Zbiórka Pomóżmy w dalszym rozwoju Neli - miniaturka zdjęcia

Pomóżmy w dalszym rozwoju Neli

Renata Wolska - awatar

Renata Wolska

Organizator zbiórki

Nasza mała Wojowniczka


    Chcielibyśmy opowiedzieć Państwu historię naszej małej Wojowniczki,    której wola życia nieustannie nas zadziwia!

Nela urodziła się w 25 tc. Lekarze zdecydowali się na cięcie cesarskie ze względu na podejrzenie zatrucia ciążowego oraz  stanu przedrzucawkowego u matki, co stanowiło bezpośrednie zagrożenie życia naszego maleństwa. Podjęcie decyzji o wcześniejszym rozwiązaniu ciąży było bardzo trudne i ryzykowne, gdyż dziecko było za małe jak na ten tydzień ciąży. Córeczka nasza ważyła zaledwie 530 gram a mierzyła 28 cm . Można było ją zmieścić dwóch złączonych dłoniach. Lekarze otwarcie mówili, że to będzie CUD jeśli Nela przeżyje a jeszcze większym cudem będzie jej zdrowy i prawidłowy rozwój.

 Od momentu narodzin naszej małej Wojowniczki, zaczęły spadać na nas kolejne, bardzo niepokojące diagnozy.  Nela była niewydolna oddechowo, musiała przebywać w inkubatorze, pod respiratorem.  Rozpoznano u niej : niską wagę urodzeniową, skrajne wcześniactwo,  dysplazję oskrzelowo-płucną , niedokrwistość wcześniaczą,  ciężką zamartwicę urodzeniową.  Do tego i tak przerażającego zestawu schorzeń dołączyły także zaburzenia mózgowe noworodka i koordynacji ruchowej. W między czasie, Nela  przeszła  wylew  dokomorowy drugiego  stopnia, a po niespełna miesiącu została wykryta u niej  poważna wada serduszka - kardiomiopatia roztrzeniowa. to był kolejny cios od losu... Często padało pytanie : Jak  takie małe  dzieciątko  może  cierpieć na tyle poważnych schorzeń ????? W całej tej sytuacji, kiedy my - rodzice opadaliśmy już z sił, zadziwiała nas chęć życia naszej córeczki i jej ogromna wola walki !!!! Mimo tylu kryzysów i krytycznych momentów, nasza dzielna Wojowniczka nie poddawała się i mężnie znosiła kolejne niepokojące diagnozy.

Po wieści o serduszku dowiedzieliśmy się, że nasze dziecko ma retinopatię wcześniaczą, która rozwijała się bardzo szybko, co groziło nawet utratą wzroku naszej małej kruszynki. Lekarze zdecydowali się na operację ( laseroterapię), którą musieli zrobić dwukrotnie. Stoczyliśmy walkę z czasem, gdyż skuteczność zabiegu zależała od jak najwcześniejszego jego wykonania, a to   z kolei uzależnione było od stanu serduszka Neli. Na szczęście udało się zażegnać ten kryzys, ale moment stanięcia przed wyborem między życiem, a ratowaniem wzroku naszej córki, pozostanie na zawsze w naszej pamięci... 

 Życie naszego dziecka to nieustanna walka z przeciwnościami losu. Kiedy po upływie 3 miesięcy Nela zaczęła w końcu samodzielnie oddychać, odetchnęliśmy z ulgą i wstąpiła w nas nowa nadzieja! Po prawie 4 m-cach pobytu w szpitalu, zabraliśmy ją w końcu do domu, świadomi jednak,że nasza walka o zdrowie Neli będzie trwała nadal...

Po paru miesiącach  nieoczekiwanie  spadła na nas kolejna wiadomość.                               Okazało się , że córeczka cierpi na padaczkę lekooporną - zespół Westa.                                   Jest to ciężka odmiana tej choroby, wymagająca przyjmowania odpowiednich lekarstw pod kontrolą specjalisty i mogąca negatywnie wpływać na ogólny stan i rozwój Neli.
Każdego dnia martwimy się o zdrowie i przyszłość naszej kochanej córeczki w związku z jej skrajnym wcześniactwem i licznymi schorzeniami, na chwilę obecną nasza ponad roczna już dziewczynka sama nie siada, nie przekręca się, nie pełza. Jej rozwój  psychoruchowy odbiega od wieku urodzeniowego, jak i korygowanego . Wymaga ciągłej i intensywnej rehabilitacji , jak i zajęć z neurologopedą . Niestety ilość zajęć refundowanych przez NFZ jest znacznie niewystarczająca , a rehabilitacja w prywatnych ośrodkach to bardzo wysokie koszty !    Dojazdy, transport na zajęcia i do specjalistów poza miejscem zamieszkania , ciągłe wizyty u okulisty, neurologa i kardiologa, pod których kontrolą będziemy jeszcze długi okres,         specjalistyczne leki na serce i padaczkę, przyjmowane najpewniej do końca życia- to wszystko generuje ogromne wydatki, których nie jesteśmy w stanie pokryć sami...
    Dlatego zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o pomoc na leczenie naszej dzielnej Wojowniczki!  Każda kwota jest dla nas na miarę złota , bo przybliża do najważniejszego dla nas    celu- prawidłowego rozwoju i zdrowia Neli! Chcielibyśmy aby nasza królewna mogła w przyszłości być jak jej rówieśnicy. Każdy dzień to jest walka o lepsze jutro, ale aby wygrać, potrzebujemy Państwa pomocy!
    Za każdy gest dobrej woli i każdą złotówkę przekazaną na rzecz    naszej córeczki- z góry gorąco dziękujemy, zapewniając o naszej  pamięci i wdzięczności!                                                Rodzice wraz z Nelą

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Renata Wolska - awatar

  Renata Wolska

  20.11.18
  20.11.18

  Jaka radość 😀 Neli coraz lepiej idzie dzięki waszej pomocy 😘 Nela już staje przy meblach i próbuje dawać kroki. Przed nami jest jeszcze dużo pracy aby Nela zaczęła chodzić . Dziękujemy wam jesteśmy wdzięczni że możemy patrzeć jak Nela walczy i daje z siebie wszystko aby zacząć chodzić .

  Zdjęcie aktualności 22 144

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.07.18
  07.07.18

  Wszystkiego dobrego!

  • Renata Wolska - awatar

   Renata Wolska - Organizator zbiórki

   08.07.18
   08.07.18

   Dziękujemy !!!!

 • Agnieszka Krawczyk - awatar

  Agnieszka Krawczyk

  23.03.18
  23.03.18

  Wpłata za licytację zegarka . Życzę zdrówka !

  • Renata Wolska - awatar

   Renata Wolska - Organizator zbiórki

   24.03.18
   24.03.18

   Dziękujemy 😊

 • Kasia Krzysiu Łuczak - awatar

  Kasia Krzysiu Łuczak

  21.03.18
  21.03.18

  Życzymy Nelci DUŻO zdrówka!!!

  • Renata Wolska - awatar

   Renata Wolska - Organizator zbiórki

   21.03.18
   21.03.18

   Dziękujemy 😍😍😘😘

 • Marcin Kimboo - awatar

  Marcin Kimboo

  12.03.18
  12.03.18

  Licytacja Marcin Kimboo. Pozdrawiam małą Nelcię

  • Renata Wolska - awatar

   Renata Wolska - Organizator zbiórki

   12.03.18
   12.03.18

   Dziękujemy 😉 mała Nelcia również pozdrawia 😊😊

 • Katarzyna Steć licytacja - awatar

  Katarzyna Steć licytacja

  17.02.18
  17.02.18

  :)

  • Renata Wolska - awatar

   Renata Wolska - Organizator zbiórki

   17.02.18
   17.02.18

   😍

Renata Wolska - awatar

Renata Wolska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 200

Paweł - awatar
100
Paweł
Karol W - awatar
100
Karol W
Rafał Kiczmachowski - awatar
20
Rafał Kiczmachowski
Patrycja - awatar
7
Patrycja
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Radosław Łużny - awatar
10
Radosław Łużny
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Kinga Nowak - awatar
50
Kinga Nowak

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.