których zakup jest wymuszony przez atopowe zapalenie skóry oraz 250 zł miesięcznie.

Dodatkowo rodzina Natalki staje teraz przed wyzwaniem zakupu aparatu słuchowego, który znacznie ułatwiłby dziewczynce dwie główne umiejętności utrudnione obecnie przez jej schorzenia – słuchanie i mówienie.

Fundacja Pomocna Mama i rodzina Natalki proszą Państwa o pomoc w sfinansowaniu 10 -miesięcznej rehabilitacji, której koszt to 300 zł miesięcznie, oraz zapewnienia 10-miesięcznej kuracji środkami pielęgnacyjnymi związanymi z atopowym zapaleniem skóry, których koszt to 250 zł miesięcznie.

Łącznie potrzebna jest kwota w wysokości 5 500 zł.

Bardzo chcemy, aby wieloletni wysiłek dziewczynki nie poszedł na marne! Natalka dzielnie walczyła przez lata o to, aby być silna, wytrwała i utrzymać swoje zdrowie w odpowiedniej kondycji. Nie pozwólmy zaniechać jej drogi ku lepszemu.

Zbieramy na:

  • 10 miesięczną rehabilitację (łączna kwota 3.000 zł)
  • 10 miesięczną kurację (łączna kwota 2.500 zł)

Dziękujemy!

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę