Kiedy człowiek umiera, a pies zostaje sam świat kurczy się do rozmiarów ciasnego kojca, w którym można jedynie leżeć. Nie ma już rąk które głaszczą, nie ma spacerów, nie ma przy kim położyć się i zasnąć dobrym snem, w którym dalej goni się to nieosiągalne coś, które widzą tylko psy.

 

Nazir ma 9 lat i jakiś czas temu stracił jedynego człowieka, który troszczył się o jego los. Zapomniany, samotny, karmiony odpadkami. Zamknięcie i brak ruchu doprowadziło do usztywnienia stawów, początku zaniku mięśni i co najgorsze do depresji. Ile może wytrzymać serce psa?

 

Na szczęście kilka miesięcy temu pojawiło się światełko w tunelu. Paweł - 16-latek o ogromnej wrażliwości i wielkim serduchu postanowił zawalczyć o lepszy los dla Nazira. Chłopiec poświęcił całe wakacje na to, by Nazir znowu zamerdał ogonem. Codzienne spacery pomogły odzyskać część sprawności stawów i mięśni, lepsze jedzenie dodało sił, obecność człowieka pozwoliła odzyskać nadzieję, że koniec świata musi jeszcze trochę poczekać.

 

Niestety lato się skończyło, a Paweł musiał wrócić do szkoły. Nazir znów samotnie spędza czas w maleńkim kojcu wychodząc z chłopcem jedynie w soboty.  Zbliża się zima. Wilgoć, zimno i brak ruchu to dla psa wyrok. Jego stawy nie przetrzymają mrozów. Paweł , wiedząc, że sam nie może adoptować Nazira, postanowił poszukać mu domu. Dzięki ogłoszeniu, które zamieścił na OLX-ie informacja o kolejnym malamucie w potrzebie dotarła do nas. 

 

Teraz my prosimy Was, o szansę dla Nazira i o spełnienie marzenia Pawła, który pierwszy zaczął walczyć o szczęśliwy psi happy end. Na cito musimy zabezpieczyć Nazira w hoteliku żeby zdobyć trochę czasu na poszukiwania domu tymczasowego. Konieczna będzie też diagnostyka : badania krwi, rtg stawów i kręgosłupa, suplementy, które pozwolą na uzupełnienie niedoborów i wzmocnienie stawów. 

Razem możemy wszystko. Każda złotówka jest dla nas na wagę złota. Czas leci, a temperatury spadają. Długoterminowe prognozy straszą nadchodzącą zimą stulecia z temperaturami spadającymi do - 30 stopni. Mamy nadzieję, że i tym razem możemy na Was liczyć.

Zespół Fundacji Adopcje Malamutów

www.adopcjemalamutow.pl

 

Wpłaty - 5

Kamil Słupecki - awatar
20
Kamil Słupecki
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Iwona - awatar
30
Iwona
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Ola Stachowiak - awatar
50
Ola Stachowiak

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij