Zbiórka Zapobiec powodzi - Sri Lanka - miniaturka zdjęcia

Zapobiec powodzi - Sri Lanka

Ania Lubelska - awatar

Ania Lubelska

Organizator zbiórki

Jak co roku w maju Sri Lanka doświadcza bardzo obfitych opadów deszczu związanych z monsunem Yala, który występuje na wyspie o tej porze roku. Paradoksalnie mieszkańcy wyspy co roku wydają się zaskoczeni pogodą i przerażeni zgubnymi skutkami ulewnych deszczy. Na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda jak na zdjęciach:

W zeszłym roku nie obyło się bez ofiar śmiertelnych i przesiedleń kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców wyspy. Teraz ludzie w okolicy, której mieszkam od prawie już 7 lat starają się wyprzedzić powódź. Trzeba udrożnić koryta rzek, wyczyścić i pogłębić rowy przeciwpowodziowe, pomyśleć o zbiornikach retencyjnych, podwyższyć poziom działek. 

Ponieważ w 2017, w analogicznej sytuacji, z ogromnym wsparcie i zaufaniem Polaków udało mi się zgromadzić środki na osuszenie i ponowne wyposażenie przedszkola moich córek, które ucierpiało w powodzi, lokalni aktywiści znów poprosili o wsparcie, a ja ośmielam się przekazać tę prośbę dalej. Nawet najmniejsze wpłaty mają znaczenie i zostaną przekazane mieszkańcom okolic Moragalla i Kaluwamodara którzy próbują zrobić coś we własnym zakresie, aby zabezpieczyć ich domostwa przed niszczącą wodą (podwyższenie terenu, wykopanie rowów, budowa szczelnych ogrodzeń).

Jestem przekonana, że to właściwa forma podziękowania Lankijczykom za ich gościnność, serdeczność i bezinteresowność...

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna
Ania Lubelska - awatar

Ania Lubelska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 2

Gabi - awatar
20
Gabi
Joanna Filas - awatar
20
Joanna Filas

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij