Zbiórka Niegłodna Starość - zdjęcie główne

Niegłodna Starość

245 910 zł  z 249 000 zł (Cel)
Wpłaciło 5 301 osób
Wpłać teraz Udostępnij
 
Ania Osmanska - awatar

Ania Osmanska

Organizator zbiórki

Mam na imię Ania.

Osoby które mnie znają wiedzą, że pomagam od zawsze i jak tylko mogę.

Towarzyszą mi znajomi, przyjaciele oraz Ci, którym los innych nie jest obojętny.

Chciałabym tym razem dotrzeć do większego grona dobrych serc...


Czym jest starość, choroby których już nie można powstrzymać i samotność, wiedzą tylko Ci,którzy tego doświadczają. I my jesteśmy właśnie dla Nich.

Razem z Stowarzyszeniem Wystarczy Jeden Uśmiech każdego dnia staramy się zapewnić ciepły obiad osobom starszym, o których nikt nie pamięta. Robimy zakupy, kupujemy opatrunki, brakujące leki  organizujemy transport do lekarza. My,jeszcze kiedyś obcy,dzisiaj jesteśmy ostoją, jedynym numerem telefonu gdy coś się dzieje, gdy jest smutno w zimowy wieczór...

Każdego dnia, kazdego miesiąca staram się pozyskać fundusze na kolejne obiady dla ludzi, których widok złamał moje serce.

Potrzeby sa ogromne, i tak po cichutku marzę, by wśród Was był również ktoś, kto tak jak ja chciałby nadać starości nowe imię- GODNOŚĆ.

Jak dowiadujemy się o starszych i samotnych? Głównie od osób trzecich ale zdarza nam się zaczepić w sklepie widząc w chudej, pomarszczonej dłoni kilka groszy na wędlinę, której już nikt nie kupi.

Nie jest łatwo w czasach wszechobecnego egoizmu i oszustw zdobyć zaufanie. Bo kto codziennie, niezależnie od pogody chciałby przemierzać dziesiątki kilometrów, by za darmo podarować obiad?My.

Każdego dnia gotujemy, kazdego dnia odwiedzamy, rozmawiamy i zaspakajamy głód.

Koszta są duże- jednorazowe pojemniki, produkty, zakupy, leki, paliwo, środki czystości. To wszystko pokrywamy z własnych, prywatnych pieniędzy. Bywa czasami ciężko ale przecież jesteśmy potrzebni, czekają na nas,nikogo oprócz nas nie mają...

Każdego miesiąca dostarczamy min 620 porcji obiadowych. Część z nich, wspierając nadal zamkniętą gastronomię wykupujemy z restauracji. Resztę gotujemy sami.
Wspieramy również samotne osoby bezdomne ,obok których większość przechodzi obojętnie ... My pomagamy.

Każdego miesiąca przemierzając ulice Elbląga pokonujemy ok 1110 km.

Koszta miesięczne:

- obiady to min 6200 zł ( obiad po 10zl )

- jednorazowe pojemniki min 350 zł

- paliwo min 1200zł

- potrzebne leki, opatrunki to minimum 1300zł

- zakupy /środki czystości min 1500zł 

- opał na zimę ok 2500zł 

- czasami trzeba coś naprawić, wymienić a z tym tez się wiążą dodatkowe wydatki na które często nie mamy funduszy :(


Jaki mamy cel?

Zapewnić obiady na kolejne 3/4 miesiące. Czas, gdy robi się cieplej, planowane są urlopy to okres , którego się boimy. Czy znajdzie się ktoś, kto leżąc na ciepłym piasku pomyśli o starszym małżeństwie, na wysokim 4 piętrze, którzy nie mogą wyjść z domu? Czy ktoś pomyśli o 90letniej pani Jance, z wykrzywionym kręgosłupem czy dzisiaj ma chociaż kromkę chleba..?

Pomyśl dzisiaj. I pomóż.

Kiedyś każdy z nas będzie stary. Oby nigdy nie samotny.

Pamietajmy ze Oni kiedyś byli tacy jak my a my będziemy tacy jak oni ...

Pomagam-pomagajmy❤️ Ania

edit . Jeśli się uda będziemy się starać by zapewnić posiłki na kolejny miesiąc . Dziękujemy pięknie w imieniu seniorów🙏
Im więcej uda nam się zebrać - tym więcej  będziemy mogli im pomagać ❤️

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Ania Osmanska - awatar

  Ania Osmanska

  19.06.21
  19.06.21

  Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej zbiórki . Będziemy mogli zrobić tyle dobrego dla tych Starszych ludzi , którzy nas tak bardzo potrzebują, gdyż nie mogą liczyć na nikogo innego :( zbiórka będzie przez jakiś czas jeszcze dostępna. Niedawno miałam przyjemność opowiedzieć dla WP kim jestem i jak ważne jest dla mnie pomaganie innym❤️ Pomagam-pomagajmy❤️ https://kobieta.wp.pl/kazdy-ma-cos-czym-moze-sie-podzielic-ania-jest-od-tego-wrecz-uzalezniona-6643602103745504a Dziękuje pięknie Ania

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.09.21
  23.09.21

  Jak dobrze, że są tacy wspaniali ludzie, jak Wy. Seniorzy, zwłaszcza ci, o których nikt inny nie pamięta, bardzo potrzebują pomocy. Cieszę się, że mogę dołożyć moją cegiełkę.

 • Justyna - awatar

  Justyna

  16.09.21
  16.09.21

  Czy działacie też w Łodzi ? Potrzebujecie wolontariuszy ?

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.09.21
  13.09.21

  Powodzenia dla organizatorów i dużo zdrowia dla potrzebujących

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.09.21
  11.09.21

  Powodzenia w realizacji celu! Pomagajmy naszym seniorom!

 • Ten ze swoim zdaniem. - awatar

  Ten ze swoim zdaniem.

  04.09.21
  04.09.21

  Pomagajmy :)

245 910 zł  z 249 000 zł (Cel)
Wpłaciło 5 301 osób
Wpłać teraz Udostępnij
 
Ania Osmanska - awatar

Ania Osmanska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 5 301

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Diana - awatar
Diana
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Ania - awatar
Ania
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij